Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Netflix nawiązał współpracę z Łódzką Filmówką – pierwsze wiadomości

Celem inicjatywy jest pomoc polskim filmowcom w podnoszeniu umiejętności zawodowych i zdobywaniu doświadczenia.
Grzegorz Michałowski/PAP

Netflix nawiązał współpracę z Łódzką Szkołą Filmową, aby zaoferować studentom warsztaty filmowe.

Wspólna inicjatywa, będąca częścią projektu Netflix Grow Creative, pozwoli studentom zapoznać się z storytellingiem, zasadami produkcji filmowej, finansowania i postprodukcji.

Wspólna inicjatywa, będąca częścią projektu Netflix Grow Creative, pozwoli studentom zapoznać się z opowiadaniem historii, zasadami produkcji filmowej, finansowaniem i postprodukcją. Grzegorz Michałowski/PAP

Netflix zdecydował się rozszerzyć program na Polskę, nawiązując współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. L. Schillera w Łodzi i dąży do zacieśnienia swoich relacji w kraju o silnej i żywej tradycji filmowej.

Christopher Mack, dyrektor programu Grow Creative, powiedział: „To nie jest jednorazowa inicjatywa, ale początek naszej długofalowej inwestycji w relacje z łódzką szkołą filmową, a tym samym w przyszłość polskiego filmu. i przemysł telewizyjny.”

Milenia Fiedler, rektor szkoły filmowej powiedziała: „Współpraca z Netflix wzbogaci ofertę edukacyjną szkoły”.Grzegorz Michałowski/PAP

Celem jest pomoc polskim filmowcom w podnoszeniu umiejętności zawodowych i zdobywaniu doświadczenia.

Milenia Fiedler, rektor szkoły filmowej powiedziała: „Współpraca z Netflix wzbogaci ofertę edukacyjną szkoły.

Ogłaszając wiadomość w mediach społecznościowych, szkoła filmowa powiedziała: „Wspólna inicjatywa ułatwi młodym talentom stawianie pierwszych kroków na drodze artystycznej i rozpoczęcie kariery zawodowej w polskiej branży audiowizualnej”.Szkoła Filmowa w Łodzi/PWSFTviT/Facebook

„Takie umiejętności bezpośrednio przekładają się na wzrost umiejętności zawodowych i zwiększają szanse naszych absolwentów na budowanie kariery zawodowej i własnych ścieżek artystycznych.”

W założonej w 1948 roku Łódzkiej Szkole Filmowej, wśród poprzednich studentów były takie nazwiska jak Andrzej Munk, Roman Polański i Andrzej Wajda, a także zdobywczyni nagrody BAFTA angielska reżyserka Emily Young i szwedzko-holenderski operator Hoyte van Hoytema (Dunkierka, Spectre, Interstellar). itp.).

READ  Polska reżyserka żąda od Ministra Sprawiedliwości przeprosin za porównanie jej filmu do propagandy nazistowskiej