Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Novak Djokovic: Australia przegrywa wniosek o opóźnienie rozprawy wizowej – dokumenty sądowe twierdzą, że gwiazda tenisa została pozbawiona snu i przesłuchiwana przez sześć godzin | wiadomości ze świata

Jego zespół prawników argumentował, że Novak Djokovic był pozbawiony snu i naciskany przez australijskich urzędników, by cofnęli mu wizę po tym, jak został zatrzymany na lotnisku w Melbourne.

Przedstawiciele najlepszego tenisisty na świecie powiedzieli, że otrzymał zwolnienie lekarskie po tym, jak wynik testu był pozytywny COVID-19 16 grudnia

Gwiazda tenisa wylądowała w kraju późnym wieczorem w środę, przed rozpoczęciem Australian Open.

Jednak teraz jest uwikłany w spór o to, czy jest zwolniony z krajowych przepisów dotyczących szczepień przeciwko COVID.

Jego wiza została cofnięta, ale odwołał się od decyzji. on Grozi mu deportacja, jeśli jego apelacja się nie powiedzie.

Rozprawa ma się rozpocząć o godzinie 10 rano w poniedziałek (23 czasu brytyjskiego), po odrzuceniu prośby Home Office o przełożenie jej na środę.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Ojciec Djokovic przemawia na wiecu

przesłuchiwany przez sześć godzin

Po 25 godzinach podróży, prawnicy Djokovica powiedzieli, że był przesłuchiwany przez sześć godzin na lotnisku, zanim pozwolono mu iść gdzieś spać – tylko po to, by pół godziny później został obudzony przez urzędników i zmuszony do podjęcia decyzji, czy anulować wizę.

Z niedawno opublikowanych dokumentów sądowych wynika, że ​​wierzy on, iż jego zwolnienie jest „zgodne z zaleceniami australijskiej grupy doradczej ds. szczepień”.

Na początku wywiadu, krótko po północy, urzędnik powiedział mu, że wcześniejsza kontuzja nie oznaczała, że ​​kwalifikuje się do zwolnienia.

„Przepraszam, że przerywam”, odpowiedział, „ale to nieprawda”.

Dodał: „Wyjaśniłem, że niedawno zachorowałem na COVID w grudniu 2021 r. i na tej podstawie mam prawo do zwolnienia lekarskiego zgodnie z zasadami i wytycznymi rządu australijskiego.

Fan Novaka Djokovica przed hotelem zatrzymań, w którym przebywa w Melbourne
obrazek:
Kibic Djokovic przed hotelem zatrzymań, w którym przebywa w Melbourne?

Dlaczego Djokovic ma zakaz wjazdu do Australii – i jakie są ich zasady podróży?

READ  Wołodymyr Zełenski ostrzega przed „okrutnym” rosyjskim atakiem przed Świętem Niepodległości Ukrainy | Ukraina

„Wskazałem również, że moje zwolnienie lekarskie zostało przyznane przez Panel ds. Przeglądu Medycznego Niezależnych Ekspertów i że wcześniej przedłożyłem TA wszystkie istotne raporty medyczne, w tym wyniki testu COVID PCR, a zatem wiza nie powinna zostać odwołane.”

Kalendarium zatrzymania Djokovica

00:21 – 00:51 – Djokovic zaczyna przeprowadzać wywiady z urzędnikami.

4:11 rano Urzędnicy dają Djokovicowi cofnięcie wizy i dają mu 20 minut na „dostarczenie dalszych wyjaśnień”. Djokovic poprosił o poczekanie do 8 rano, aby móc zadzwonić do Tennis Australia „aby się dowiedzieć”.

5:20 rano Urzędnicy twierdzą, że dadzą mu czas na odpoczynek do około 8 rano do 8:30. Rozmowa została zawieszona.

5:22 – 6:07 Tymczasem Djokovic czeka na sofie przed pokojem przesłuchań na przygotowanie łóżka. W końcu został zabrany do pokoju o 5:30 rano, ale obudzono go „około 6 rano” i „przyciśnięto”, aby natychmiast kontynuować wywiad.

7:42 Jego wiza została oficjalnie cofnięta.

Dokumenty twierdzą, że otrzymał „list od lekarza z Tennis Australia, w którym zapisano, że przyznano mu „zwolnienie medyczne od szczepionki przeciw COVID” na podstawie tego, że niedawno wyzdrowiał z COVID”.

Kliknij na niego, aby anulować wizę

Poprosił o czas na skontaktowanie się ze swoim adwokatem i adwokatem, ale dokumenty sądowe twierdzą, że został zmuszony do kontynuowania przesłuchania i ostatecznie zgodził się na cofnięcie wizy.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Djokovic potraktowany „niesprawiedliwie”

W dokumentach jest napisane: „Panie Djokovic, opowiedz mu o tym”.[they were] zamierzam anulować [his] Wiza oczywiście „przyszła, czując, że nie ma wyboru, i na podstawie porozumienia opartego na tym, co mu powiedzieli, najlepiej byłoby, gdyby został natychmiast przesłuchany”.

Jego zespół prawników twierdził, że działania urzędników były „fałszywe i złośliwe”, dodając: „Jest jasne, że Djokovic nie byłby i nigdy nie byłby lepszy dla pana Djokovica, gdyby decyzja o anulowaniu wizy została podjęta w trakcie jego trwania. nie sprzeciwił się i bez konsultacji z jego przedstawicielami.”

READ  Minister obrony: Wielka Brytania prawdopodobnie nie wyśle ​​wojsk, jeśli Rosja zaatakuje Ukrainę | Ukraina

Djokovic czuł się „zszokowany”, „zaskoczony” i „zdezorientowany” poczynaniami urzędników – ponieważ uważa, że ​​właściwie postępował zgodnie z australijskim prawem.

Prawnicy gracza będą mieli dwie godziny na przedstawienie swojej sprawy po rozpoczęciu rozprawy, ale wiele australijskich mediów już kwestionuje, czy niektóre akta sądowe potwierdzają argument Djokovica.

Według The Australian, Djokovic powiedział, że zgoda przed wjazdem, którą powiedział, została wygenerowana na podstawie danych, które dostarczył do aplikacji Australian Travel Advertisement, która daje wstępne wskazanie, czy odwiedzający kwalifikuje się do wjazdu do Australii, ale „nie gwarantuje wjazdu do Australii”.

Djokovic wcześniej wypowiadał się przeciwko szczepieniom i wielokrotnie odmawiał ujawnienia swojego statusu szczepionki
obrazek:
Djokovic wcześniej wypowiadał się przeciwko szczepieniom i wielokrotnie odmawiał ujawnienia swojego statusu szczepionki

Dostawy bezglutenowej żywności, sprzęt do ćwiczeń i karta SIM – warunki w areszcie imigracyjnym dla gwiazdy tenisa

Australijski Departament Spraw Wewnętrznych ma podnieść obronę w niedzielę. Departament rządowy ma dwie godziny na przedstawienie swojej obrony od godziny 15:00 (4:00 czasu brytyjskiego).

W MSW nie udało się uzyskać komentarza w sprawie, którą zamierza przedstawić.

Konieczna jest ostateczna decyzja

Pan Djokovic przebywa teraz w hotelu Park, który pełni jednocześnie funkcję aresztu imigracyjnego, dopóki nie zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie jego wizy.

Śledź codzienny podcast na podcast jabłkowy, podcast google, spotyfikować, głośnik.

Djokovic, który był ubrany w czarną kurtkę, można zobaczyć na środku zdjęcia grupowego.  Zdjęcie: Federacja Tenisowa Serbii
obrazek:
Wygląda na to, że Djokovic został sfotografowany z młodymi graczami dzień po tym, jak prawnicy powiedzieli, że uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID. Zdjęcie: Federacja Tenisowa Serbii

Dokumenty wskazują, że serbski sportowiec po raz pierwszy odnotował pozytywny wynik PCR 16 grudnia – wydaje się jednak, że pojawia się komunikat prasowy Serbskiej Federacji Tenisowej Spotkanie Djokovica z młodymi tenisistami następnego dnia.

Nie było jasne, czy Djokovic był świadomy swojej infekcji wirusem podczas robienia zdjęć.

READ  Północnokoreańska telewizja państwowa transmituje swój pierwszy mecz w Korei Południowej