Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowoczesne pomysły na mały salon, aby jak najlepiej wykorzystać swoją przestrzeń

 • Otrzymujemy prowizję za produkty zakupione za pośrednictwem niektórych linków w tym artykule.

 • Jak sama nazwa wskazuje, w salonach spędzamy dużo czasu w domu. Jednak te przestrzenie nie muszą być duże, aby wywrzeć wrażenie. Nowoczesne pomysły na mały salon wprowadzają współczesny styl nawet do małych przestrzeni.

  Pomysły na salon są dostępne we wszystkich stylach, ale nowoczesny design, z typowym „mniej wybrednym” wyglądem, sprawdza się szczególnie dobrze w małych pomieszczeniach. Czystsze linie, odważne dobory kolorów i nowoczesne rozwiązania pozwalają w pełni wykorzystać mniejsze salony.

  nowoczesne pomysły na mały salon

  Od wskazówek dotyczących wystroju i projektowania po drzwi i okna — czytaj dalej, aby odkryć nasze ulubione sposoby na zaprojektowanie małego salonu.

  1. Stwórz efekt z wzorzystym tłem

  Źródło: Future PLC/Mark Scott

  Tapeta to zawsze przydatny sposób na personalizację pokoju. „Tapeta ma ogromny wpływ na nastrój pomieszczenia, dlatego ważne jest, aby projekt był odpowiedni” — mówi Martin Waller, założyciel globalnej marki projektowej. Andrzeja Marcina.

  Jednym z najlepszych pomysłów na tapetę do salonu do małych pomieszczeń jest wybór średniej lub dużej wielkości powtórzenia wzoru. „Wybierając tapetę, weź pod uwagę wielkość pomieszczenia” – mówi Martin. Mniejsze wzory dobrze sprawdzają się w większych pomieszczeniach, ale mogą przytłaczać mniejsze przestrzenie. Wzory o większej skali dobrze sprawdzają się w większości pomieszczeń, ale rozważ oświetlenie, ponieważ może to wpłynąć na wygląd tapety i sprawić, że kolor będzie jaśniejszy lub ciemniejszy.

  2. Oszukać oko

  Zielona sofa w kształcie litery L z fototapetami

  Źródło zdjęcia: Future PLC/David Giles

  Nie zawsze można zrobić dosłownie wiele, aby powiększyć swój salon. Chyba że masz czas, pieniądze i przestrzeń, by zacząć burzyć mury. Zamiast tego użyj małych pomysłów na salon, aby stworzyć iluzję przestrzeni.

  Jednym z najmądrzejszych pomysłów na nowoczesny mały salon jest zastosowanie fototapety trompe l’oeil. W zależności od wybranego zdjęcia może to sprawić, że pokój będzie wydawał się otwierać na ogród, inny pokój, a nawet iść dalej.

  W przypadku malowideł ściennych na zewnątrz fajną sztuczką jest ustawienie tapety w panelach, aby była widoczna przez okna.

  3. Wykorzystuje ubytki

  Biały salon z półkami wnękowymi i metalowym wózkiem barowym

  Źródło: Future PLC/Douglas Gibb

  Współczesny styl dekoracji wnętrz sprawdzi się niezależnie od architektury Twojego domu. Jeśli masz starszą nieruchomość, wykorzystaj detale architektoniczne, aby zyskać więcej miejsca i skorzystać z nowoczesnych pomysłów na salon.

  READ  Posłuchaj twórczości unoszącej się na powierzchni Marsa! NASA wydaje pierwszy dźwięk buczenia wirników helikoptera

  Domki to idealna okazja do maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni w mniejszym pokoju. Jeśli jeszcze ich tam nie ma, dodaj kilka podstawowych półek we wnęce i pomaluj je na ten sam kolor, co reszta pokoju, aby lepiej się wtopiły. Wtedy masz dodatkowe miejsce do przechowywania, które nie zajmuje cennej powierzchni podłogi. Łatwe i przytulne.

  4. Użyj kwadratów, aby stworzyć punkt centralny

  Salon z turkusowym kominkiem kaflowym i niebieskimi fotelami

  Źródło: Future PLC / Colin Poole

  Kominkowe piersi mogą być fajnym detalem, ale wydają się zajmować miejsce w mniejszych pomieszczeniach. Użyj jednego z tych nowoczesnych pomysłów na mały salon, aby uczynić go akcentującą ścianą do salonu, a nie przeszkodą.

  „Przyklejanie tapety na kominie w sposób stonowany podkreśla ją i tworzy element zaskoczenia” – mówi Ruth Muttersed, dyrektor kreatywny. mały zielony. „Spróbuj pomalować kominek na kolor kontrastujący ze ścianami lub użyć wzorzystych płytek jako podświetlenia pomieszczenia”.

  W małym salonie może się to wydawać nieistotne. Jednak skupiając się tak bardzo na jednym obszarze, w rzeczywistości odwracasz uwagę od reszty przestrzeni. Jeśli pozostałe ściany utrzymasz w neutralnym kolorze, ściany te skutecznie znikną, tworząc iluzję większego pomieszczenia.

  5. Oddzielenie pracy od zabawy

  Biały salon z brązową skórzaną sofą i bocznymi drzwiami nad częścią biurową

  Źródło obrazu: Future PLC/Chris Snook

  „Jeśli Twój pokój rodzinny musi pełnić funkcję biura lub pokoju gościnnego, to świetna wiadomość, ponieważ w pełni wykorzystujesz swoją przestrzeń” – mówi architekt i projektant. Lynsey Ford. W dzisiejszych czasach rozkładana sofa to brak targowania się, a zamykany schowek pozwala zamknąć drzwi i zagracać. Lubię biurka, które można schować do szafy – praca znika! „

  Oddzielenie pracy i zabawy jest nie tylko dobre dla zdrowia psychicznego i spokoju. Mając schludne drzwi przesuwne, możesz pozbyć się bałaganu, zapewniając więcej miejsca do wykorzystania, gdy nie ma czasu na zamykanie.

  6. Użyj farby, aby podnieść sufit

  Niebieski salon z szarą sofą

  Źródło: Future PLC / Rachael Smith

  Sprytne wykorzystanie technik malarskich może nadać Twojej przestrzeni wysokość. Prostą opcją dla nowoczesnych pomysłów na mały salon jest wybranie ciemniejszego koloru farby do ścian, ale nie przesadzaj. Jeśli masz średniej wysokości kolejkę dado, użyj jej jako przystanku. Jeśli nie, wybierz przestrzeń w górnej jednej trzeciej wysokości ściany.

  READ  Wygrywa! Pokaz akrobacji wbrew grawitacji „Prosta przestrzeń” – to jest Szanghaj

  Pomaluj resztę ściany na jasny, neutralny odcień, który pomoże wciągnąć światło, ale nie przyciągnie wzroku do sufitu, przez co wydaje się wyższy niż jest w rzeczywistości.

  7. Dodaj wąskie półki

  Biały salon z sofą i pływającą półką z grafiką

  Źródło: Future PLC / Anna Stataki

  Stylowym sposobem na dodanie przestrzeni w małym salonie jest dekorowanie za sofą. Wąska pływająca półka doda więcej miejsca do przechowywania bez ingerencji w kwadratową przestrzeń. Dodatkowo, ponieważ i tak chcesz dodać elegancji temu obszarowi, zabijasz dwie pieczenie na jednym ogniu.

  Myśl praktycznie podczas projektowania. Można dodać lampkę stołową, aby zastąpić na przykład lampę podłogową do czytania. Mieszaj i dopasowuj wysokości, aby wzbudzić zainteresowanie. Jest to również fajny sposób wyświetlania grafiki, ponieważ możesz łatwo i bez wysiłku przełączać się między wydrukami.

  8. Zwiększ naturalne światło

  Salon z dużymi oknami, jasnoniebieskimi ścianami i skórzanymi fotelami

  Źródło obrazu: Future PLC/Nick Smith

  Wszyscy wiemy, że światło sprawia, że ​​przestrzeń wydaje się większa, więc oczywiście działa jako jeden z naszych nowoczesnych pomysłów na mały salon. Jeśli masz naprawdę duże okna, masz szczęście! Jeśli budujesz lub remontujesz, upewnij się, że wiesz, ile światła dodałoby pomieszczenie do większych okien, gdyby ich brakowało.

  Lustra pomagają odbijać światło, więc zawsze pamiętaj o jednym lub dwóch w swoim mniejszym salonie. Podczas gdy my kochamy mały, ciemny i przytulny salon, jasna ściana w jasnych kolorach sprawi, że ta przestrzeń będzie wydawała się większa.

  9. Obszar z farbą

  Szary salon z żółtymi detalami malarskimi

  Źródło: Future PLC / Jo Henderson

  Małe salony nie zawsze są indywidualnymi przestrzeniami. Pomysły na salony na planie otwartym mają również małe kształty. Wzbudź zainteresowanie, dzieląc swoje przestrzenie za pomocą zabawnej techniki, takiej jak rysowanie krawędzi oddzielającej przestrzenie.

  Dzięki temu przestrzeń jako całość wydaje się większa i dodaje trochę osobowości. Zaznaczanie przestrzeni może również pomóc w zamknięciu, informując, że wszedłeś do salonu, nawet jeśli nie masz drzwi do zamknięcia.

  10. Wykorzystaj w pełni swoje rogi

  Narożna część wypoczynkowa z drewnianą podstawą i niebieskimi tkaninami pokrytymi poduszkami

  Źródło: Future PLC / Colin Poole

  Narożniki można zmarnować w wielu pokojach, ale gdy nie masz wystarczająco dużo wolnego miejsca, spraw, aby uczestniczyli w twoim schemacie. Sofy w kształcie litery L to jeden z najpopularniejszych sposobów wykorzystania narożnika w salonie, ale czasami masz bardzo niezręczny narożnik.

  READ  Gdzie był twój dom w czasach dinozaurów? Sprawdź tę mapę

  Wbudowane siedzenia w tych przestrzeniach pomagają wykorzystać martwą przestrzeń na podłodze, jednocześnie tworząc dodatkowe siedzenia i nowy obszar. W ten sposób nawet najmniejsze pokoje mogą mieć swój mały kącik do czytania. Dodaj lampę ścienną lub wiszącą, aby miejsce było wystarczająco oświetlone, aby było użyteczne bez względu na porę dnia.

  11. Stwórz spójność kolorem

  Biały salon z sofą i półkami

  Źródło: Future PLC / Tim Young

  Projektując mały, elegancki salon, organizacja może zajść daleko. Nie robiąc dużo miejsca, upewnij się, że naprawdę myślisz o każdym przedmiocie, który masz na wystawie. Nie ma sensu posiadać rzeczy ze względu na rzeczy tylko wtedy, gdy dodają one bezsensownego bałaganu.

  Jeśli niepokoi cię, które elementy pominąć, spróbuj zawęzić wybór za pomocą koordynacji kolorów. Wybierz dwa lub trzy kolory i wyświetlaj elementy tylko w tych obszarach kolorów. Stwórz pełną spójność, dołączając miękkie akcesoria, takie jak poduszki i narzuty.

  12. Znajdź odpowiednie miejsce do przechowywania

  Telewizor otoczony półkami i drewnianymi szafkami

  Źródło obrazu: Półki

  Wybór odpowiedniej opcji w pomysłach na przechowywanie w salonie jest niezbędny w przypadku małych pomieszczeń. Użyj kombinacji otwartego i zamkniętego przechowywania. W ten sposób możesz wyeksponować swoje ulubione rzeczy, ale ukryć bałagan i technologię.

  Moduły multimedialne z obwodami ściennymi wokół telewizora to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca i stworzenie bardzo potrzebnej przestrzeni do przechowywania w pokoju.

  Jak sprawić, by mały salon był nowoczesny?

  „Chodzi o inteligencję i inwestowanie w jakość” — mówi Lynsey Ford. Zacznij od super wygodnej sofy, w której zmieścisz wszystko, dywanu i grubych zasłon, które możesz zaciągnąć w zimowe wieczory, szeroko otwartych, aby w lecie wpuszczać maksymalne światło, a także mnóstwem tekstur i świetnym oświetleniem. „

  Czyste linie to jeden z najłatwiejszych sposobów na dodanie współczesnego charakteru. Upewnij się też, że trzymasz się z dala od bałaganu — kluczem jest organizacja. Metaliczne akcenty dodają nowoczesnego charakteru, refleksy tworzą iluzję dodatkowej przestrzeni.

  Jak sprawić, by mały salon wyglądał na większy?

  Mówi Celine Erlam, współzałożycielka Make It Comfortable and Not Crowded. Indy i spółka. Skoncentruj się na tekstyliach, roślinach i oświetleniu. Jeśli chodzi o oświetlenie, zmień źródło. Do czytania użyj lampy stołowej lub lampy podłogowej obok stolika. Aby oglądać telewizję, miej włączone kinkiety. Do zabawy najlepiej sprawdza się centralny wisiorek, ponownie na ściemniaczu.

  Nie każdy chce, aby ich mały salon wyglądał na większy, czasami może polegać na stworzeniu ciepłej i zachęcającej przestrzeni do cieszenia się. „Wybieram mocne kolory, aby tworzyć przytulne przestrzenie — a salony są stworzone z myślą o stylu” — mówi Little. Zielony Roth zmotoryzowany.