Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Meteor „większy niż wszystko, co kiedykolwiek widziałeś” zauważony nad Szkocją

Meteor „większy niż wszystko, co kiedykolwiek widziałeś” zauważony nad Szkocją

Mieszkańcy Szkocji i północnej Anglii byli zdumieni widząc możliwy meteor lecący na niebie, opisując to wydarzenie jako „niesamowite” i „niesamowite”.

Brytyjski Meteor potwierdził, że w środę o godzinie 21:00 otrzymał ponad 200 zgłoszeń o „wykrywaniu kuli ognia”, przy czym większość scen pochodzi ze Szkocji i Irlandii Północnej.

Zjawisko niebieskie zostało uchwycone przez kamery, pokazujące Jasno oświetlony obiekt latający Ukośne lądowanie, po którym następuje masywny ogon.

„Widziałeś właśnie jasną gwiazdę w Motherwell, czy coś roztrzaskało się na niebie?” Użytkownik Twittera, Rhiannon Hayes, powiedział w filmie, który teraz staje się wirusowy.

Po filmie pojawiło się kilka komentarzy, a ona udostępniła film z tego samego czasu w różnych witrynach.

„Cześć Bara, teraz to zauważyłem. Na początku myślałem, że to fajerwerk, bez hałasu i nie eksplodował tak szybko, wyjmując mój telefon, czy powinniśmy spodziewać się deszczu meteorytów lub czegoś takiego?”, powiedział inny.

Nagranie z kamery CCTV w Linlithgow w West Lothian uchwyciło kulę ognia lecącą w niebo w oddali.

Niektórzy użytkownicy, którzy oglądali spektakl astronomiczny, powiedzieli, że nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieli.

Jeden z użytkowników powiedział: „Tak, został zauważony w centrum Glasgow około 30 minut temu – znacznie większy niż wszystko, co widziałem wcześniej”.

Inny powiedział: „Właśnie widziałem go w Glasgow około 22:00!! Nigdy nie widział czegoś takiego jak on!”

Inny powiedział: „Moja córka i ja widzieliśmy meteor, to było niewiarygodne, ale jedna z moich córeczek była przerażona”.

British Meteor Network, grupa 170 kamer wykrywających, które rejestrują meteoryty i kule ognia nad Wielką Brytanią, powiedziała, że ​​”sprawdza, co to jest obiekt – meteoryt lub kosmiczne śmieci”.

Zaledwie miesiąc temu urzędnicy w amerykańskim stanie Utah powiedzieli, że po głośnym huku nastąpiło kilka sekund bulgotanie, które było słyszalne w okolicy, prawdopodobnie z powodu uderzenia meteoru.

READ  Ewe-ston Mamy problem: owca Shaun nazwany astronautą podczas misji księżycowej NASA | nowości naukowe i technologiczne