Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosyjska straż graniczna nie mogła uciec z kraju

W Upper Lars na Kaukazie co najmniej 5 tysięcy samochodów czekało w poniedziałek, aby przejechać z Rosji do Gruzji, która według rosyjskich urzędników stała się jedną z najpopularniejszych dróg ucieczki.

Władze po gruzińskiej stronie granicy poinformowały, że w zeszłym tygodniu z Rosji przekroczyło 115 000 osób i 37 000 pojazdów.

Według działaczy monitorujących granicę czas oczekiwania na odprawę graniczną wzrósł do ponad 48 godzin.

Gruzińscy strażnicy graniczni w Upper Lars walczą o pokonanie zatorów komunikacyjnych, pozwalając pieszym przekroczyć granicę, podczas gdy setki osób porzuciły swoje samochody i samochody i udały się na przejście.

W jednym z filmów w mediach społecznościowych widziano dziesiątki młodych mężczyzn, spacerujących po bokach zaparkowanych po drodze samochodów, toczących się w torbach, podróżujących z jednym plecakiem lub jeżdżących na rowerze na tle wysokich gór Kaukazu.

Wcześniej w poniedziałek Siergiej Tskekov, poseł z Krymu, stał się pierwszym oficjalnym głosem, który wezwał do zakazu wyjazdu, mówiąc, że wszyscy mężczyźni stojący na krawędzi walki powinni być powstrzymywani przed opuszczeniem kraju.

Nie trzeba się martwić masową imigracją, powiedziała Ella Pamfilova, szefowa rosyjskiej komisji wyborczej. — Niech biegną myszy — powiedziała. „Statek będzie nasz, nabiera siły i wyraźnie zmierza do celu”.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony podkreśliło w poniedziałek, że częściowa mobilizacja „nie wymaga” żadnych ograniczeń w ruchach ludowych. Powiedziała, że ​​nie ma „postrzeganych” ograniczeń.

READ  W trzęsieniu ziemi w Pakistanie zginęło co najmniej 20 osób, a setki zostało rannych | wiadomości ze świata