Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Komunikaty WWE wskazują na zmianę strategii firmy

Po tym, jak WWE spędziło drugą połowę minionej dekady prawie wyłącznie w trybie pozyskiwania talentów, w 2020 i 2021 roku pojawiły się rutynowe wydania zapaśników i innych wykonawców. Zwolniono ponad 100 osób, którym w większości powiedziano, że ich miejsca pracy zostały zredukowane z powodu cięć budżetowych.

Natychmiastowy efekt zmniejszenia ilości pieniędzy, które firma wydaje na pracę, to wynik końcowy, a koncentracja na maksymalizacji zysków doprowadziła do rozmów, że WWE może być na sprzedaż. Niezależnie od tego, czy jest to część planów prezesa i dyrektora generalnego Vince’a McMahona i prezesa Nicka Kahna. Ale jasne jest, że WWE odeszło od niektórych strategii, które doprowadziły do ​​wzrostu ich składu w 2000 roku.

Podczas szczytu partnerów biznesowych w 2018 r., na którym zdjęcie zostało zrobione powyżej, Paul „Triple H” Levesque przedstawił swój plan globalnego systemu regionalnego. Regionalne centra wydajności będą szkolić i szlifować lokalne talenty, współpracując z listą zapaśników, którzy podpiszą WWE z całego świata. NXT UK był pierwszym tego rodzaju regionem, a gra koncentrowała się na Japonii, Indiach i innych rozwijających się rynkach.

Potem przyszedł AEW. To oczywiście nie powstrzymało gromadzenia talentów. Ale kiedy Tony Khan i jego wiceprezes wykonawczy ogłosili swój kontrakt z TNT TV, zespół NXT przeniósł swoją uwagę z globalnej dominacji na dwugodzinny cotygodniowy program telewizyjny na żywo, który dobiegł końca. dynamit zanim będzie miał szansę urosnąć na tyle, by rozważyć konkurowanie z czymkolwiek innym.

Wielu zapaśników było zaangażowanych w ten wysiłek, ale nie ilu zapaśników było związanych kontraktami WWE. Potem wybuchła pandemia i nie było nawet wydarzeń na żywo, na których ci zapaśnicy mogliby doskonalić swoje umiejętności przed publicznością – lub generować przychody ze sprzedaży biletów. W 2020 roku stało się również jasne, że NXT nie zabije dynamit; Sukces rutynowych ocen AEW dowiódł, że środowa nocna wojna nie była wygraną grą.

READ  Polscy rolnicy czerpią zyski z eksportu jabłek do Rosji, ale domagają się zakazu importu EastFruit z Ukrainy

Tak więc jesteśmy. Być może jest to frustrujące dla Levesque’a i jego zespołu, a także denerwujące dla mężczyzn i kobiet, którzy myśleli, że zostali zatrudnieni w WWE, ale teraz wracają do szukania rezerwacji. Ma to sens z biznesowego punktu widzenia.

Wiele z tego od jakiegoś czasu jest częścią dyskusji wśród fanów wrestlingu i osób z zewnątrz, ale jest to również wspierane przez „wysokiego rangą urzędnika WWE” wybór walki Rozmawiałem z nim po premierze NXT zeszłej nocy (6 sierpnia). Ta osoba „wyraziła wielką frustrację” tymi krokami, ale także wyartykułowała sposób myślenia firmy „to biznes”.

Istnieje wiele innych problemów związanych ze strategią usuwania talentów, do których WWE wydaje się być teraz zaangażowane, takich jak wiadomość, którą wysyła do fanów i partnerów, gdy wykonawcy, którzy właśnie pojawili się w telewizji i podczas ważnych wydarzeń, są nagle uznawani za niemożliwych do zbycia. Firma wyraźnie odeszła od wizji, która wymaga od setek zapaśników kontraktu, więc prawdopodobnie będą inne noce, takie jak zeszłej nocy.