Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostatnie wieści Trumpa: buntownicy wezwani przez Biały Dom 6 stycznia zostali ujawnieni w imieniu scenariuszy wyborczych Marka Meadowsa

Były prezydent USA Donald Trump twierdzi, że może odtajnić ściśle tajne dokumenty „po prostu o tym myśląc”

Kapitol niegrzeczny kto Telefon z Białego Domu podczas powstania 6 stycznia Została nazwana publicznie po raz pierwszy, gdy pojawiły się wiadomości tekstowe rzucające nowe światło na wysiłki ówczesnego szefa personelu, Marka Meadowsa, mające na celu unieważnienie wyborów w 2020 roku.

26-letni Anton Lunik, zwolennik byłego prezydenta Donalda Trumpa, który przyjechał do Waszyngtonu z Brooklynu, został wybrany w poniedziałek przez CNN jako odbiorca telefonu wychodzącego z biały Dom Włącz 6 stycznia.

Telefon przyszedł po tym, jak pan Lunyk i jego przyjaciele byli w drodze powrotnej do Nowego Jorku, podał portal.

Tymczasem SMS-y uzyskali: CNN Phil Waldron, jeden z kluczowych graczy stojących za próbą obalenia wyborów, pokazał, że Meadows poinformował o swoich staraniach o uzyskanie dostępu do systemów głosowania w kluczowych stanach pola bitwy pod koniec grudnia 2020 r.

Waldron poinformował, że wysiłki te zostaną utrudnione przez odrzucenie przez sędziego z Arizony pozwu związanego z wyborami, na który Meadows odpowiedział: „Żałosne”.

1664207117

Sondaż pokazuje, że Biden jest bezpośrednio przed Trumpem w rewanżu w 2024 roku

Nowy sondaż ABC News/Washington Post, opublikowany w niedzielę, pokazuje, że Donald Trump i Joe Biden są z grubsza powiązani, jeśli chodzi o rewanż w 2024 roku.

Podczas gdy Demokrata miał 48 procent poparcia, Trump miał 46 procent – ​​około dwóch punktów mniej w hipotetycznym konkursie 2024 wśród wszystkich wyborców.

Wynika to z faktu, że żaden z małżonków nie potwierdził startów w 2024 r. i narastających problemów prawnych dla Trumpa, który w 2020 r. stracił prawie cztery procent głosów.

1664205902

Raport mówi, że Meadows skontaktował się z teoretykami spisku wyborczego

Szef sztabu Białego Domu za Donalda Trumpa podobno komunikował się z otwartym zwolennikiem teorii spiskowych związanych z wyborami w następstwie porażki Trumpa pod koniec 2020 roku, CNN zgłoszony w poniedziałek.

READ  Mike Dixon: Słowa Weasela Novaka Djokovica nie przełamały lodów jego szkodzącą reputacji sytuacją

Mówi się, że Mark Meadows komunikował się za pośrednictwem wiadomości tekstowych z Philem Waldronem w grudniu 2020 r. w sprawie spiskowej próby przejęcia maszyn do głosowania w Arizonie wśród zarzutów o oszustwa wyborcze, które są bezpodstawne przez Trumpa i jego sojuszników.

Pan Waldron poinformował pana Meadowsa, że ​​wysiłki te zostaną utrudnione przez oddalenie przez sędziego z Arizony pozwu związanego z wyborami, na który pan Meadows odpowiedział: „Żałosne”.

Prokuratorzy kryminalni z Georgii proszą obecnie Waldrona i Meadows o złożenie zeznań przed ławą przysięgłych badającą wysiłki zmierzające do obalenia wyników z 2020 roku w stanie, który podobnie jak Arizona był głównym polem bitwy w 2020 roku.

Raport wskazuje, że wiadomości wskazywały, że osoby z wewnętrznego kręgu Trumpa były ściśle powiązane z teoretykami spisku wyborczego i próbami odwrócenia porażki Trumpa.

1664204102

Buntownicy zostali zidentyfikowani na Kapitolu, którzy otrzymali telefon z Białego Domu 6 stycznia

Odbiorcą telefonu wychodzącego z centrali Białego Domu do uczestnika zamieszek w dniu 6 stycznia był mężczyzna z Nowego Jorku, który tego dnia spędził około dziesięciu minut w Kapitolu.

Według CNN, dziewięciosekundowy telefon został wykonany na telefon komórkowy Antona Lunyka, 26-letniego zwolennika byłego prezydenta Donalda Trumpa, który przyjechał do Waszyngtonu z Brooklynu w Nowym Jorku i wziął udział w wiecu „Stop the Steal”. Elipsa, która bezpośrednio poprzedziła atak na Kapitol.

W kwietniu Lunyk został uznany za winnego nielegalnego wejścia i demonstracji na Kapitolu, który został zniesiony na podstawie monitoringu wideo.

Andrzeja Feinberga ma wiecej:

1664203246

20 ważnych spraw sądowych i śledztw, przed którymi stoi Trump

Sprawy sądowe i śledztwa prześladowały Donalda Trumpa przez całą jego karierę i prezydenturę, a także kontynuował poszukiwania republikańskiej kodyfikacji w 2024 r. – decyzja, która miała zostać ogłoszona po połowie kadencji 2022 r.

Teraz, gdy Departament Sprawiedliwości prowadzi śledztwo w sprawie jego rzekomego niewłaściwego obchodzenia się z tajnymi dokumentami i pozew złożony przez prokuratora generalnego stanu Nowy Jork w zeszłym tygodniu, zamieszanie prawne, przed którym stoi były prezydent, wydaje się narastać.

Josh Marcus Poniżej znajduje się podsumowanie 20 głównych wyzwań prawnych stojących przed panem Trumpem:

1664201446

Jak Trump mówi o DeSantis na osobności…

Donald Trump podobno opisał republikańskiego gubernatora Florydy Rona DeSantisa, którego analitycy polityczni spodziewają się jako potencjalnego kandydata do nominacji republikańskiej na prezydenta w 2024 r., jako „grubego”, „pseudo” i „kapryśnego”, zgodnie z New York Times Maggie Haberman.

Alex Woodward Zawiera szczegóły:

1664199646

Tahia Qanoun pojawia się na kolejnym wiecu Trumpa

Zwolennicy byłego prezydenta Donalda Trumpa na wiecu w Wilmington w Karolinie Północnej w piątek wykonali salut jednym palcem – uważany przez niektórych za symbol QAnon – który wcześniej miał miejsce na imprezie w Ohio w poprzednim tygodniu.

Pozdrowienie nastąpiło pod koniec zgromadzenia stanowych kandydatów republikańskich Trumpa w Aero Center w Wilmington, gdzie w tle grała dramatyczna muzyka, a ekrany wideo na obu końcach sceny wyświetlały obraz amerykańskiej flagi.

Hillary Clinton, przeciwniczka Trumpa w 2016 r., od tego czasu skrytykowała salut za przypomnienie partii nazistowskiej.

Eric Garcia Raporty z Karoliny Północnej:

1664197546

Trump twierdził, że nie wziął „niczego w trybie pilnym” z Białego Domu – miesiące przed nalotem na Mar-a-Lago

Trump powiedział New York Times Reporterka Maggie Haberman nie zabrała ze sobą „niczego pilnego”, kiedy opuszczał Biały Dom, na kilka miesięcy przed tym, jak 11 pudeł z tajnymi dokumentami zostało skonfiskowanych przez federalne organy ścigania w Mar-a-Lago.

We fragmencie jej książki opublikowanej w: Ocean Atlantycki W niedzielę Haberman opisał moment, w którym Trump odmówił usunięcia dokumentów z Białego Domu, kiedy opuszczał urząd:

1664195746

Środowa sesja 6 stycznia będzie „bardziej rozległa”

Przemawiając przed ostatnim przesłuchaniem komisji śledczej Izby Reprezentantów 6 stycznia, przedstawiciel Demokratów Adam Schiff powiedział CNN w niedzielę, że wydarzenie w tym tygodniu będzie szersze niż inne przesłuchania.

„Myślę, że prawdopodobnie będzie bardziej obszerny niż niektóre inne przesłuchania, ale będzie też dotyczył bardzo aktualnego tematu – opowie historię o kluczowym elemencie spisku Donalda Trumpa na obalenie wyborów” – powiedział.

Andrzeja Feinberga Przypomnienie tego, czego nauczyliśmy się już z innych przesłuchań do tej pory, tutaj:

1664193346

Członek komisji powiedział 6 stycznia, że ​​popiera kryminalne skierowania Trumpa

Przedstawiciel USA Adam Schiff powiedział przed przesłuchaniem w środę 6 stycznia, że ​​jego komisja podejmie jednomyślną decyzję, czy postawić Trumpa w stan oskarżenia.

Kalifornijski Demokrata powiedział CNN stan związku Niedziela. „Z pewnością byłoby, jak sądzę, moją rekomendacją i moim odczuciem, że powinniśmy dokonywać skierowań, ale podejmiemy decyzję jako komisja i wszyscy będziemy jej przestrzegać, a ja dołączę do członków naszej komisji, jeśli czuję się inaczej”.

Wszelkie zarzuty przeciwko panu Trumpowi zostaną dodane do szeregu toczących się procesów sądowych stojących przed prezydentem przez jedną kadencję.

1664190946

Trump twierdzi, że nie oglądał ataku Kapitolu w telewizji, pomimo zeznań świadków

Donald Trump twierdzi, że nie oglądał telewizji, gdy tłum zwolenników szturmował Kapitol, chociaż relacje naocznych świadków i liczne relacje osób z jego administracji ujawniły, że robił dokładnie to.

Maggie Haberman, korespondentka Białego Domu dla New York Timespowiedziała, że ​​lobbowała byłego prezydenta w sprawie jego działań podczas ataku na wspólną sesję Kongresu, gdzie prawodawcy spotkali się, aby ratyfikować wyniki wyborów prezydenckich w 2020 roku.

Powiedział, według pani Haberman, w swoim piśmie: „Zazwyczaj nie miałem telewizji” Ocean Atlantycki W artykule zaczerpniętym z jej książki The Confidence Man: The Making of Donald Trump i upadek Ameryki .