Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy wicemarszałek Polski wezwał do wpuszczenia psów do parlamentu

Nowy wicemarszałek Polski wezwał do wpuszczenia psów do parlamentu

Nowo wybrany wicemarszałek polskiego parlamentu twierdzi, że jednym z jego najważniejszych priorytetów jest zapewnienie parlamentarzystom możliwości wprowadzania psów na teren posesji.

Dorota Niedziela – wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej (PO), największej partii koalicji opozycyjnej, która mogłaby utworzyć nowy rząd w Polsce – jest jedną z pięciu nowych wicemarszałków Sejmu, najpotężniejszej izby niższej parlamentu, wybranych Poniedziałek. Na pierwszym posiedzeniu od wyborów w zeszłym miesiącu.

Portal informacyjny OKO.press zapytał go, jakie najpilniejsze zmiany należy wprowadzić teraz, gdy opozycja ma większość w parlamencie. Po pierwsze, jego zdaniem, należy usunąć bariery zabezpieczające, które wzniesiono na zewnątrz budynku za poprzedniej administracji. To naprawdę było Zrobione w poniedziałek.

„Druga sprawa, że ​​Sejm może wejść na teren posesji z psem” – kontynuował Nietsila. Zanotował, że do Warszawy przyjechał pociągiem z obozu koncentracyjnego Auschwitz na południu Polski ze swoim psem o imieniu Lucky. „Waży 4,5 kg, to nie jest trudne”.

Jednak po przybyciu do stolicy straż marszałkowska – odpowiedzialna za bezpieczeństwo Sejmu – nie wpuściła jej ze zwierzęciem do parlamentu – ani nawet do pojazdów parlamentarnych.

„Strażnik Marshalla twierdzi, że przepisy nie pozwalają na wprowadzanie psów na teren parlamentu” – powiedział OKO.press. „Nie mogłem nawet skorzystać z samochodu parlamentarnego; Za każdym razem musiałem korzystać z taksówki.

Twierdzi, że psy powinny mieć całkowity zakaz przebywania w ogrodach parlamentu i poinformował, że prowadzi rozmowy z kierownictwem Sejmu – w tym z nowym marszałkiem Szymonem Hołownią i jego zastępcami – na temat wpuszczenia ich do gmachu.

„Posłowie mają zwierzęta i czasami muszą je przyprowadzać, bo nie mają gdzie ich zostawić” – powiedział dziś Nietzela dziennikowi. PRAWDA. Powiedział też, że niektórzy parlamentarzyści potajemnie wchodzą do budynku ze zwierzętami w torbach.

– powiedział Marek Sawicki, poseł senior z 30-letnim stażem w Sejmie PRAWDA W przeszłości niektórym parlamentarzystom pozwolono wprowadzać psy do budynku – co było dość znane Kiedy Ludwig Dorn był marszałkiem Sejmu w 2007 r.

READ  Bank Centralny Polski zapowiada, że ​​do 2022 r. doda 100 ton złota - Financial Bitcoin News

Pies Dorna, czarny sznaucer o imieniu Saba, stał się niewielką gwiazdą, ale także stał się przedmiotem skandalu. Wprost Weekly News, że Dohrn zniszczył meble w siedzibie rządu, gdy był ministrem spraw wewnętrznych. Naprawa szkód ma kosztować podatników ponad 3 tysiące złotych.

Neetsila adoptowała Lucky’ego trzy lata temu. Często pojawia się na swoich kanałach w mediach społecznościowych, m.in. w filmie kampanii, w którym wzywa wyborców do wspierania jego partii, jeśli politycy chcą rządu chroniącego prawa zwierząt.

Notatki z Polski są prowadzone przez niewielki zespół redakcyjny i wydawane przez niezależną fundację non-profit, utrzymywaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy robić tego, co robimy.

Główny autor obrazu: Parlament Europejski/Flickr (poniżej CC BY 2.0)