Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

OPG pomaga Polsce osiągnąć cele związane z czystą energią

OPG pomaga Polsce osiągnąć cele związane z czystą energią

Ontario Inne kraje europejskie również zabiegały o ekspertyzę w dziedzinie energii jądrowej

Clarington, ONI 2 czerwca 2023 r /CNW/ – Ontario Power Generation (OPG) i jej podmioty stowarzyszone będą współpracować Polska ORLEN Synthos Green Energy (OSGE) podczas budowy i rozruchu Małych Reaktorów Modułowych (SMR) w Europa.

podczas ceremonii podpisania w pobliżu nowej elektrowni jądrowej Darlington w Ontario; (od lewej) Jason Van Wart (Laurentis Energy Partners), Jarek Grodzki (OSGE), MPP Natalia Kusendova (Mississauga Center), Rafał Kasprow (OSGE), Chris Ginther (OPG), Aida Cipolla (OPG ) i minister ds. energii Ontario Todda Smitha. (Grupa CNW / Ontario Generating Corporation)

Obie firmy podpisały list intencyjny (LOI) dotyczący nowego projektu jądrowego OPG w Darlington piątek 2 czerwcaW połączeniu z wizytą terenową premiera RP Mateusz Morawiecki.

List stanowi kolejny krok w istniejących relacjach między firmami i opiera się na wcześniej wdrożonych umowach między OPG i OSGE. Niniejszy list intencyjny dotyczy przyszłych umów, na podstawie których OPG i jej spółka zależna mogą świadczyć usługi operatorskie SMR na rzecz OSGE podczas wdrażania SMR w Polska i inne miejsca w Europa. Partnerstwo obejmie szereg działań związanych z SMR, w tym:

OPG i jej polski partner niedawno dołączyli do Tennessee Valley Authority (TVA) i GE Hitachi (GEH) energia jądrowa w Umowa o współpracy technicznej Promowanie globalnego wdrożenia małego reaktora modułowego BWRX-300 firmy GEH. W ramach umowy cztery firmy inwestują w rozwój standardowego projektu BWRX-300 oraz szczegółowy projekt kluczowych komponentów.

W październik 2022 rI Ontario Minister Energii Todda Smitha Przeprowadził udaną misję biznesową do Polska Aby wzmocnić istniejące relacje i wspierać naszych sojuszników w Europa Chcą budować swoją niezależność energetyczną. będąc w PolskaDo ministra Smitha dołączył podsekretarz w polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych Adam Gheborghe Cetwertyski Bycie świadkiem podpisania umowy ramowej o świadczenie usług pomiędzy Laurentis Energy Partners a Synthos Green Energy z korzyścią Ontario Doświadczenie wspierające rozwój i wdrażanie SMR w Polska.

READ  Boże Narodzenie w PRL - The Wall Street Journal

szybkie fakty

  • W nowym miejscu Darlington Nuclear Project trwają przygotowania do budowy pierwszego BWRX-300, a zakończenie budowy zaplanowano na 2028 r.

  • OSGE planuje rozmieścić flotę BWRX-300 w Polska, z pierwszą jednostką gotową przed końcem tej dekady. W kwietniu OSGE wybrało siedem miejsc do dalszych badań geologicznych w celu zlokalizowania SMR. Biuro ds. Wspierania Równości Płci wystąpiło do polskiego rządu o wydanie wstępnej decyzji w sprawie sześciu obiektów. Obecnie przechodzi przez proces regulacyjny.

  • Spółka zależna OPG, Laurentis Energy Partners, świadczy obecnie usługi na rzecz OSGE w ramach umowy ramowej o świadczenie usług wspierającej wczesne planowanie projektu dla floty SMR w Polska.

  • Oprócz współpracy z OSGE i TVA, OPG podpisało również umowę Porozumienie z Republika Czeska– z siedzibą w ČEZ, aby promować tam rozmieszczanie SMR.

  • Dwie rządowe instytucje pożyczkowe USA Zastaw osiągnąć 4 miliardy dolarów OSGE w celu rozmieszczenia około 20 BWXR-300 SMR Polska.

  • Polscy i kanadyjscy regulatorzy, Państwowa Agencja Atomistyki (PAA) oraz Kanadyjska Komisja Bezpieczeństwa Jądrowego (CNSC) podpisały porozumienie o współpracy w styczeń 2023 r.

  • BWRX-300 ma mniej więcej wielkość standardowego boiska do piłki nożnej i wytworzy wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zasilić około 300 000 domów.

cytaty

„Świat patrzy Ontario Podczas gdy my wdrażamy pierwszy na świecie mały modułowy reaktor sieciowy na świecie, aby wspierać naszą rozwijającą się gospodarkę”. Todda SmithaI Ontario Minister Energii. „Ontario Jesteśmy gotowi wspierać naszych sojuszników, opierając się na wiedzy eksperckiej globalnych operatorów jądrowych oraz eksportując produkty i usługi z naszego wysoko wykwalifikowanego łańcucha dostaw energii jądrowej, aby wspierać ich wdrażanie SMR jako czystego i niezawodnego źródła energii elektrycznej”.

OPG posiada wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu dużymi projektami energetycznymi, aby pomóc Polska Wraz z rozpoczęciem produkcji energii elektrycznej z wykorzystaniem energii jądrowej. Kena Hartwicka, prezes i dyrektor generalny OPG Corporation. „wraz z Ontario Dzięki silnemu łańcuchowi dostaw energii jądrowej jesteśmy dobrze przygotowani, aby pomóc innym zwiększyć ich bezpieczeństwo energetyczne i osiągnąć cele związane ze zmianą klimatu”.

READ  Polska wybiera Westinghouse AP1000® na budowę swojej pierwszej elektrowni jądrowej

„OPG jest naszym kluczowym partnerem strategicznym. Doceniamy doświadczenie firmy w przemyśle jądrowym, jak również jej projekt i postępy we wdrażaniu pierwszego BWRX-300. Korzystamy z doświadczeń nowego projektu jądrowego w Darlington i cieszymy się, że wiedza i wsparcie organizacji mogą zostać wykorzystane do rozmieszczenia reaktorów BWRX-300 Polska powiedział Raffai Caspero, dyrektor generalny OSGE.
Wspólnie opracujcie organizację operacyjną dla floty SMR w Polska to kolejny krok, z potencjałem ekspansji na Wielką Brytanię, a także inne części Unii Europejskiej. Nie możemy się doczekać, aby zrobić to z tak renomowanym partnerem”.

O opg

jako jeden z Ameryka północna Największy i najbardziej zróżnicowany wytwórca energii elektrycznej, OPG inwestuje w lokalne gospodarki i zatrudnia tysiące ludzi na całym świecie Ontario I Stany Zjednoczone. OPG i jej rodzina firm przodują w rozwoju nowych czystych technologii, modernizacji istniejących aktywów i inicjatywach elektryfikacji, aby wspierać rosnące zapotrzebowanie na czystą gospodarkę w nadchodzących dziesięcioleciach. Dowiedz się więcej o tym, jak firma rozwija te inicjatywy, stawiając na pierwszym miejscu silnych ludzi, partnerstwa i społeczności, czytając OPG plan zmiany klimatuI Plan działania na rzecz pojednaniaI Równość, różnorodność i integracja (ED&I) strategia.

O OSGE

ORLEN Synthos Green Energy jest spółką joint venture założoną przez PKN ORLEN SA i Synthos Green Energy SA Spółka odgrywa wiodącą rolę we wdrażaniu SMR w Polskai przyczynić się do skutecznej dekarbonizacji wytwarzania energii elektrycznej, ciepłownictwa i przemysłu. Misją OSGE jest wystawienie floty BWRX-300, której stanie się ważną częścią Polska miks energetyczny, zapewniający obywatelom i przemysłowi stabilną, bezemisyjną energię elektryczną.

ŹRÓDŁO Ontario Power Generation Inc.

Cision

Cision

Zobacz oryginalną zawartość multimedialną do pobrania: http://www.newswire.ca/en/releases/archive/June2023/02/c2584.html