Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rodziny uciekają, gdy Indie burzą 100-metrowe wieże poza Delhi |  Indie

Rodziny uciekają, gdy Indie burzą 100-metrowe wieże poza Delhi | Indie

Indyjskie władze zburzyły dwa nielegalnie zbudowane drapacze chmur w szerokiej kolumnie gruzu na obrzeżach Delhi, niszcząc najwyższe budynki, jakie kiedykolwiek zburzono w kraju, w mniej niż 10 sekund.

Tłumy obserwujące zawalenie się z dachów w pobliżu najwyższych budynków wiwatowały i klaskały, gdy 103-metrowe wieże zawaliły się podczas kontrolowanej rozbiórki.

Sąd Najwyższy w zeszłym roku nakazał wyburzenie wież w rejonie Noida po długiej rozprawie, w której stwierdzono, że naruszyły one kilka przepisów budowlanych i norm bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Urzędnicy powiedzieli lokalnym mediom, że około 14:30 zdetonowano ponad 3700 kilogramów materiałów wybuchowych. Dodali, że materiały wybuchowe zostały strategicznie rozmieszczone, aby zapewnić minimalne uszkodzenia obszaru.

Policja powiedziała, że ​​ocenia, czy wystąpiły jakiekolwiek szkody. Pobliscy mieszkańcy powiedzieli, że sprawdzą, czy ich dobytek nie jest uszkodzony. Takie wyburzenia są rzadkością w Indiach pomimo szalejącej nielegalnej budowy.

Tysiące uciekło ze swoich domów w pobliżu miejsca eksplozji przez 10 godzin, a dziesiątki policji i personelu ratunkowego zostały rozmieszczone w celu zburzenia wież zawierających 850 niezamieszkałych mieszkań.

Ruch uliczny został powoli przywrócony, a strażacy używali zraszaczy wodnych, aby obniżyć poziom kurzu wokół wież Apex i Ceyane, które stały na skraju ruchliwej autostrady łączącej najludniejszy stan Indii, Uttar Pradesh, ze stolicą.

Niektóre pobliskie budynki zostały pokryte białą plastikową folią, aby chronić je przed gruzem.

Na Twitterze wiele osób stwierdziło, że decyzja o wysadzeniu wież jest surowym środkiem przeciwko korupcji i będzie stanowić wzór i ostrzeżenie dla firm budowlanych.

Oczekiwano, że eksplozja pozostawi ponad 80 000 ton kruszywa, z których większość jest wykorzystywana do wypełnienia terenu, a reszta do recyklingu.

Kilka rodzin przeniosło się w sobotę w bezpieczne miejsce, obawiając się zwiększonego zanieczyszczenia i zagrożenia zdrowia spowodowanego gruzami.

Sudeep Roy, właściciel czteropokojowego mieszkania w pobliskim niższym budynku, powiedział, że w zeszłym tygodniu zarezerwował pokoje hotelowe, aby spędzić noc z rodziną i przyjaciółmi.

READ  Wśród zabitych są strażacy, gdy dwa pojazdy zderzyły się z oddzielnymi ekipami ratunkowymi w Turcji podczas wypadków | wiadomości ze świata

powiedział Roy, inżynier mechanik i ojciec dwóch synów, z których jeden ma astmę.