Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Naukowcy odkryli, że oczy dawców narządów można „wskrzesić”

Naukowcy odkryli, że oczy dawców narządów można „wskrzesić”

Czy śmierć rzeczywiście jest odwracalna? Naukowcy odkryli, że oczy dawców narządów mogą zostać przywrócone do życia za pomocą wielkiego wyczynu

  • Oczy dawcy reagowały nawet na przyćmione światło „tak jak w żywym oku”
  • Komórki siatkówki reagują na światło i utrzymują się przez pięć godzin po śmierci
  • Jeśli to rozszerzy się na mózg, możemy przywrócić żywe istoty z martwych
  • Przełomowe odkrycia „podnoszą pytanie, czy śmierć mózgu, tak jak jest to obecnie definiowana, jest naprawdę nieodwracalna”

Według naukowców, którzy odkryli, że oczy dawców narządów można „przywrócić do życia”, śmierć może być odwracalna.

Światłoczułe komórki siatkówki były w stanie reagować na światło i komunikować się ze sobą do pięciu godzin po śmierci, wysyłając sygnały „podobne do tych, które są rejestrowane przez żywe stworzenia”.

Te neurony siatkówki są częścią ośrodkowego układu nerwowego (OUN), w tym mózgu i rdzenia kręgowego, co zwiększa prawdopodobieństwo regeneracji innych komórek OUN.

Ten hack może przywrócić ludzką świadomość.

Aby osiągnąć swoje wyniki, naukowcy zaprojektowali specjalną jednostkę transportową, która może zwracać tlen i inne składniki odżywcze do oka po ich usunięciu od dawcy.

READ  Nowe śpiwory NASA mogą zapobiec „zmiażdżeniu” gałek ocznych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Autorzy, pisząc w Nature, stwierdzili, że badanie „podnosi pytanie, czy śmierć mózgu, zgodnie z obecną definicją, jest naprawdę nieodwracalna”.

Komórki siatkówki mogą być kluczem do odwrócenia przebiegu śmierci

Dr Fatima Abbas, główny autor z Uniwersytetu w Utah, powiedziała: „Udało nam się obudzić komórki fotoreceptorowe w plamce żółtej człowieka, części siatkówki odpowiedzialnej za widzenie centralne oraz zdolność widzenia szczegółów i kolorów. .

„W oczach uzyskanych do pięciu godzin po śmierci dawcy narządu komórki te reagowały na jasne światło, kolorowe światła, a nawet bardzo słabe błyski światła”.

Nowe badania idą o krok dalej niż badania przeprowadzone na Uniwersytecie Yale w 2019 r., w których ponownie uruchomiono mózgi 32 świń pozbawionych głów, ubitych cztery godziny wcześniej.

„Udało nam się zmusić komórki siatkówki do komunikowania się ze sobą, tak jak w żywym oku” – powiedział dr Frans Feinberg z University of Utah.

„Nigdy tego nie osiągnięto w patchu i nigdy nie osiągnięto tego w takim stopniu, jaki teraz pokazaliśmy” – dodał.

Naukowcy mają również nadzieję, że ten przełom przyspieszy nowe terapie utraty wzroku i poprawi ich zrozumienie chorób mózgu.

Reklama