Dla tych, którzy pamiętają, widok gigantycznego CGI Tyrannosaurus rex na ekranie podczas premiery Parku Jurajskiego w 1993 roku był niesamowitym widokiem. Teraz, aby uczcić trzydzieści lat od premiery filmu, Narodowe Centrum Kosmiczne w Leicester wyświetli go na ogromnym ekranie.
Planetarium Sir Patricka Moore’a w centrum Abbey Lane w Leicester jest zwykle używane do prezentacji Układu Słonecznego i wszechświata poza nim. Jednak w piątek, 10 listopada, zostanie tam wyświetlona pierwsza część długoletniej serii filmów o dinozaurach.
Odbędą się dwa seanse – o 19:00 i 21:30 – a w centrum kosmicznym będą serwowane także ulubione filmy kinowe, takie jak hot dogi i nachos z serem. Bilety szybko się wyprzedają, dlatego osobom chcącym pojechać zaleca się jak najszybszą rezerwację online.
Czytaj więcej: Śluza na Kanale Leicester została zalana taką ilością śmieci, że bez wysiłków wolontariuszy przestałaby działać
Centrum Kosmiczne stwierdziło w oświadczeniu: „Dołącz do Narodowego Centrum Kosmicznego i przeżyj przygodę, którą przygotowywali sześćdziesiąt milionów lat w ramach specjalnie licencjonowanej projekcji Parku Jurajskiego w największym planetarium w Wielkiej Brytanii. Film, który obchodzi w tym roku trzydziestą rocznicę powstania, jest jednym z najważniejszych filmów”. Największy film wszechczasów, zdobył ponad 20 nagród i przez pięć lat utrzymywał tytuł najbardziej dochodowego filmu wszechczasów.
„Jasne jest, dlaczego – jest to równie interesujące teraz, jak trzydzieści lat temu, kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy dinozaury wędrujące po Ziemi i poczuliśmy, jak ziemia się pod nami trzęsie. Dołącz do fanów i nowicjuszy w Planetarium Sir Patricka Moore’a, aby przeżyć klasykę dla jednej osoby wieczór tylko w Prawdziwym święcie science fiction.”
Aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu lub zarezerwować bilet, kliknij tutaj.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Iran twierdzi, że wysłał na orbitę kapsułę ze zwierzętami
Roboty marsjańskie NASA wracają do pracy po „koniuncji słonecznej”
Czy przyszłość australijskiej głębokiej technologii leży w kosmosie?