Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oryginalny film Jurassic Park zostanie wyświetlony na gigantycznym ekranie planetarium w Narodowym Centrum Kosmicznym

Oryginalny film Jurassic Park zostanie wyświetlony na gigantycznym ekranie planetarium w Narodowym Centrum Kosmicznym

Dla tych, którzy pamiętają, widok gigantycznego CGI Tyrannosaurus rex na ekranie podczas premiery Parku Jurajskiego w 1993 roku był niesamowitym widokiem. Teraz, aby uczcić trzydzieści lat od premiery filmu, Narodowe Centrum Kosmiczne w Leicester wyświetli go na ogromnym ekranie.

Planetarium Sir Patricka Moore’a w centrum Abbey Lane w Leicester jest zwykle używane do prezentacji Układu Słonecznego i wszechświata poza nim. Jednak w piątek, 10 listopada, zostanie tam wyświetlona pierwsza część długoletniej serii filmów o dinozaurach.

Odbędą się dwa seanse – o 19:00 i 21:30 – a w centrum kosmicznym będą serwowane także ulubione filmy kinowe, takie jak hot dogi i nachos z serem. Bilety szybko się wyprzedają, dlatego osobom chcącym pojechać zaleca się jak najszybszą rezerwację online.

Czytaj więcej: Śluza na Kanale Leicester została zalana taką ilością śmieci, że bez wysiłków wolontariuszy przestałaby działać

Centrum Kosmiczne stwierdziło w oświadczeniu: „Dołącz do Narodowego Centrum Kosmicznego i przeżyj przygodę, którą przygotowywali sześćdziesiąt milionów lat w ramach specjalnie licencjonowanej projekcji Parku Jurajskiego w największym planetarium w Wielkiej Brytanii. Film, który obchodzi w tym roku trzydziestą rocznicę powstania, jest jednym z najważniejszych filmów”. Największy film wszechczasów, zdobył ponad 20 nagród i przez pięć lat utrzymywał tytuł najbardziej dochodowego filmu wszechczasów.

„Jasne jest, dlaczego – jest to równie interesujące teraz, jak trzydzieści lat temu, kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy dinozaury wędrujące po Ziemi i poczuliśmy, jak ziemia się pod nami trzęsie. Dołącz do fanów i nowicjuszy w Planetarium Sir Patricka Moore’a, aby przeżyć klasykę dla jednej osoby wieczór tylko w Prawdziwym święcie science fiction.”

Aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu lub zarezerwować bilet, kliknij tutaj.