Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Naukowcy stworzyli zupełnie nową „niewytłumaczalną” materię

Naukowcy stworzyli zupełnie nową „niewytłumaczalną” materię

Mówią, że naukowcy stworzyli zupełnie nową, niewytłumaczalną substancję.

Materiał może być wykonany jak plastik, ale przewodzi prąd jak metal. Odkrycie, jak twierdzą naukowcy, jest sprzeczne z oczekiwaniami naukowców i może prowadzić do nowych rodzajów przełomów.

John Anderson, profesor chemii na Uniwersytecie w Chicago i starszy autor badania, powiedział w oświadczeniu.

Naukowcy stworzyli wszelkiego rodzaju materiały przewodzące i to właśnie różnice między nimi pozwoliły nam stworzyć różnorodne urządzenia elektroniczne, które działają w różnych warunkach.

Jednak pomimo wszystkich tych różnic, materiały przewodzące mają podobieństwa. Składają się z atomów lub cząsteczek, które biegną po liniach prostych i są gęsto upakowane, co zdaniem naukowców było konieczne, aby mieć pewność, że mogą skutecznie przewodzić prąd.

Jednak naukowcy biorący udział w nowym badaniu twierdzą, że stworzyli nowy rodzaj materiału, w którym te części są pomieszane, a nie w porządku. Jednak nadal jest w stanie bardzo dobrze przewodzić prąd.

„Z podstawowego obrazu nie powinien to być metal” – powiedział profesor Anderson. „Nie ma solidnej teorii, która mogłaby to wyjaśnić”.

Naukowcy twierdzą, że materiał może wytrzymać zginanie, ściskanie i formowanie w różne konfiguracje. Jego twórcy porównują go do „elektrycznie przewodzącego Play-Doh”, ponieważ można go kształtować na różne sposoby i nadal przepuszczać przez niego prąd.

Jego twórcy twierdzą, że to odkrycie powinno pozwolić na produkcję elektroniki na nowe sposoby. Na przykład konstrukcja istniejącego wafla lub urządzenia jest ograniczona faktem, że metal musi zostać przetopiony do właściwej formy, co może powodować problemy dla innych komponentów – ale nowy materiał może być wytwarzany w temperaturze pokojowej, a zatem ma mniej ryzyka.

READ  Pomysły na przechowywanie na wyspie kuchennej: 10 sposobów na stworzenie stylowej przestrzeni

Podobnie odporność materiałów na wysoką temperaturę, wilgoć, ekstremalną kwasowość lub zasadowość oznacza, że ​​można je wykorzystać do tworzenia urządzeń, które mogą działać w warunkach, w których konwencjonalne materiały są niszczone.

Wyniki przedstawiono w nowym artykule „Transport wewnętrzny ciała szklistego w amorficznym polimerze koordynacyjnym” opublikowanym w: charakter temperamentu Dziś.