Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NASA przygotowuje się do próby pierwszego kontrolowanego lotu do innego świata | NASA

NASA przygotowuje się do próby pierwszego kontrolowanego lotu na inną planetę w przyszłym tygodniu z plikiem Mały helikopter kreatywności Na Marsie.

Oczekuje się, że helikopter poleci w przestworza w przyszłym tygodniu, a środa będzie najwcześniejszym planem.

Pomysłowość dotarła do Krateru Jezero na Czerwonej Planecie 18 lutego po ośmiomiesięcznej podróży, która obejmowała prawie 300 milionów mil w głąb lądu. Wytrwały łazik.

Start zaplanowano jednak na poniedziałek NASA Powiedział, że zostało to odłożone po wystąpieniu problemu technicznego podczas testowania wirnika, co oznacza, że ​​przed startem potrzebny jest teraz kolejny test.

Helikopter ma 50 cm długości i waży 1,8 kg na Ziemi, ale ze względu na niską grawitację Czerwonej Planety waży nie więcej niż 680 gramów na Marsie. Jest wyposażony w dwa wirniki, które obracają się w przeciwnych kierunkach, aby unieść drona nad ziemię.

NASA powiedziała: „Podczas testu obrotów wirników z dużą prędkością w piątek, sekwencja poleceń sterująca testem zakończyła się wcześniej, ponieważ upłynął czas„ zegarka ”.

„Stało się to podczas próby przejścia komputera pokładowego z trybu„ przed lotem ”do„ w locie ”. Helikopter jest bezpieczny i higieniczny i przeniósł cały zestaw telemetryczny na ziemię.

Zegar monitorowania nadzoruje sekwencję poleceń i ostrzega system o wszelkich potencjalnych problemach. Pomaga systemowi zachować integralność, nie podejmując działań następczych w przypadku zauważenia problemu i działa zgodnie z planem ”.

Po wylądowaniu statku kosmicznego dron został sprowadzony na Ziemię, aby samolot mógł przygotować się do dziewiczego lotu. To część pokazu technicznego: projektu, który ma na celu przetestowanie nowej umiejętności po raz pierwszy. W związku z tym nie ma na pokładzie żadnych instrumentów naukowych.

Według NASA jednym z głównych celów Ingenuity jest przetrwanie na Ziemi w „niskich temperaturach” z „nocami sięgającymi 90 stopni poniżej zera”. Stoi także przed wyzwaniem związanym z lataniem w atmosferze Marsa, która jest około 100 razy cieńsza od atmosfery ziemskiej.

READ  Naukowcy uważają, że czarne dziury czają się znacznie bliżej Ziemi, niż wcześniej sądzono

W swój dziewiczy lot helikopter wystartuje z Ziemi i zawiśnie w powietrzu na wysokości około 3 metrów przez 20 do 30 sekund przed lądowaniem i lądowaniem na powierzchni Marsa.

Jeśli się powiedzie, NASA twierdzi, że będzie to „kamień milowy” – pierwszy lot z napędem do innego świata.

Samolot podejmie wtedy dodatkowe loty testowe, które będą obejmować pokonywanie dalszych odległości i zwiększanie wysokości.

Został zaprojektowany tak, aby był w większości autonomiczny, więc NASA nie będzie w stanie zdalnie sterować helikopterem ze względu na odległość między Ziemią a Marsem. Powrót sygnału radiowego na Ziemię zajmuje ponad 11 minut.

Wytrwały łazik w zeszłym miesiącu Przywróć pierwsze dźwięki w historii Od jazdy po czerwonej planecie – skrzypienie, zgrzytanie i grzechotanie.