Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nikki Haley szuka ochrony Secret Service, powołując się na „wiele kwestii”

Nikki Haley szuka ochrony Secret Service, powołując się na „wiele kwestii”

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Nikki Haley, ostatnia poważna pretendentka Donalda Trumpa do nominacji Republikanów, formalnie zwróciła się o ochronę do tajnych służb.

Kandydat Białego Domu powiedział „Wall Street Journal”, że potrzebne jest większe bezpieczeństwo ze względu na „wiele kwestii”.

„Nie powstrzyma mnie to od zrobienia tego, co muszę” – powiedziała gazecie.

Były prezydent nalegał, aby Haley, która w sondażach wyprzedza Trumpa, opuściła wyścig i zjednoczyła partię przeciwko Demokracie Joe Bidenowi.

Haley, była ambasador ONZ i gubernator Karoliny Południowej, obecnie podczas kampanii korzysta z zabezpieczeń osobistych. Na imprezach obecna jest także lokalna policja.

„Kiedy robisz coś takiego, grożą ci” – powiedziała w zeszłym tygodniu reporterom w drodze do Południowej Karoliny.

„To mnie nie zniechęci” – powiedziała.

„Czy to oznacza, że ​​musimy położyć wokół tego jeszcze kilka ciał? Tak, to dobrze”.

Jakakolwiek decyzja o udostępnieniu jej szczegółów bezpieczeństwa Tajnych Służb zostanie podjęta przez Sekretarza Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, który najpierw skonsultuje się ze wspólną komisją Kongresu. BBC zwróciło się do Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego z prośbą o komentarz.

Dom pani Haley stał się niedawno celem oszustwa związanego z loterią, w ramach którego ktoś dzwoni do służb ratunkowych, próbując sprowokować reakcję ciężko uzbrojonego oddziału policji. Powiedziała, że ​​nie było jej w tym czasie w domu, ale byli tam jej starsi rodzice z opiekunem.

Protestujący pojawili się na wydarzeniach związanych z kampanią pani Haley, aby krytykować jej wsparcie dla Izraela i Ukrainy.

Ochrona Secret Service jest przyznawana „głównym” kandydatom na mocy prawa federalnego, zwykle wtedy, gdy wydaje się, że zostaną nominowani przez swoją partię.

Jako były prezydent USA Trump otrzymał dożywotnią ochronę Secret Service.

Jego wujek, prezydent John F. Kennedy, i jego ojciec, senator Robert Kennedy, zostali zamordowani przez zabójców podczas sprawowania urzędu.

Od czasu ogłoszenia swojej kandydatury stanął w obliczu co najmniej dwóch poważnych zagrożeń, w tym uzbrojonego mężczyzny, który podczas wydarzenia związanego z kampanią udawał członka jego ochrony.

Barack Obama uzyskał ochronę Secret Service w maju 2007 r., niezwykle na początku cyklu wyborczego, ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem podczas kampanii mającej na celu zostanie pierwszym czarnym prezydentem kraju.