Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Nie miałem doświadczenia, ale mimo to zacząłem od zera odnoszący sukcesy biznes”

„Nie miałem doświadczenia, ale mimo to zacząłem od zera odnoszący sukcesy biznes”

Przedsiębiorca Scouse, który zbudował od podstaw własną firmę medialną, powiedział, że młodym ludziom nie było łatwo założyć firmę.

Aaron Fontenot, lat 27, z południowego Liverpoolu, wiedział, że chce pracować w branży kreatywnej, ale miał niewielkie doświadczenie i koneksje. Po kilku próbach i błędach, uczestnicząc w wydarzeniach networkingowych w Londynie, dokonał przełomu, zakładając Culture Deck, platformę medialną, która celebruje miejską i uliczną kulturę Liverpoolu.

Aaron rozmawiał z panelem ekspertów podczas premiery TikTok Creative Academy w Trójkącie Bałtyckim w Liverpoolu w tym tygodniu. Projekt, prowadzony przez organizację charytatywną Catch22, przydziela młodym twórcom mentora, dając im poufne wskazówki od profesjonalistów z branży i dając im szansę przedstawienia pomysłów na treści pracownikom TikTok.

Przeczytaj więcej: Tata, który zaczynał od firmy produkującej pojedyncze koszulki, teraz współpracuje z Tonym Bellewem i StillRyanem

Rozmawiając z ECHO po sesji, Aaron powiedział: „Trudności, jakie napotkałem w tym sektorze, zwłaszcza jako młody człowiek, polegają na braku doświadczenia i sieci kontaktów, gdy zaczynasz pracę. Kiedy po raz pierwszy kończysz studia lub studia, nie nie masz wielu ludzi, na których możesz liczyć.” a ty nie masz wcześniejszego doświadczenia, więc nie ma w tobie nic atrakcyjnego dla pracodawcy”.

Pomimo tych problemów Aaron mówi, że ilość pobocznych biznesów, w które mogą angażować się młodzi ludzie, może przeciwdziałać tym problemom. Powiedział: „Założenie firmy nigdy nie było łatwiejsze. Bardzo łatwo jest zacząć z TikTok lub Instagramem, a nawet korzystać z Shopify lub założyć stronę internetową”.

Catch 22 TikTok Creative Academy wystartowała wczoraj w regionie Trójkąta Bałtyckiego(Zdjęcie: Jamie Greer)

Aaron przekonywał, że młodzi ludzie, którzy nie są pewni, jak odnieść sukces, powinni być odważni i założyć własny biznes. Powiedział: „Jeśli jesteś na początku swojej kariery i szukasz sposobów na zdobycie doświadczenia i umiejętności, załóż firmę. W najlepszym razie leci i możesz to sprzedać za miliony. Co gorsza, nabywasz kilka umiejętności pokazać pracodawcy”.

READ  Polskie firmy notują wzrost cyberataków