Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy polski dramat Forgotten Love zachwyca widzów na całym świecie w serwisie Netflix

Nowy polski dramat Forgotten Love zachwyca widzów na całym świecie w serwisie Netflix

Niedawno wydany polski dramat „Forgotten Love” szturmem podbił Netflix na całym świecie, szybko stając się jednym z najpopularniejszych filmów nieanglojęzycznych na platformie. Film na podstawie popularnej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza „Znachor” (w tłumaczeniu „Szarlatan”) film przez imponujące pięć tygodni utrzymywał się w pierwszej dziesiątce światowych rankingów. Mając miliony wyświetleń i liczbę wyświetleń, ma szansę stać się jednym z dotychczasowych nieanglojęzycznych tytułów Netflix, które odniosły największy sukces.

Zapomniana miłość w reżyserii Michała Gazdy opowiada historię słynnego chirurga w międzywojennej Polsce, który po opuszczeniu żony traci pamięć. Film przedstawia jego podróż, podczas której odbudowuje swoje życie, odnajdując sens i cel w małej wiosce, gdzie zostaje uzdrowicielem. Odtwórca głównej roli Leszek Lichota w tej pełnej wyzwań roli porywająco kreuje walkę bohatera z traumą i poszukiwanie tożsamości.

Chociaż „Forgotten Love” może nie przewyższył najczęściej oglądanego nieanglojęzycznego filmu w serwisie Netflix „Troll” pod względem liczby godzin oglądania, to i tak zgromadził 81 milionów godzin oglądania w ciągu pierwszych pięciu tygodni. Film zyskał uwagę i uznanie widzów na całym świecie, docierając do tak różnorodnych krajów, jak Argentyna, Tajwan i Kanada.

Dyrektor Netflix ds. filmów Europy Środkowo-Wschodniej, Lukas Koskiewicz, wyraził radość z sukcesu filmu, zauważając, że jest on świadectwem siły opowiadania historii zakorzenionej w polskiej specyfice i kulturze. Podkreślił ich zaangażowanie w tworzenie treści, które przemawiają do lokalnej publiczności i radość, jaką daje widzom poza granicami Polski.

W miarę jak Netflix stale rozszerza swoją obecność w Polsce i współpracuje z lokalnymi twórcami, sukces Forgotten Love uwydatnia globalne zapotrzebowanie na różnorodne i bogate kulturowo opowiadanie historii. Popularność filmu podkreśla także rosnące uznanie dla treści w języku innym niż angielski, ponieważ widzowie szukają wciągających narracji z całego świata.

Instrukcje

P: Czym jest „Zapomniana miłość”?
Odpowiedź: „Zapomniana miłość” to polski dramat na podstawie powieści Tadeusza Dolji-Mostowicza „Znachor”.

READ  Disney+ pozyskał 1,9 miliona w pierwszym tygodniu swojej premiery w Polsce

P: Kto wyreżyserował film „Zapomniana miłość”?
Odpowiedź: Film wyreżyserował Michał Gazda.

P: Jaka jest historia „Zapomnianej miłości”?
Odpowiedź: Film opowiada historię szanowanego chirurga w międzywojennej Polsce, który traci pamięć i odnajduje nowy cel jako uzdrowiciel w małej wiosce.

P: Jak duży sukces odniósł „Forgotten Love” w serwisie Netflix?
O: Forgotten Love spędził pięć tygodni w pierwszej dziesiątce filmów nieanglojęzycznych na całym świecie w serwisie Netflix, mając miliony wyświetleń.

P: Jak ważny jest sukces filmu?
O: Sukces Forgotten Love uwydatnia zapotrzebowanie na różnorodne, zakorzenione kulturowo opowiadanie historii oraz rosnące uznanie dla treści innych niż angielski w skali globalnej.