Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zakręć beczką i baw się dobrze na wiosennym balu klubu Pulaski. Dowiedz się, kto zostanie Miss Bolonia na Staten Island!

Staten Island, Nowy Jork – Jeśli jest wiosna, to czas, kiedy Komisja Parady Staten Island Pulaski Day rozpoczyna przygotowania do corocznego konkursu Marshall Scholarship i Miss Bolonia. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 23 kwietnia od 19:00 do północy w Historic Old Bermuda Inn w Roseville.

Dr Janine Boskrupko-Strzeszwilk zostanie uhonorowana tytułem Marszałka i zostanie wybrana Miss Bolonia oraz Młoda Miss Bolonia.

Urodzona w Polsce Janina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych w 1990 roku i osiadła na Manhattanie, gdzie zajmowała stanowisko w galerii sztuki specjalizującej się w renowacji tekstyliów i dywanów. Następnie ukończyła drugi stopień magistra sztuki na Museum Studies Program in Textile and Fashion Preservation w Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku.

dr Janina Boskrupko-StrzewielkAdvance Staten Island

Przez trzy lata pracowała w Muzeum FIT i pełniła funkcję Asystenta Konserwatora w Pracowni Konserwacji Tkanin przy kościele katedralnym św. Jana Bożego oraz prowadziła zajęcia dydaktyczne w FIT.

W 2000 roku dołączyła do Działu Konserwacji Tkanin Metropolitan Museum of Art, gdzie obecnie pełni funkcję odpowiedzialnego kustosza, nadzorując i kierując pracą naukową i administracyjną wybitnego międzynarodowego zespołu.

Doktoryzowała się w Instytucie Studiów, Badań i Konserwacji Sztuki OrientuA Jej polska uczelnia Toruń wygłaszała referaty na ten temat na międzynarodowych konferencjach i opublikowała wiele artykułów na ten temat.

Przez lata Janina i jej zmarły mąż Roman spacerowali po Manhattan Pulaski Day Walk z kolegami z komitetu, ich dziećmi i parafianami św. Stanisława Kostki.

Parada Pułaskiego

Od 1936 roku Komitet Parady Pułaskiego na Staten Island pielęgnuje i promuje polską dumę z dziedzictwa, kultury i tradycji.

Każdego roku w pierwszą niedzielę października w Nowym Jorku odbywa się uroczystość upamiętniająca osiągnięcia polskich Amerykanów i świętuje Kazimierza Pułaskiego, polskiego bohatera amerykańskiej wojny o niepodległość, paradą, która biegnie od 35 do 54 ulic i przechodzi tuż obok niej . Katedra św.

READ  Camp HBO Max data premiery, obsada i fabuła – co wiemy do tej pory

Komitet Parady Pułaskiego

Przez lata członkowie Komitetu Parady Pułaskiego wnieśli znaczący wkład na rzecz Polaków na Staten Island w stanie Nowy Jork, a nawet pomogli rozwinąć silne stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Polską.

Organizacja bierze udział w Paradzie Pułaskiego na Piątej Alei na Manhattanie od początku jej istnienia, gdzie Staten Island jest reprezentowana przez zespoły, pływaki, samochody, kluby motocyklowe, organizacje oraz szereg osób z różnych środowisk polonijnych na wyspie.

Obecnie akceptowane są darowizny finansowe w postaci bonów upominkowych firm/dostawców, koszyków produktów lub czeków. Wszystkie darowizny podlegają odliczeniu od podatku.

Aby uzyskać więcej informacji o organizacji i wydarzeniu, wyślij e-mail President.sipulaskiparade.com