Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NASA odkryła, że ​​4 księżyce Urana prawdopodobnie mają głębokie oceany

NASA odkryła, że ​​4 księżyce Urana prawdopodobnie mają głębokie oceany

Nowe badanie przeprowadzone przez NASA pokazuje, że niektóre księżyce Urana prawdopodobnie mają głębokie oceany pod pokrytymi lodem powierzchniami.

Dwa z nich, Tytania i Oberon, mogą mieć wodę wystarczająco ciepłą, aby podtrzymywać życie.

Naukowcy niedawno przejrzeli stare informacje zebrane przez doświadczoną sondę kosmiczną Voyager 2, która przeleciała obok Urana w 1986 roku podczas swojej rozszerzonej misji kosmicznej. Uzbrojeni w nowe techniki modelowania komputerowego, naukowcy ponownie przeanalizowali dane i wydedukowali cztery lodowe olbrzymy 27 księżyców(Otwiera się w nowej karcie) Może zawierać ciekłą wodę uwięzioną między rdzeniami i skorupami.

Wyniki opublikowane w Dziennik badań geofizycznychopisz to Wodne światy Urana(Otwiera się w nowej karcie) – Ariel, Umbriel, Tytania i Oberon – prawdopodobnie kryją w sobie lśniące oceany głębokie na dziesiątki mil. Dołączają do rosnącej listy wodne światy(Otwiera się w nowej karcie) Występuje w całym Układzie Słonecznym.

Zobacz też:

Jak Webb na zawsze zmienił nasze rozumienie Urana

Badanie kwestionuje wcześniejsze wyobrażenia, że ​​księżyce tej wielkości – od 700 do 1000 mil średnicy – ​​byłyby zbyt małe, aby zatrzymać ciepło potrzebne do warstwy oceanu, powiedziała Julie Castillo-Rogges, główna autorka z Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA w Południowej Kalifornii.

Nowe modele komputerowe skorzystały ze spostrzeżeń z poprzednich misji, które odkryły światy oceaniczne w Układzie Słonecznym, w tym księżyc Saturna Enceladus i planetę karłowatą Ceres.

„Jeśli chodzi o małe ciała – planety i księżyce karłowate – planetolodzy znaleźli wcześniej dowody na istnienie oceanów w kilku nieprawdopodobnych miejscach, w tym na planetach karłowatych Ceres i Pluto oraz księżycu Saturna Mimas” – powiedziała. w obecnej sytuacji(Otwiera się w nowej karcie). „W grę wchodzą więc mechanizmy, których nie do końca rozumiemy”.

Naukowcy ponownie przeanalizowali dane i doszli do wniosku, że cztery z 27 księżyców lodowego olbrzyma mogą mieć płynną wodę uwięzioną między rdzeniem a skorupą.
Źródło: NASA/ESA/CSA/Joseph DePasquale (STSci)

W tym roku Narodowe Akademie 2023 Dziesięcioletni przegląd nauk planetarnych i astrobiologii(Otwiera się w nowej karcie), pomagając ustalić program nadchodzących misji kosmicznych, priorytetowo potraktował Urana i jego księżyce do eksploracji. Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba również niedawno zwrócił swoją uwagę na siódmą planetę od Słońca, wykonując zdjęcie 11 pierścieni wokół Urana. Aby przygotować się do takiego lotu, NASA próbuje dowiedzieć się więcej o skośnych Gigantyczna lodowa planeta(Otwiera się w nowej karcie)Około 2 miliardów mil od Ziemi.

Chcesz więcej wiedzy Czy wiadomości techniczne są dostarczane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej? Zapisz się do najlepszego biuletynu Mashable Dzisiaj.

Uran urzekł społeczność naukową, ponieważ jego rozmiar jest najczęstszym znaleziskiem astronomów we wszechświecie, co czyni go idealnym laboratorium dydaktycznym. Mimo to tylko jeden statek kosmiczny odwiedził obszar wokół tej planety. Naukowcy wykorzystali naziemne teleskopy, aby lepiej zrozumieć zmieniające się pory roku i pogodę, ale niedostatek informacji z bliskiego spotkania pozostawił wiele pytań bez odpowiedzi: na początek, dlaczego jest to jedyna planeta, której równik jest prawie pod kątem prostym do niej ? Orbita, powodująca tak ekstremalne pory roku?

adwokaci Brzmienie Urana(Otwiera się w nowej karcie) (Tak, byłem tam.) Najlepszym scenariuszem dla misji jest wystrzelenie jej około 2031 lub 2032 roku, aby wykorzystać grawitację Jowisza i szybciej się tam dostać.

Voyager 2 bada księżyc Urana Mirandę

Z pięciu największych księżyców planety tylko jeden, Miranda, został uznany za zbyt mały, aby zatrzymać wystarczającą ilość ciepła dla oceanu.
Źródło: NASA/JPL

Wśród pięciu największych księżyców planety Ziemi tylko jeden z nich, Mirando(Otwiera się w nowej karcie), według badań uznano, że jest zbyt mały, aby pomieścić wystarczającą ilość ciepła dla oceanu. Naukowcy znaleźli również teleskopowe dowody na to, że materia spłynęła na powierzchnię Ariel stosunkowo niedawno, prawdopodobnie z wulkanów lodowcowych.

Ale naukowcy mają wiele tajemnic do rozwiązania, w tym skąd dokładnie księżyce będą czerpać ciepło, aby woda nie zamarzła. Według badań grawitacja Urana nie jest wystarczająca.

Eksperci zastanawiali się, czy sole i amoniak(Otwiera się w nowej karcie), przypuszczalnie powszechne na największych księżycach lodowego olbrzyma, może działać jako środek przeciw zamarzaniu. Sugerują możliwe źródło ciepła: gorącą ciecz unoszącą się ze skalistego płaszcza księżyców.

READ  Skoda będzie odgrywać rolę w zielonej przestrzeni mobilności w Indiach i rozważy wprowadzenie pojazdów elektrycznych