Obrońca Man United jest gotowy zmierzyć się z USA, ponieważ menedżer Anglii Gareth Southgate mówi, że zmiana przeciwko Iranowi jest tylko środkiem zapobiegawczym

Obrońca Manchesteru United potwierdził, że Harry Maguire poradzi sobie w piątkowym drugim meczu grupy B z USA.

Maguire rozpoczął mecz otwarcia mistrzostw świata w Anglii Z Iranem, gdzie zbuntowali się w wygranym 6:2 meczu Ale walczył z niewyraźnym widzeniem i musiał zostać zastąpiony przez Erica Diera w połowie drugiej połowy.

Maguire źle się czuł podczas meczu z Iranem

29-latek osiągnął imponujący występ, ponieważ ci, którzy twierdzili, że nie zasługuje na swoje miejsce, umilkli przed wyjściem z choroby.

Źle się poczuł, zanim Iran strzelił pierwszego gola po 70 minutach i został zdjęty na wszelki wypadek.

Szef Gareth Southgate powiedział: „Czuł się chory. Na etapie gry, na którym byliśmy, myśleliśmy, że nie ma sensu podejmować żadnego ryzyka”.

Maguire później ogłosił w mediach społecznościowych, że będzie mógł zagrać przeciwko USA.

Napisał: „Czułem się źle w drugiej połowie, więc przyszło to jako środek ostrożności. Nie mogę się doczekać piątku. „

Maguire wcześniej uderzył głową w poprzeczkę, gdy Anglia zaczęła mocno przeciwko Iranowi.

Dzięki temu w pierwszej połowie zdobyli trzy gole Jude’a BellinghamaGole Bukayo Saki i Raheema Sterlinga.

W drugiej połowie Saka, Marcus Rashford i Jack Grealish strzelili swoim przeciwnikom sześć goli, a Mehdi Taremi z Iranu strzelił dwie bramki pocieszenia.

Menedżer reprezentacji Anglii, Southgate, pochwalił występ Maguire’a po meczu.

Obrońca miał ostatnio trudny okres w Manchesterze United po zaledwie pięciu występach w całym sezonie.

Dodał: „Myślę, że jego występ był doskonały, naprawdę bardzo dobry.

„Myślę, że on i John [Stones] Dobrze panując nad piłką, kontrolując przebieg gry, dali nam prawdziwy spokój w tej przygodzie, a ich doświadczenie i jakość są ważną częścią tego, jak gramy.

Podopieczni Southgate strzelili sześć bramek przeciwko Iranowi w meczu otwarcia mistrzostw świata

GT

Maguire świetnie grał jako lewy środkowy obrońca

Fani Anglii mieli wiele powodów do świętowania poza wynikami, takimi jak Bellingham, Saka i Rashford Wszyscy strzelili swoje pierwsze gole na mundialu.

Strona Southgate będzie pełna pewności siebie przed kolejnym meczem w grupie B.

READ  Wojna na Ukrainie: dwudziestu rannych po rosyjskim nalocie na Dniepr