Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oxford Innovation Space zarządza 14 milionami funtów z Vulcan Centre for Creative Business

Oxford Innovation Space zarządza 14 milionami funtów z Vulcan Centre for Creative Business

Rada West Northamptonshire wyznaczyła specjalistyczną firmę do zarządzania Centrum Innowacji, Oksfordzka przestrzeń dla innowacjido zarządzania Centrum kreatywne Vulcan Worksnowe centrum innowacji dla kreatywnych małych firm w Northampton.

Zlokalizowany w samym sercu kulturalnej dzielnicy miasta i Waterside Enterprise District, Vulcan Works składa się z 68 lokali do wynajęcia skierowanych w szczególności do start-upów i rozwijających się firm z branży kreatywnej.

Rada West Northamptonshire zainicjowała wielomilionowy projekt renowacji tego obszaru, w tym dwa nowe budynki, wraz z renowacją dawnych hut żelaza oraz zbiór starych i przestarzałych warsztatów przemysłowych, aby zapewnić lokalnym firmom kreatywnym studia, warsztaty i zarządzane miejsca pracy . Oczekuje się, że w ciągu pierwszych 10 lat działalności Vulcan Works będzie wspierać do 150 firm w całym hrabstwie, tworząc około 500 miejsc pracy.

Z ponad 30-letnim doświadczeniem w zapewnianiu wsparcia start-upom, Oxford Innovation Space z powodzeniem prowadzi centra innowacji w całej Wielkiej Brytanii, zapewniając wsparcie eksperckie i wiedzę, aby napędzać rozwój biznesu i sukces w regionie.

Joe Stevens, dyrektor zarządzający Oxford Innovation, powiedział: „Cieszymy się, że możemy prowadzić to nowe centrum, które jest częścią tak inspirującego projektu odnowy. Jesteśmy dumni z naszej zdolności do zapewnienia indywidualnego wsparcia dla wszystkich firm w naszych centrach. To znacznie więcej niż tylko przestrzeń do pracy, budujemy innowacyjne społeczności, przy wsparciu ekspertów ze strony naszych menedżerów ds. innowacji, które są zachęcane do rozwoju i prosperowania”.

Dodała: „Nortampton zostało uznane za jedno z 10 najlepszych innowacyjnych miejsc w Wielkiej Brytanii. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby pomóc w dalszym rozwoju i maksymalizacji innowacyjnego ducha miasta”.

South East Midlands Local Enterprise Partnership (SEMLEP) wniosło 6,3 miliona funtów do programu o wartości 14 milionów funtów za pośrednictwem lokalnego funduszu wzrostu i kolejne 3 miliony funtów pochodzące z Waterside Enterprise District.

READ  Szef indyjskiego lotnictwa mówi, że nie ma tajemnicy w szczątkach pocisków na australijskim wybrzeżu

Cllr Daniel Lister, członek gabinetu ds. rozwoju gospodarczego, regeneracji i wzrostu centrum miasta w Radzie West Northamptonshire, powiedział: „Oxford Innovation ma udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu witryn takich jak Vulcan Works i mamy szczęście, że mamy je na pokładzie. Dzięki ich wskazówkom i wsparciu wiem, że małe kreatywne firmy, które wybiorą tę witrynę jako swój dom, będą rosły w siłę”.

Oczekuje się, że wyrafinowane przestrzenie robocze będą dostępne od początku przyszłego roku. Lokalne firmy kreatywne mogą zgłosić zainteresowanie za pośrednictwem strony kontaktowej Oxford Innovation na swojej stronie internetowej. Z osobami, które już wyraziły zainteresowanie, skontaktuje się bezpośrednio Oxford Innovation Space.