Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kupuj i pracuj, brytyjskie Tesco rezygnuje z powierzchni w supermarkecie na rzecz powierzchni biurowej

LONDYN (Reuters) – największy brytyjski detalista Tesco (TSCO.L) nawiązał współpracę z firmą wynajmującą biura IWG (IWG.L), dzięki czemu ludzie mogą korzystać z lokalnego supermarketu jako biura.

Umowa z Tesco jest częścią planu IWG, aby w tym roku dodać 1000 nowych lokalizacji do swojej globalnej sieci, ponieważ po COVID-19 wzrasta popyt na biznes hybrydowy.

Zobaczysz nadwyżkę powierzchni w lokalizacjach Tesco przekształconą w powierzchnie biurowe, umożliwiając ludziom pracę po obu stronach szaleństwa zakupów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Obie firmy poinformowały w czwartek, że test rozpocznie się w połowie maja w sklepie Tesco Extra należącym do grupy supermarketów w New Malden w południowym Londynie.

Na górnej antresoli sklepu, około 3800 stóp kwadratowych powierzchni, znajdzie się 12 biur z opcjami prywatności, 30 przestrzeni coworkingowych i sala konferencyjna. Firmy i osoby prywatne będą miały dostęp do Wi-Fi i kawiarni w sklepie.

IWG, który działa jako Spaces i Regus, powiedział, że ceny będą wahać się od 93 funtów (115 USD) za członkostwo pięć dni w miesiącu do 216 funtów za pełny miesiąc.

Opinie klientów zostaną ocenione, zanim zostaną szerzej rozpowszechnione w Wielkiej Brytanii.

„Zawsze staramy się lepiej służyć naszym klientom i społecznościom i będziemy ciekawi, jak zareagują na tę nową szansę” — powiedziała Louise Goodland, szefowa ds. partnerstw strategicznych w Tesco.

Mark Dixon, założyciel i dyrektor generalny IWG, powiedział, że tworzenie nowych lokalizacji na obszarach podmiejskich było „odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie, które obserwujemy ze strony klientów, którzy chcą mieszkać i pracować lokalnie”.

Tesco ma inne umowy partnerskie z takimi firmami, jak grupa fast food Greggs (GRG.L), detalista odzieży sportowej Decathlon, Pets at Home (PETSP.L), detalista ze zdrową żywnością Holland & Barrett oraz optycy Vision Express.

READ  Naukowcy odkrywają skamielinę dinozaura z asteroidy, która uderzyła w Ziemię

Grupa buduje również Miejskie Centra Fulfillment (UFC), aby realizować zamówienia online przy użyciu zautomatyzowanej technologii w sklepach z wystarczającą redundancją.

Współpraca Tesco z firmą kurierską Gorillas również wykorzystuje nadwyżkę powierzchni magazynowej do realizacji zamówień.

(dolar = 0,8095 funta)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raporty James Davey). Montaż przez Franka Jacka Daniela

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.