Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kupuj i pracuj, brytyjskie Tesco rezygnuje z powierzchni w supermarkecie na rzecz powierzchni biurowej

Kupuj i pracuj, brytyjskie Tesco rezygnuje z powierzchni w supermarkecie na rzecz powierzchni biurowej

LONDYN (Reuters) – największy brytyjski detalista Tesco (TSCO.L) nawiązał współpracę z firmą wynajmującą biura IWG (IWG.L), dzięki czemu ludzie mogą korzystać z lokalnego supermarketu jako biura.

Umowa z Tesco jest częścią planu IWG, aby w tym roku dodać 1000 nowych lokalizacji do swojej globalnej sieci, ponieważ po COVID-19 wzrasta popyt na biznes hybrydowy.

Zobaczysz nadwyżkę powierzchni w lokalizacjach Tesco przekształconą w powierzchnie biurowe, umożliwiając ludziom pracę po obu stronach szaleństwa zakupów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Obie firmy poinformowały w czwartek, że test rozpocznie się w połowie maja w sklepie Tesco Extra należącym do grupy supermarketów w New Malden w południowym Londynie.

Na górnej antresoli sklepu, około 3800 stóp kwadratowych powierzchni, znajdzie się 12 biur z opcjami prywatności, 30 przestrzeni coworkingowych i sala konferencyjna. Firmy i osoby prywatne będą miały dostęp do Wi-Fi i kawiarni w sklepie.

IWG, który działa jako Spaces i Regus, powiedział, że ceny będą wahać się od 93 funtów (115 USD) za członkostwo pięć dni w miesiącu do 216 funtów za pełny miesiąc.

Opinie klientów zostaną ocenione, zanim zostaną szerzej rozpowszechnione w Wielkiej Brytanii.

„Zawsze staramy się lepiej służyć naszym klientom i społecznościom i będziemy ciekawi, jak zareagują na tę nową szansę” — powiedziała Louise Goodland, szefowa ds. partnerstw strategicznych w Tesco.

Mark Dixon, założyciel i dyrektor generalny IWG, powiedział, że tworzenie nowych lokalizacji na obszarach podmiejskich było „odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie, które obserwujemy ze strony klientów, którzy chcą mieszkać i pracować lokalnie”.

Tesco ma inne umowy partnerskie z takimi firmami, jak grupa fast food Greggs (GRG.L), detalista odzieży sportowej Decathlon, Pets at Home (PETSP.L), detalista ze zdrową żywnością Holland & Barrett oraz optycy Vision Express.

READ  Jak statek kosmiczny Voyager nadal działa po ponad 40 latach

Grupa buduje również Miejskie Centra Fulfillment (UFC), aby realizować zamówienia online przy użyciu zautomatyzowanej technologii w sklepach z wystarczającą redundancją.

Współpraca Tesco z firmą kurierską Gorillas również wykorzystuje nadwyżkę powierzchni magazynowej do realizacji zamówień.

(dolar = 0,8095 funta)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raporty James Davey). Montaż przez Franka Jacka Daniela

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.