Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowszy koronawirus: USA przedłużają zakaz podróżowania przez granicę, ponieważ Kanada planuje zmienić przepisy zdrowotne

Najbardziej zaludnione miasto Australii stało się w poniedziałek pogotowia po tym, jak zgłoszono dwie nowe lokalnie nabyte infekcje koronawirusem, ponieważ liczba infekcji klastrowych na wschodnich przedmieściach Sydney wzrosła do dziewięciu.

Alison Macmillan, szefowa pielęgniarstwa i położnictwa w Australii, powiedziała w niedzielę, że dwa nowe przypadki były już w bliskim kontakcie i były poddawane kwarantannie.

„Myślę, że naprawdę ważne jest, aby przypomnieć wszystkim, że to, co widzimy tutaj w niektórych przypadkach w całym kraju, oznacza, że ​​Covid-19 nie zniknął” – powiedziała.

Uważa się, że mężczyzna po pięćdziesiątce zaraził się wirusem podczas zakupów w sklepie Meyera na przedmieściach Bondi Junction w tym samym czasie, co kierowca limuzyny, który, jak się uważa, znajdował się w epicentrum niedawnej epidemii.

Przewodnicząca Alliance for Epidemic Preparedness, Jane Halton, powiedziała, że ​​NSW może stanąć w obliczu ostrzejszych ograniczeń, jeśli nie zgłosi się wystarczająca liczba osób do testów.

Opera w Sydney, która zwykle jest pełna mieszkańców i turystów, jest cicha, ponieważ nowa epidemia niepokoi miasto. © Saeed Khan / AFP przez Getty Images

Maski są teraz wymagane w pomieszczeniach w dużej części Sydney. „Wszystko, co mogę zrobić, to pocieszyć każdego [with a] wąchanie, drapanie w gardle, cokolwiek, [to] Przetestuj się” – powiedział Halton Dzisiaj Pojawia się w Nine Network.

Australia Zachodnia nałożyła surowsze wymagania na wszystkich mieszkańców Nowej Południowej Walii, której stolicą jest Sydney, natomiast stan Wiktoria zawiesił wjazd z trzech sąsiednich obszarów samorządowych – miasta Sydney, Waverley i Wallaha.

Wszyscy przybysze do Australii Zachodniej muszą zostać przetestowani pod kątem Covid-19 i poddani kwarantannie, dopóki nie otrzymają wyniku negatywnego. „Sytuacja w NSW szybko się zmienia i jest niepokojąca, biorąc pod uwagę, że epidemia obejmuje szczep delta Covid-19” – powiedział Mark McGowan, premier stanu.

Nowa Zelandia nie zaprzestała podróży z NSW z powodu ostatnich przypadków. „Urzędnicy ds. zdrowia spotkali się i ustalili, że w tej chwili zagrożenie zdrowia publicznego związane z Covid-19 w Nowej Zelandii pozostaje niskie” – powiedziała Caroline McKelney, dyrektor ds. zdrowia publicznego.

READ  Wojna na Ukrainie: Prezydent Zełenski potępia ścięcie wideo

Queensland powiedział w niedzielę, że członek załogi lotniczej, który był już na kwarantannie hotelowej, uzyskał pozytywny wynik testu.