Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Obszar zainteresowań”: przerażająca historia pierwszego komendanta Auschwitz trafi do polskich kin – sekcja angielska

„Obszar zainteresowań”: przerażająca historia pierwszego komendanta Auschwitz trafi do polskich kin – sekcja angielska

Ta polsko-brytyjska produkcja, która spotkała się z dużym zainteresowaniem i uznaniem, zdobyła Grand Prix na Festiwalu Filmowym w Cannes, a jego pokaz odbędzie się we wrześniu na Festiwalu Filmowym w Toronto. Polska publiczność może spodziewać się kinowej premiery już 9 lutego.

Narracja, luźno oparta na powieści wojennej Martina Amisa pod tym samym tytułem z 2014 roku, zagłębia się w historię miłosną Rudolfa Hössa i jego żony Hedwigi, z którą ma pięcioro dzieci. Główne role grają niemieccy aktorzy Christian Friedl i Sandra Holler. W recenzjach wiodących publikacji filmowych, takich jak Indiewire, nazwano go „filmem”. „Przerażające spojrzenie na banalność zła”Chociaż Vanity Fair to rozważało „Atrakcyjny, okropny i absolutnie niezbędny w swoich czasach”.

Aby dodać filmowi większej autentyczności, został on wyprodukowany w terenie Oświęcim Strona została sfinansowana przez Polski Instytut Filmowy. Film wyreżyserował brytyjski reżyser Jonathan Glazer, znany z takich dzieł jak „Sexy Beast” i „Under the Skin”, a także teledysków takich zespołów jak Radiohead i Massive Attack. Przy filmie dwukrotnie nominowany do Oscara polski autor zdjęć Łukasz Żal współpracował nad filmem z producentką Ewą Puszczyńską, która swoją wiedzę wykorzystuje przy docenionych przez krytyków filmach, takich jak „Ida” i „Zimna wojna” Pawlikowskiego.

Dystrybutor Gutek Film potwierdził datę premiery filmu w Polsce 9 lutego. Przed polską premierą fani filmu będą mogli zobaczyć „Obszar zainteresowań” w sekcji pokazów specjalnych rozpoczynającego się 7 września Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

(jh)

źródło: Bab

READ  Łącząc siły z posiadaczem praw F1 o wartości 270 milionów dolarów, Mercedes Benz ma wspaniałe wieści dla swoich amerykańskich fanów