science

Naukowcy przetestowali prom kosmiczny napędzany butelkami mleka z recyklingu

Rakieta SPACE działająca na butelkach z przetworzonym mlekiem została przetestowana przez naukowców – którzy mają nadzieję, że w końcu zabierze ludzi na Marsa.

Jego twórcy uważają, że może to doprowadzić do nowej ery międzygalaktycznych podróży kosmicznych z „prędkością zwrotną” i kolonii w stylu Star Trek w całym wszechświecie.

2

Naukowcy przetestowali rakietę kosmiczną zasilaną butelkami z przetworzonego mleka – mają nadzieję, że ostatecznie zabierze ludzi na Marsa

Richard Dinan, dyrektor generalny Pulsar Fusion, powiedział: „Nasza rakieta jest napędzana polietylenem o wysokiej gęstości – używanym do produkcji plastikowych butelek na mleko – zamiast paliwa rakietowego, dzięki czemu jest przyjazna dla środowiska, wytrzymała i wydajna.

„Źródło paliwa jest już powszechnie dostępne i jest całkowicie nietoksyczne, w przeciwieństwie do tradycyjnych paliw kopalnych.

„Możemy go poddać recyklingowi z różnych źródeł, więc jest całkiem czysty”.

Działa poprzez podgrzewanie stałych kawałków polietylenu o dużej gęstości i dodawanie podtlenku azotu, który wytwarza ogromne ciśnienie i pozwala pojazdowi przejść na prędkość ponaddźwiękową.

Został pomyślnie przetestowany w zeszłym tygodniu w bazie testowej Departamentu Obrony w pobliżu Salisbury w Wilts, a kolejne testy zaplanowano na jutro w Szwajcarii.

Ale Dinan powiedział, że długoterminowym celem jego firmy z siedzibą w Bletchley w Bucks jest opracowanie silnika jądrowego.

Powiedział: „Nigdy nie opuścimy naszego Układu Słonecznego tylko przez podpalenie rzeczy.

„Naszym ostatecznym celem jest stworzenie silnika syntezy jądrowej, który pozwoli nam podróżować w kosmosie dwa razy szybciej i przez dłuższy czas.

„Fuzja jądrowa da nam możliwość skrócenia o połowę czasu podróży na Marsa i opuszczenia naszego Układu Słonecznego po raz pierwszy.

„Będzie to kamień milowy w ewolucji naszego gatunku.

„W Wielkiej Brytanii pracują nad tym najlepsi naukowcy na świecie i powinniśmy budować więcej tej technologii na brytyjskiej ziemi”.

Twórcy promu uważają, że może on zapoczątkować nową erę międzygalaktycznych podróży kosmicznych

2

Twórcy promu wierzą, że może on zapoczątkować nową erę międzygalaktycznych podróży kosmicznych z „wirującą prędkością” i koloniami w stylu Star Trek we wszechświecie – na zdjęciu jako kapitan Kirk grany przez Williama Shatnerazaliczenie: naukowy
NASA SpaceX Crew-3 wylatuje na Międzynarodową Stację Kosmiczną na pokładzie rakiety Falcon 9

Płacimy za Twoje historie!

Czy masz artykuł dla The Sun News Desk?

READ  Solar Eclipse 2021: Widok na Wielką Brytanię i Irlandię | Wielka Brytania pogoda