Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy raport pokazuje elastyczność przestrzeni biurowej jako coraz ważniejszą część strategii miejsca pracy |  Zjednoczone państwo

Nowy raport pokazuje elastyczność przestrzeni biurowej jako coraz ważniejszą część strategii miejsca pracy | Zjednoczone państwo

NOWY JORK, NY – 15 września 2022 r. – Cushman & Wakefield (NYSE: CWK), wiodąca globalna firma doradcza na rynku nieruchomości, we współpracy z Pracujemy (NYSE:WE), wiodący globalny dostawca elastycznych powierzchni biurowych, przebadał 800 osób pracujących w przestrzeniach WeWork w Londynie, Singapurze i Nowym Jorku i stwierdził rosnące zapotrzebowanie na elastyczne powierzchnie biurowe. Dane i perspektywy przedstawione w ankiecie wskazują, że elastyczne opcje biurowe mogą być cennym elementem zróżnicowanego ekosystemu biurowego miejsca pracy, zapewniającym pracownikom elastyczność w miejscu pracy, jakiej obecnie wymagają.

Wśród ustaleń, osoby, które obecnie korzystają z elastycznej powierzchni biurowej, chcą zwiększyć jej wykorzystanie nawet o połowę swojego dnia pracy. Spośród ankietowanych 40% czasu spędza w elastycznych przestrzeniach biurowych, 55% znajduje się w domu, a około 5% w innym miejscu. Patrząc w przyszłość, uczestnicy stwierdzili, że chcą przebywać w elastycznej przestrzeni biurowej przez 50% czasu i skrócić czas pracy w domu do około 45%, czyli o 19%.

„Jeśli pracodawcy i pracownicy nauczyli się czegokolwiek podczas globalnej pandemii, to tego, że pracę można skutecznie wykonywać w miejscach poza tradycyjnym biurem, a pracownicy często szukają większego wyboru w swoim środowisku pracy po przejściu tego doświadczenia” – powiedziała Despina Katsikakis, dyrektor wykonawczy Partner i Global Head. W przypadku Total Workplace of Cushman & Wakefield: „Firmy udowodniły, że mogą nie tylko przetrwać, ale i prosperować dzięki rozproszonej sile roboczej”.

Źródło: Badanie doświadczeń w miejscu pracy WeWork + C&W (n = 808)

Ponadto, chociaż ludzie decydują się na pracę w elastycznych biurach i tradycyjnej korporacyjnej przestrzeni biurowej z podobnych powodów – w tym możliwości współpracy, spotkań towarzyskich i łączenia się z innymi, trzy krytyczne czynniki, które mogą wpływać na preferencje dotyczące elastycznych powierzchni biurowych, to: tradycyjna rozbudowa biura i kulturę pracowniczą i wspiera dobre samopoczucie pracowników, zapewniając zarówno odpowiednią technologię, jak i odpowiednie przestrzenie do współpracy.

READ  T.Rex może być w stanie rozwiązać problemy, a nawet roszczenia kulturoznawcze

„Dane i perspektywy przedstawione w ankiecie dzięki naszemu partnerstwu z WeWork zdecydowanie sugerują, że elastyczne opcje biurowe mogą być cennym elementem zróżnicowanego ekosystemu miejsca pracy, który zapewnia pracownikom elastyczność w miejscu pracy, jakiej teraz wymagają” — powiedziała Despina Katsikakis, Executive Partner and Global Głowa ”. Z Total Workplace w Cushman & Wakefield. „Dzięki tym danym organizacje zajmujące się danymi powinny mieć pewność, że elastyczne lokalizacje biurowe mogą być częścią zróżnicowanego ekosystemu biurowego, który wspiera odporność pracowników i wysoką wydajność pracowników”.

O WeWork
Założono WeWork Inc. (NYSE: WE) została założona w 2010 roku w celu tworzenia środowisk, w których ludzie i firmy spotykają się i wykonują swoją najlepszą pracę. Od tego czasu staliśmy się wiodącym globalnym dostawcą elastycznych przestrzeni, zaangażowanym w dostarczanie zintegrowanych rozwiązań opartych na technologii, elastycznych przestrzeni i doświadczeń społeczności. Aby uzyskać więcej informacji o WeWork, odwiedź nas pod adresem wework.com.