Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze wiadomości z wojny rosyjsko-ukraińskiej: jedna osoba zginęła, gdy siły Putina strzelały do ​​ratowników w dotkniętym powodzią Chersoniu

Najnowsze wiadomości z wojny rosyjsko-ukraińskiej: jedna osoba zginęła, gdy siły Putina strzelały do ​​ratowników w dotkniętym powodzią Chersoniu

Nagranie z drona pokazuje skalę zniszczeń w Odessie po rosyjskim uderzeniu

Kijów poinformował, że jedna osoba zginęła, a siedem innych zostało rannych po tym, jak siły Władimira Putina ostrzelały ratowników w południowym mieście Chersoniu.

Ratownicy, którzy usuwali błoto z dotkniętego powodzią Chersoniu, zostali zastrzeleni przez siły rosyjskie, a siedem osób zostało rannych, powiedział Andriej Jermak, szef gabinetu prezydenta, w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram.

Tymczasem minister spraw wewnętrznych Ihor Klimenko poinformował w osobnym poście, że ośmiu ratowników zostało rannych. Rosja zaprzecza, że ​​atakowała cywilów.

Zawalenie się tamy wodnej Kachowka 6 czerwca spowodowało, że wody powodziowe przelały się przez południową Ukrainę i okupowane przez Rosję obszary regionu Chersoniu, zabijając ponad 50 osób i niszcząc domy i pola uprawne.

Ukraina oskarża Rosję o wysadzenie tamy, która pochodzi z czasów sowieckich i jest kontrolowana przez Rosję od pierwszych dni jej inwazji. Kreml oskarżył Kijów o sabotaż elektrowni wodnej.

Kijów twierdzi, że gdzie indziej ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła cztery helikoptery szturmowe Putina.

Dowódca Sił Powietrznych Ukrainy Mykoła Oleshuk powiedział, że rosyjski śmigłowiec Ka-52 został trafiony pociskiem przeciwlotniczym nad regionem Doniecka na wschodzie Ukrainy w poniedziałek o godzinie 23:00.

1687289469

Jedna osoba zginęła w rosyjskim bombardowaniu ratowników w Chersoniu na Ukrainie – w Kijowie

Co najmniej jeden ratownik zginął, a kilku innych zostało rannych w rosyjskim bombardowaniu miasta Chersoń na południu Ukrainy we wtorek – poinformował szef kancelarii prezydenta.

Ratownicy, którzy usuwali błoto z dotkniętego powodzią Chersoniu, zostali ostrzelani przez siły rosyjskie, a siedem osób zostało rannych, powiedział urzędnik Andriej Jermak w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram.

Minister spraw wewnętrznych Ihor Klimenko poinformował w osobnym poście, że ośmiu ratowników zostało rannych. Rosja zaprzecza, że ​​atakowała cywilów.

Eleonora Noyce20 czerwca 2023 20:31

1687291249

Syn Warrena Buffetta mówi, że reakcja katastrofy na zniszczenie tamy Kachowka jest „rozczarowująca i niewystarczająca”

Howard Buffett, biznesmen i filantrop, wygłosił te uwagi dzisiaj, dwa tygodnie po tym, jak Chersoniu i dziesiątki innych osiedli nawiedziły katastrofalne powodzie, kiedy tama została zniszczona 6 czerwca.

Buffett, którego fundacja przeznaczyła Ukrainie 450 mln dolarów, był w Chersoniu uczestnicząc w dystrybucji pomocy.

„To rozczarowujące. Trudno to zrozumieć, szczerze mówiąc. Istnieje kilka organizacji, które są tworzone, aby naprawdę reagować na sytuacje kryzysowe. Robią to na całym świecie i robią to od lat” – powiedział.

Woda przepływa przez zawaloną tamę Kachowka w Nowej Kachowce

(Copyright 2023 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone.)

Buffett powiedział, że międzynarodowa reakcja na katastrofy musi zostać przyspieszona, opisując domy, które zawaliły się z powodu powodzi, inne, z których wypompowano wodę, i inne, które nadal były całkowicie zanurzone.

„Nie ma tu zbyt wiele aktywności. Ludzie naprawdę tego potrzebują, naprawdę potrzebują wody. Powiedział.

„Potrzebna jest tu bardzo duża pomoc. Jestem naprawdę zdziwiony, że społeczność międzynarodowa nie odpowiedziała z dużo szerszą i silniejszą pomocą”.

W jego komentarzach powtórzył się prezydent Wołodymyr Zełenski, który 7 czerwca wyraził szok z powodu tego, co powiedział, że ONZ i Czerwony Krzyż nie udzieliły natychmiastowej pomocy.

Rosja i Ukraina oskarżają się nawzajem o celowe sabotowanie tamy, która znajduje się w rosyjskich rękach krótko po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji w lutym 2022 roku.

Kraje zachodnie twierdzą, że wciąż zbierają dowody, ale uważają, że Ukraina nie miała powodu, by sprowadzić na siebie taką katastrofę.

Podczas wojny Buffett kilkakrotnie podróżował na Ukrainę. Powiedział, że jego korporacja dostarczała sprzęt rolniczy, kombajny i traktory oraz pomagała w oczyszczaniu min w regionie Chersoniu.

Marta Mashardy20 czerwca 2023 21:00

1687290307

Urzędnicy wspierani przez Rosję: Kobieta zginęła w ataku drona na Ukrainie na miasto Nowa Kachowka

Lokalne władze wyznaczone przez Rosję poinformowały, że siły ukraińskie ostrzeliwały we wtorek kontrolowane przez Rosję miasto Nowa Kachowka w południowym regionie Chersoniu, zabijając jedną osobę i raniąc cztery.

Reuters nie mógł samodzielnie zweryfikować wiadomości.

Urzędnicy powiedzieli, że ranni zostali zabrani do szpitala, a kobieta zmarła później w wyniku odniesionych obrażeń.

Eleonora Noyce20 czerwca 2023 20:45

1687289449

Ukraina zestrzeliwuje rosyjskie drony, ale część z nich penetruje je ze względu na luki w ochronie powietrza

Ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła we wtorek rano 32 z 35 dronów wystrzelonych przez Rosję, większość z nich w rejonie Kijowa, podczas strajku, który ujawnił luki w ochronie powietrznej kraju.

Urzędnicy powiedzieli, że rosyjskie siły celowały głównie w okolice stolicy Ukrainy w nocnym ataku dronów, który trwał prawie trzy godziny, ale około dwudziestu z nich zostało zestrzelonych przez ukraińską obronę powietrzną w okolicy.

Atak był częścią szerszego bombardowania terytorium Ukrainy, które rozciągało się aż do obwodu lwowskiego na zachodzie kraju, w pobliżu Polski.

Marta Mashardy20 czerwca 2023 20:30

1687288207

Blinkin, minister spraw zagranicznych Ukrainy omawia reformy inwestycyjne

Sekretarz stanu USA Antony Blinken i minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba rozmawiali we wtorek o potrzebie kontynuowania przez Ukrainę reform w celu stworzenia środowiska inwestycyjnego – poinformował Departament Stanu USA.

„Rozmawiali o potrzebie kontynuowania przez Ukrainę reform w celu stworzenia środowiska dla inwestycji i trwałego wzrostu gospodarczego” – napisano w oświadczeniu MSZ.

Eleonora Noyce20 czerwca 2023 20:10

1687287652

W tym roku Unia Europejska przeszkoli 30 000 członków Sił Zbrojnych Ukrainy

Państwa członkowskie Unii Europejskiej planują w tym roku przeszkolić 30 tys. personelu Sił Zbrojnych Ukrainy, w tym z jednostek obrony terytorialnej, informuje AFP.

„W 2023 r. Misja Wsparcia Wojskowego UE na Ukrainie planuje przeszkolić 30 tys. personelu Sił Zbrojnych Ukrainy, w tym żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej” – poinformowało Ministerstwo Obrony w Kijowie.

Unia Europejska zobowiązała się do szkolenia Sił Zbrojnych Ukrainy w lutym tego roku.

Marta Mashardy20 czerwca 2023 20:00

1687285852

Zdjęcia dzisiaj

Czołg Leopard 1 A5 widziany w FFG Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft – prywatnej firmie remontującej czołgi Leopard 1 przekazane Ukrainie przez państwa członkowskie NATO

(EPA)

Olena Sytnychenko (z lewej) i Anastasia Tutus pozują do zdjęć w barwach ukraińskiej flagi narodowej podczas pierwszego dnia wyścigu Royal Ascot na torze wyścigowym Ascot w Berkshire

(ROCZNIE)

Flagi, w tym flagi własnej grupy najemników Wagnera, są na sprzedaż na drodze pod Moskwą

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Ukraińscy żołnierze stoją obok mobilnego systemu przeciwlotniczego AN/TWQ-1 Avenger podczas zmiany bojowej

(Reutera)

1687284052

Organizacja Narodów Zjednoczonych skarży się, że Rosja nie wpuści pracowników organizacji humanitarnych na tereny dotknięte zawaleniem tamy na południu Ukrainy

Organizacja Narodów Zjednoczonych skrytykowała Moskwę za rzekome blokowanie pracownikom organizacji humanitarnych dotarcia do regionów okupowanych przez Rosję, dotkniętych niedawnym zawaleniem się tamy Kakhova na południu Ukrainy, co spowodowało unieruchomienie ludzi, zagroziło dostawom energii i spowodowało katastrofę ekologiczną, ponieważ 16-miesięczne dziecko zbliża się wojna.

Koordynator ONZ ds. Humanitarnych na Ukrainie, Denise Brown, powiedziała w oświadczeniu późnej niedzieli, że organizacja nawiązała współpracę z Moskwą i Kijowem, z których każde zajmuje części południowego regionu Chersoniu, gdzie znajduje się zapora i zbiornik wodny, w celu zajęcia się „niszczycielskimi szkodami” . Ze względu na naruszenie.

Brown powiedział, że rosyjski rząd „jak dotąd odrzucił naszą prośbę o dostęp do obszarów znajdujących się pod jego tymczasową kontrolą wojskową”.

Marta Mashardy20 czerwca 2023 19:00

1687282252

Sprytnie eskalujące żądania sojuszników Putina o reparacje dla Ukrainy

Chociaż w odbudowie ukraińskiej gospodarki do odegrania jest rola międzynarodowych sojuszników i sektora prywatnego, Cleverly powiedział, że znaczna część ciężaru – „może nawet większość” – powinna spaść na Rosjan biorących udział w inwazji.

Wielka Brytania organizuje w tym tygodniu dużą konferencję na temat odbudowy Ukrainy, a pan Cleverly omówił sytuację ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Antonym Blinkenem we wtorek w Londynie.

Marta Mashardy20 czerwca 2023 18:30

1687280452

Cypryjski prezydent deklaruje politykę „zerowej tolerancji” w zakresie unikania rosyjskich sankcji

Prezydent Cypru potwierdził we wtorek politykę „zerowej tolerancji” wobec każdego cypryjskiego obywatela lub firmy, która pomaga uniknąć międzynarodowych sankcji nałożonych na Rosję po zeszłorocznej inwazji na Ukrainę.

Prezydent Nikos Christodoulides podkreślił misję swojej administracji polegającą na ochronie nazwy Cypru jako „wiarygodnego centrum biznesowego i finansowego” po tym, jak Stany Zjednoczone i Wielka Brytania niedawno umieściły garstkę obywateli Cypru i firm zarejestrowanych na Cyprze na liście „umożliwiających” pomaganie rosyjskim oligarchom w spódnica. Kary.

Christodoulides powiedział na konferencji prasowej w ciągu pierwszych 100 dni swojej administracji, że kwestia ta daje Cyprowi szansę na zmianę marki na węzeł finansowy łączący „Wschód i Zachód, rynek europejski z Bliskim Wschodem, Azją i Afryką”.

Marta Mashardy20 czerwca 2023 18:00