Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nvidia przedstawia najwyższej klasy kartę GeForce Now RTX 3080 • Eurogamer.pl

Pojawiają się śmiałe twierdzenia dotyczące nowej technologii o niskim opóźnieniu.

Nvidia ogłosiła pakiet uaktualnień swojej usługi przesyłania strumieniowego w chmurze GeForce Now z nową warstwą premium, która zapewnia wydajność graficzną klasy RTX 3080, umożliwiając odtwarzanie 1440p120 na różnych platformach i 4K60 HDR, obecnie ograniczonej do urządzeń Shield Android TV. Obiecano również nowe technologie zmniejszające opóźnienia, a Nvidia odważnie twierdziła o opóźnieniu wejściowym w porównaniu z konkurencyjnymi technologiami chmurowymi – a nawet sprzętem lokalnym.

Wszystko to jest możliwe dzięki całkowicie nowej klasie serwerów kasetowych online oferowanych przez Nvidię, nazwanych „SuperPod”. Chociaż nie otrzymujesz rzeczywistego RTX 3080 jako takiego, otrzymujesz odpowiednik sprzętu klasy korporacyjnej oparty na tym samym układzie krzemowym GA-102, zasilany ośmiordzeniowym, 16-wątkowym procesorem AMD Threadripper działającym wraz z półprzewodnikowym Ultra-PCIe Szybka Gen 4.0 i niesamowita pamięć DDR4 o pojemności 28 GB 3200 MHz. Daje to najwyższą wydajność grafiki SuperPod (tylko RTX 3080 Ti lub RTX 3090 są szybsze na stosie Nvidii), chociaż wydajność procesora będzie nieco niższa niż w najnowszych procesorach Ryzen 5000 i Intel.

Nvidia nazywa swoją nową generację wysokiej klasy serwerów w chmurze „SuperPods”.

Ten nowy poziom premium kosztuje 89,99 GBP przez sześć miesięcy (89,99 EUR i 89,99 USD) – ciekawa sugestia dotycząca rodzaju sprzętu, który według Nvidii będzie kosztował około 2000 USD, i to bez uwzględnienia szalonej inflacji cen na obecnym rynku. Oczywiście wynajmujesz dostęp do serwerów Nvidii, więc nie ma sprzętu do odsprzedaży, jeśli chodzi o aktualizację, podczas gdy jakość doświadczenia sprowadza się do odwiecznego ulubionego rozwiązania w chmurze — jakości obrazu i czasu reakcji. Jeśli chodzi o rodzaj połączenia, którego potrzebujesz, aby wykorzystać tę usługę do granic możliwości, 35 Mb/s jest cytowane w przypadku gier 1440p przy 120 klatkach na sekundę, a 40 Mb/s jest wymagane do przesyłania strumieniowego w chmurze 4K60 HDR.

READ  WhatsApp przestanie działać na tysiącach telefonów w przyszłym tygodniu

Intrygujące są twierdzenia Nvidii dotyczące opóźnień. Nowa technologia znana jako Adaptive Sync ma na celu zmniejszenie opóźnień poprzez ścisłą synchronizację serwera w chmurze z odświeżaniem ekranu poprzez wykorzenienie porzuconych i zduplikowanych ramek. Działa to najlepiej w przypadku paneli 120 Hz, w których dyskutowano o całkowitym opóźnieniu poniżej 60 ms – na tym samym poziomie, co opóźnienie obserwowane w grach konsolowych przy 60 klatkach na sekundę. Co ciekawe, Nvidia uważa, że ​​granie w Destiny 2 na GeForce Now nawet przy 60 kl./s (na ekranie 120 Hz? To nie jest oczywiste) zapewnia przewagę o 12 ms nad tą samą grą rozgrywaną lokalnie na Xbox Series X (81 milisekund w porównaniu do 93 milisekund). W porównaniu z xCloud, Nvidia ma imponującą przewagę 94 ms przy strumieniowaniu 60 klatek na sekundę nad Microsoft – sytuacja, która wyraźnie wymaga przetestowania w wielu tytułach.

wolny
Pojawiają się duże roszczenia dotyczące gier o niskim opóźnieniu dzięki nowemu GeForce Now.

Adaptive Sync nie ogranicza się do poziomu premium i powinien zostać udostępniony wszystkim użytkownikom GeForce Now. Istnieje bezpłatna warstwa podstawowa z godzinną sesją na tak zwanej „platformie podstawowej”, podczas gdy opcja RTX z sześciogodzinną sesją ukierunkowaną na 1080p60 kosztuje 44,99 GBP przez sześć miesięcy. Nowy „Super Pod” RTX 3080 za 89,99 GBP zwiększa ośmiogodzinne sesje bez konieczności dzielenia tych serwerów z żadną inną klasą, zapewniając jednocześnie wyższe rozdzielczości i obsługę częstotliwości odświeżania. Warto zauważyć, że GeForce Now jest zasadniczo sposobem na strumieniowe przesyłanie gier na komputery PC, które już posiadasz, za pośrednictwem witryn sklepowych, takich jak Steam i Epic Games Store – chociaż rzeczywista dostępność zależy od tego, czy są one dostępne w usłudze Nvidia.

Ta reklama jest interesująca. Zapewnienie dostępu w chmurze do najnowszych komputerów jest dobrą rzeczą, chociaż obecne ograniczenie oferowania tylko przesyłania strumieniowego 4K60 za pośrednictwem Shield Android TV jest nieco chybione. Niezależnie od tego, czy twierdzenia Nvidii się utrzymają, powinniśmy przyjrzeć się systemowi o znacznie większej mocy niż obecne konsole i konkurencyjne systemy chmurowe, a także o niższym opóźnieniu. Zamówienia w przedsprzedaży są już dostępne, ale przyjrzymy się, czy usługa nadal będzie dostępna do zgarnięcia tak szybko, jak to możliwe.

READ  Supernowa wystrzeliwuje z Drogi Mlecznej umierającą gwiazdę wykonaną z metalu z prędkością 2 milionów mil na godzinę