Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostatnia wojna między Rosją a Ukrainą: Co wiemy o 186 dniu inwazji | Ukraina

Ostatnia wojna między Rosją a Ukrainą: Co wiemy o 186 dniu inwazji | Ukraina

 • Nadal istnieje obawa o możliwość wycieku radioaktywnego w elektrowni jądrowej Zaporoże. Państwowy operator energetyczny Ukrainy Ostrzegaj przed „niebezpieczeństwem wycieku wodoru i rozpraszania materiałów radioaktywnych” W zajętej przez Rosję fabryce. były władze? Dystrybucja tabletek jodu wśród ludności mieszkającej w pobliżu fabryki W przypadku narażenia na promieniowanie.

 • Rosja i Ukraina oskarżyły się nawzajem o zbombardowanie obszaru wokół reaktora jądrowegonajwiększy w Europie, w sobotę. Siły rosyjskie „wielokrotnie bombardowały” to miejsce Ukraiński państwowy koncern jądrowy Energoatom poinformował, że elektrownia w ciągu ostatniego dnia. Rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdziło, że siły ukraińskie „trzykrotnie bombardowały terytorium stacji” w ciągu ostatniego dnia.

 • Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA), międzynarodowa agencja energii atomowej ONZ, próbuje negocjować dostęp do stacji dla pilnej misji kontrolnej. „Aby pomóc ustabilizować tamtejszą sytuację w zakresie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony”. Wizyta może nastąpić przed końcem miesiąca, powiedział Guardianowi Petro Kotin, szef Energoatum, ale minister energetyki Ukrainy Lana Zerkal powiedziała lokalnej stacji radiowej, że nie jest przekonana, że ​​Rosja prowadzi negocjacje w dobrej wierze.

 • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wydał oświadczenie z okazji Dnia Lotnictwa UkrainyW którym obiecał, że siły Kijowa będą „krok po kroku eliminować okupantów”. Prezydent Ukrainy Przysiągł, że „rosyjscy najeźdźcy zginą jak rosa na słońcu”.

 • Rosja mogła zintensyfikować ataki w obwodzie donieckim, w regionie Donbasu we wschodniej Ukrainie Według brytyjskiego wywiadu w ciągu ostatnich pięciu dni. Prawdopodobne jest, że prorosyjscy separatyści posuwali się w kierunku centrum wsi Peski, niedaleko lotniska w Doniecku, ale siły rosyjskie w ogóle uzyskały niewiele zdobyczy terytorialnych, Najnowszy raport brytyjskiego Ministerstwa Obrony mówi.

 • Rosja zablokowała porozumienie ONZ mające na celu wzmocnienie Traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej. brak zgody na wspólne oświadczenie, Z powodu sprzeciwu Moskwy wobec klauzuli o kontroli zakładu w Zaporożu, To ostatni cios dla nadziei na utrzymanie reżimu kontroli zbrojeń i powstrzymanie odnowionego wyścigu zbrojeń.

  READ  Ostrzeżenia dotyczące dymu i gorąca dotyczą ponad 170 m w Stanach Zjednoczonych
 • Ukraińscy marynarze będą mogli opuścić kraj do pracy, powiedział ukraiński gabinet. Premier Dennis Schmihal Powiedział, że mężczyźni w wieku wojskowym, którzy zostali zatrudnieni jako członkowie załogi, będą mogli opuścić kraj”. O ile mają pozwolenie lokalnych biur rekrutacyjnych na przekroczenie granicy.

 • Brytyjskie Ministerstwo Obrony zapowiedziało, że przekaże Ukrainie sześć podwodnych dronów, które pomogą oczyścić wybrzeże z min i sprawić, że transport zboża będzie bezpieczniejszy.. Ponadto w nadchodzących miesiącach dziesiątki personelu Marynarki Wojennej Ukrainy zostanie przeszkolonych w zakresie obsługi dronów, Ministerstwo powiedziało.

 • Kazachstan, sąsiad i sojusznik Rosji, na rok zawiesił wszelki eksport broniJej rząd powiedział, pośród konfliktu w Ukraina Zachodnie sankcje wobec Moskwy.

 • Polska i Czechy zgodziły się chronić przestrzeń powietrzną swojego sojusznika z NATO – SłowacjiUlepsza swoje siły powietrzne z myśliwców MiG-29 produkcji radzieckiej na nową partię F-16 ze Stanów Zjednoczonych.