Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Projekt genetyczny ma na celu „ożywienie” mamuta włochatego w ciągu najbliższych sześciu lat | nowości naukowe i technologiczne

Mamut włochaty może zostać „ożywiony” w ciągu sześciu lat w ramach projektu inżynierii genetycznej, który ma na celu odwrócenie wyginięcia.

Zwierzęta, które wędrowały po Biegunie Północnym Został zlikwidowany około 4000 lat temu — ale firma współpracująca ze słynnym genetykiem z Harvardu zebrała 15 milionów dolarów, aby spróbować je przywrócić.

Projekt Colossal „de-extinction” ma na celu spowolnienie, a nawet zatrzymanie skutków Zmiana klimatu Opracowując model biznesowy odzyskiwania Uszkodzone lub utracone ekosystemy.

zdjęcie:
Szkielet mamuta włochatego jest prezentowany na wystawie w Państwowym Muzeum Prehistorycznym w Niemczech. Zdjęcie: AP

Sekwencje DNA mamuta włochatego zebrane z dobrze zachowanych szczątków wiecznej zmarzliny i zamrożonych stepów zostaną wprowadzone do genomu słoni azjatyckich w celu stworzenia „hybrydy słonia i mamuta”.

Zwierzę zostanie poddane inżynierii genetycznej z cechami, które pomogą mu przetrwać w Arktyce.

Oczekuje się, że odniesie to częściowo sukces, ponieważ słonie azjatyckie i mamuty włochate mają 99,6% wspólnego składu DNA, według Colossal.

DNA mamuta włochatego zostało wyekstrahowane z części kłów mamuta, kości, zębów i włosów, które naukowcy poświęcili na leczenie przez lata.

Colossal powiedział National Geographic, że pierwsze hybrydowe cielę ma nastąpić w ciągu sześciu lat, podczas gdy samowystarczalne stado może zająć dekady.

„Nigdy wcześniej ludzkość nie była w stanie wykorzystać mocy tej technologii do odbudowy ekosystemów, uzdrowienia Ziemi i zachowania jej przyszłości poprzez repatriację wymarłych zwierząt” – powiedział Ben Lam, dyrektor generalny firmy i pionier wschodzących technologii.

Syntetyczny mamut włochaty i prawdziwy wół piżmowy zajmują wystawę lodową w Bell Museum w Falcon Heights w Minnesocie we wtorek, 26 czerwca 2018 r. Futro mamuta jest robione przez tę samą firmę, która stworzyła kostium gwiazdy.  Postać z wojen Chewbacca.  Evan Mróz |  Aktualności
zdjęcie:
Syntetyczne mamuty włochate są często wystawiane w muzeach i pokazują, jak naukowcy uważają, że zwierzęta wyglądają. Zdjęcie: AP

Powiedział, że Colossal będzie w stanie przywrócić starożytne wymarłe gatunki i wykorzystać ich technologie, aby pomóc chronić zagrożone i znajdujące się na skraju wyginięcia.

Dodał, że firma „zwróci zwierzęta tam, gdzie ludzkość przyczyniła się do ich śmierci”.

READ  Uderzenie meteoru spowodowało „znaczne, nieodwracalne” uszkodzenie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba | nowości naukowe i technologiczne

Ożywienie potworów może ożywić arktyczne łąki, które odgrywają rolę w walce ze zmianami klimatu poprzez wychwytywanie i magazynowanie węgla oraz kontrolowanie metanu atmosferycznego, powiedział Clausal.

Profesor George Church, współzałożyciel firmy zajmujący się genetyką z Harvardu, planuje użyć nagrodzonej nagrodą Nobla technologii edycji genów o nazwie CRISPR, której był pionierem.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

W dzisiejszym programie donosimy z Gabonu, gdzie potrzeba więcej pieniędzy na ochronę lasów deszczowych.

:: Subskrybuj ClimateCast na spotifyI Podcast Apple, lub Głośnik.

Technologia CRISPR pozwala naukowcom zmieniać sekwencje DNA i modyfikować funkcje genów w takich celach, jak korygowanie defektów genetycznych lub zwiększanie odporności upraw.

„Technologie, które odkryto w pogoni za tą wielką wizją – żywy czynnik i chodzący mamut włochaty – mogą stworzyć bardzo ważne możliwości w ochronie i poza nią” – powiedział.

Na odpornych na zimno roślinożerców polowali pierwsi ludzie, którzy jedli ich mięso i używali swoich kłów i kości jako narzędzi.

Oglądaj Daily Climate Show o 18:30 od poniedziałku do piątku w Sky News oraz na stronie internetowej i aplikacji Sky News na YouTube i Twitterze.

Spektakl bada, jak globalne ocieplenie zmienia nasze krajobrazy i podkreśla rozwiązania kryzysu.