Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nie, Kubuś Puchatek nie został „zbanowany” na placu zabaw

Pewnie niewiele osób słyszałoby o Toszynie, małym miasteczku w centralnej Polsce, gdyby nie lokalny urzędnik nagrający niezręczną dyskusję na temat seksualności fikcyjnej dziecięcej postaci i przeciek jej do prasy.

Członkowie rady Tussen spierali się, czy zrobić Kubuś Puchatek, rysunkowy miś dla dzieci stworzony przez brytyjskiego autora AA Millen w 1926 roku, maskotką lokalnego placu zabaw, gdy bardziej konserwatywni członkowie rady zaczęli się martwić, że wyimaginowany niedźwiedź tego nie robi. . Nie noś majtek ani genitaliów.

Incydent miał miejsce w 2014 roku, ale ponownie rozprzestrzenił się we wrześniu 2021 roku, kiedy brytyjski portal Unilad wspomniałem o tym Nie wspominając w swoim artykule, że historia nie jest nowa.

Tytuł Unilad 2021 Czytać, „Kubuś Puchatek został zakazany na placu zabaw za bycie „nieodpowiednim androgynicznym”. Termin „transseksualista” to przestarzałe słowo odnoszące się do ludzi, którzy biseksualnylub „Ludzie, którzy mają różnice w anatomii rozrodczej i płciowej, które różnią się od tego, co jest tradycyjnie męskie lub żeńskie”.

Jednak Puchatek nie został „zbanowany” z pola. Zamiast tego rada miejska postanowiła nie robić Puchatka maskotką omawianego stadionu. Według Associated Press, rada głosowała na Poego jako maskotkę z powodu „braku jasności płci i nieprzyzwoitego ubioru”. Chociaż AP nie powiedziała, czy miasto wybrało inną maskotkę, niektórzy uczestnicy spotkania zasugerowali Oszatik, czyli w pełni ubraną polską kreskówkę.

AP wzmiankowany Dyskusja odbyła się na zamkniętym spotkaniu i historia zyskała szerokie zainteresowanie dopiero po tym, jak jej nagranie wyciekło do mediów.

Kubuś Puchatek został zaadaptowany na kreskówkę Disneya, wykonaną przez animatorów pociągnięty Kochający miód niedźwiedź ma na sobie jaskrawoczerwoną koszulę.

Opowieść o Tuszyńskiej debacie Kubuś Puchatek nabrała globalnego znaczenia, kiedy po raz pierwszy miała miejsce w 2014 roku. Nie chodziło tylko o to wzmiankowany W Polsce sklepy takie jak The Washington Post I brytyjska publikacja niezależny Wspomniałem też o tym.

READ  Katie Cortman: Gwiazda Project Runway słynie ze swoich kolorowych projektów na Instagramie

Doniesienia prasowe skupiały się na ekscentryczności urzędników miejskich, skupiając się na braku spodni i genitaliów fikcyjnej animowanej postaci. Ogólnie rzecz biorąc, nie noś postaci z kreskówek innych niż ludzie ubranielub po prostu ją w części I z pozornie oczywistych powodów nie mają organów rozrodczych.

Kilka dni po tym, jak historia się rozeszła, urzędnik miasta człowiek ogłaszający Że jego komentarze na temat Kubusia Puchatka zostały wyrwane z kontekstu i że jego uwaga na temat niedźwiedzia jako „hermafrodyty” była żartem.

Artykuły w tamtym czasie były oparte na listopadzie 2014 r. przez chorwacki Times, anglojęzyczny serwis informacyjny z witryną, która wydaje się być witryną, która już nie istnieje, ponieważ jej adres internetowy przekierowuje teraz do strony z pożyczkami. Archiwalna kopia historii chorwackiego Timesa jest jednak nadal dostępna Tutaj.

Według relacji chorwackiego Timesa, po dyskusji w 2014 roku rada miasta zdecydowała, że ​​Kubuś Puchatek nie będzie maskotką na stadionie.


Zasoby:

Półnagi Kubuś Puchatek zbanowany ze stadionu – Dookoła świata – Croatian Times Online News – Gazeta w języku angielskim. 21 listopada 2014, https://web.archive.org/web/20141121163908/http://www.croatiantimes.com/news/Around_the_World/2014-11-19/36417/Half_Naked_Winnie_The_Pooh_Banned_From_Playground_.

Polskie miasto sprzeciwia się Misiu Puchatka za brak jasności płci – ABC News. 22 listopada 2014, https://web.archive.org/web/20141122071921/https://abcnews.go.com/Weird/wireStory/polish-town-opposes-pooh-bear-unclear-gender-27099433.

„To polskie miasto uważa, że ​​Kubuś Puchatek jest zbyt ciasny, by przebywać z dziećmi”. Washington Post. www.washingtonpost.com, https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2014/11/21/this-polish-town-thinks-winnie-the-pooh-is-too-scantilly-dressed- być w pobliżu dzieci/. Dostęp 27 września 2021 r.

Kubuś Puchatek został zakazany na stadionie za „nieodpowiednie biseksualne”. Unilad, 26 września 2021, https://www.unilad.co.uk/life/winnie-the-pooh-banned-from-playground-for-being-inapprict-hermaphrodite/. Dostęp 27 września 2021 r.

„Kubuś Puchatek zbanowany na polskim placu zabaw za bycie »nieodpowiednim transseksualistą«”. The Independent, 21 listopada 2014, https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/books/news/winnie-pooh-banned- polski-plac-plac-be-odpowiedni-hermafrodyta-9872278.html.

– Co to znaczy być sobowtórem? 4 grudnia 2018, https://www.them.us/story/inqueery-intersex.

Agencja prasowa. „Polskie miasto sprzeciwia się rozmyciu płci”, 21 listopada 2014, https://apnews.com/article/4b128f53251949ebac84c90edb231496