Northland Power wygrał kontrakt na różnice kursowe (CFD) dla projektu Baltic Power Sea Wind o mocy 1200 MW.
W ramach 25-letniego kontraktu CFD wydanego przez Urząd Regulacji Energetyki, system otrzyma dotacje pokrywające ujemne saldo energii elektrycznej wytworzonej na morzu.
Oznacza to, że Baltic Power zrekompensuje potencjalną różnicę między ceną rynkową energii elektrycznej a ceną wykonania określoną w CFD.
Nagroda jest częścią zobowiązania polskiego rządu do wsparcia początkowej fazy 5,9 GW wody morskiej poprzez polską ustawę o wiatrach morskich.
W marcu 2021 roku Northland nabył od PKN Orlan 49% udziałów w Baltic Power.
Budowa projektu ma się rozpocząć w 2023 roku, a działalność gospodarcza ma się rozpocząć w 2026 roku.
„Jesteśmy bardzo dumni, że rozwijamy znaczący projekt dotyczący morskiej bryzy w Polsce i wraz z naszym partnerem PKN Arlan wspieramy kraj w jego celach związanych z dekorbonizacją” – powiedział Mike Crawley, prezes i dyrektor generalny Northland.
„Kontrakt CFD jest ważnym kamieniem milowym, który zapewnia projektowi zobowiązanie do dalszego rozwoju i zapewnia, że jesteśmy włączeni we wczesne etapy rozwoju wody morskiej w Polsce.
„Rozwój energetyki bałtyckiej na pełną skalę rozszerzy naszą obecność na morzu w Europie i umożliwi nam stworzenie bazy portowej na Morzu Bałtyckim”.
Podobnie jak w przypadku poprzednich zapowiedzi, kontrakt CFD jest oferowany w cenie 319,60 zł (0,070,01) za MW za godzinę przez okres do 25 lat i jest korygowany indeksem rocznym według polskiego średniego rocznego indeksu cen konsumpcyjnych.
CFD podlega przeglądowi i ostatecznemu zatwierdzeniu przez polskie władze i Komisję Europejską.
„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.
More Stories
Why InsFollowPro.com is the Best Place to Buy Instagram Likes
Jak obstawiać baseball u Rabona bukmacher
W ślad za Łotwą, Polska rozważa wprowadzenie zakazu importu rosyjskiego, białoruskiego zboża – Euractive