Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy film „Nieskończona burza” opowiada historię ratownictwa górskiego pewnej kobiety

Nowy film „Nieskończona burza” opowiada historię ratownictwa górskiego pewnej kobiety

”]“filter”: {” nextExceptions „:” img, blockquote, div „,” nextContainsExceptions „:” img, blockquote „}}”>

Uzyskaj pełny dostęp do Outside Learn, internetowego centrum edukacyjnego zawierającego szczegółowe kursy fitness, odżywiania i przygodowe oraz ponad 2000 edukacyjnych filmów wideo po zasubskrybowaniu Outside+> „,” name „:” in-content-cta „,” Type”: ” link „}}”> Zasubskrybuj Outside+ już dziś.

Nie podaje jej swojego imienia, a ona podaje mu imię. „John” – tak Pam Pallis nazywa owiniętego w ciepło, odpornego kosmitę, którego znajdujesz skulonego na zboczach Góry Waszyngton. Zawołałem go przez całą drogę w dół szczytu, ciągnąc go i przytulając w oślepiającej śnieżycy.

Na Mount Washington, nawet jeśli został nakręcony w Słowenii. (Zdjęcie: Bleecker Street Films)

nieskończona burza Jego szczegóły, dźwięki, niebotyczne ujęcia filmowe i niska wkładka zapewnią Ci chłód. Mój przyjaciel i ja przybyliśmy do parku, chcąc zjeść sushi w Whole Foods na ulicy, i pospieszyliśmy do baru z zupami. Film jest świetnym filmem: widzimy ujęcie z lotu ptaka górskiej autostrady, wijącej się obok niej jak rzeka, a potem tę samą stronę w lustrzanym odbiciu, gdy ktoś jedzie w innym kierunku. Zielono-czarny las górski pod tego rodzaju płatkiem śniegu, który podkreśla cechy krajobrazu. A kremowobiałe kręgi i wzgórza Mount Washington w stanie New Hampshire, która jest główną atrakcją dla pieszych wędrówek, są piękne, dopóki nie wrze z okrutną pogodą. Góra znajduje się na przecięciu trzech torów sztormowych, na wysokości 6288 stóp i ma trzykrotnie większą liczbę zgonów (nhmagazine.com odnotowało 161 zgonów w 2019 r.).

Tyle że góra na ekranie wygląda nieco bardziej szorstka niż ta w Białych Górach. Dzieje się tak, ponieważ tak bardzo, jak sobie życzymy inaczej, nieskończona burza Nakręcony w najtańszej Słowenii. Wiele rzeczy jest zarówno prawdziwych, jak i nie do końca prawdziwych w tym rachunku oszczędnościowym, który w każdym razie jest opowieścią alpinistyczną.

READ  Powtórz historię w Handshouse Studio i przynieś katolickie relikwie do Prudential Center
Nieskończona burza Tae Jane
Ty Gagne, po lewej, napisał artykuł w magazynie Mount Appalachia, który trafił na duży ekran. Tutaj jest na szczycie Jolly Hitchcocka, Mount Willard, z Ronem Reynoldsem, jego byłym nauczycielem, który nauczył go wspinać w szóstej klasie, a teraz jest partnerem w górach.

Historia zaczęła się w październiku 2010 roku, od godzinnej akcji ratunkowej przeprowadzonej samotnie przez Pam Bales, doświadczoną turystkę, wolontariuszkę z zespołu poszukiwawczo-ratowniczego Pemigewasset Valley, kiedy spotkała nieznajomego podążającego dziwnymi śladami butów na śniegu. Rozpowszechnianie historii rozpoczęło się w 2018 roku, kiedy Ty Gagne, wspinacz z New Hampshire (doświadczony wspinaniem się po skałach w Rumney oraz skałach i lodzie we Frankonii Notch i Crawford Notch), obok swojej pełnoetatowej pracy zatrudnił turystę i freelancera. Ściga konto 5000 słów w formacie Appalachów Najdłużej wydawany magazyn alpinistyczny w tym kraju. Po raz pierwszy pojawił się pod tytułem, „ratunek emocjonalny”, Historia zyskała popularność w następnym roku, kiedy została przedrukowana przez New Hampshire Union Leader jako „Ślady stóp na śniegu”.

Przeczytałem tę historię, zdumiony, podzieliłem się linkiem z rodziną i przyjaciółmi; Poruszyła mnie zwłaszcza tajemnica jego zakończenia i człowieczeństwo jego zakończenia. W tym roku konto pojawiło się na dużym ekranie z udziałem Naomi Watts. i historia z Appalachy W kinach teraz (Jane dostaje uznanie).

Ech – Czy historia nie była zbyt mała, by zrobić z niej film fabularny? A więc tak, do filmu dodano różne akcenty, narysowane i olśnione. Myślałem, że niektóre z nich są głupie, ale raczej nieszkodliwe. Nie, na pewno nie pamiętam, jak Bales wpadł w 20-metrową świerkową pułapkę. Albo kilka innych rzeczy, o których mógłbym wspomnieć. A dziwactwa, w które warto się zagłębić, są takie, że przy pewnym doświadczeniu na zboczach można by pomyśleć, że na klasycznym szlaku Pallis nie zmagałaby się tak niebezpiecznie na tak stromych, nietkniętych zboczach i nie spadłaby ze stromych zboczy w ciężkim śniegu, kiedy była cały czas gotowy., Znając prognozę pogody, do odwrotu. Kilka orzechów skłoniło mnie do tego, że fałszywe płatki śniegu gromadziły się, nie topniejąc, na ustach i zębach Wattsa jak popcorn, wskazując na cierpienie. Frostbite nie czernieje od razu.

READ  Star Wars: Rogue Squadron – data premiery, aktorzy i fabuła
nieskończona burza
John, nieznajomy w hipotermii, który znalazł go wciśniętego w śnieg. (Zdjęcie: Bleecker Street Films)

Ale ogromny arsenał przedmiotów Bales Packs – to znaczy, wziąłem wszystko, co możesz sobie wyobrazić, w tym dodatkowe spodnie, dodatkową kurtkę i inne warstwy, skarpetki, rękawiczki, mini torby, koc kosmiczny, kilka wkładów grzewczych, kostki elektrolitu i termos pełna czekolady Na gorąco (film zawiera zestaw 25 elementów, w tym dwa Termosy), lód, gwizdek, kijki i oczywiście czapka (w filmie wydaje się, że ma dwie czapki) i reflektory – to w zasadzie prawdziwe życie. W artykule Janie wziąłem tyle. Późniejszy artykuł w turysta Podaje pewien kontekst: Bales napisał, że ciężki plecak był przeznaczony do treningu. I podczas gdy moja koleżanka z filmu i ja zastanawialiśmy się (cóż, szyderczo), że jej bohaterka nosi gogle turystyczne – podchodziła pod górę na więcej niż jeden sposób – zgadnijcie, wzięła gogle.

Prywatna historia Balesa ujawnia się w retrospekcjach wydarzeń tak tragicznych, że byłem naprawdę zdenerwowany, myśląc: Proszę, nie potrzebujemy tego! Nie zeszłam nawet ze sceny, zanim spojrzałam na tę część i ku mojemu zdziwieniu odkryłam, że to prawda. Więc tego rodzaju zwlekanie zatrzymało flirt ze szczegółami.

Nieskończona burza Naomi Watts
Naomi Watts Bum Palace jest naturalny i rozsądny. (Zdjęcie: Bleecker Street Films)

Film działa. Gifted WhatsApp to gra, nie wymyślona, ​​przekonująca; Reżyser ma czelność odejść od kilku winiet bez ich zawijania – i zmagać się z tą historią, logistyką górską i kręceniem filmów w pandemii. Ogólnie rzecz biorąc, jedyną krytyką, która ma dla mnie znaczenie, jest to, że zakończenie filmu sprawiło, że Pam Bales spotkała człowieka, którego uratowałem. Dla mnie najbardziej kosmiczną częścią tej historii było to, że chociaż dowiedziała się więcej – dużo – o wędrowcy, nigdy nie dowiedziała się, kim on jest. Jak powiedziała Janie, John może być każdym, każdym, kto potrzebuje pomocy.

Ten artykuł jest bezpłatny. Proszę wesprzyj nas z członkostwo a otrzymasz wspinaczka W druku, a także w naszym specjalnym corocznym wydaniu wejście i Nieograniczony dostęp online do tysięcy historii bez reklam.

Opowieść i ten film mają kilka – wiele – naprawdę dobrych wiadomości. nieskończona burza Wyreżyserowany przez kobietę, Małgorzatę Szumowską (Polka, córka dziennikarzy) z aktorką (Watts, Australijka), która przez większość filmu potrafi sama nosić ekran, tak jak zrobił to Tom Hanks w filmie opuszczony I Sandra Bullock w powaga. Chce – powie ci – pokazać, że jedna osoba może zmienić życie drugiej osoby. I że najbardziej zdesperowani mogą znaleźć nadzieję.

READ  Najlepsze zestawy żelowe do paznokci, które zapewnią Ci paznokcie o jakości salonowej w domu

Kolejny wynos to świetny pomysł, aby zostawić swój plan podróży w plastikowej torbie na przednią szybę. Prawdziwa Pam też to zrobiła.

Zobacz zwiastun tutaj.

Zobacz też:

W „The Sanctuary of Space” Renan Ozturk i Freddy Wilkinson dokonują pierwszego wejścia na Alaskę i celu eksploracji.

New Movie Alert: The Ledge to nowoczesny Cliffhanger – ale z kobietą w roli głównej

Wspinacze są częścią „Ocalenia”, najnowszego filmu Chai Vasarhelyi-Jimmy Chin

W Netflixie „Love Hard” wspinacz zostaje zepchnięty ze ściany

A

Najlepsze filmy wspinaczkowe przesyłane strumieniowo online teraz