Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najlepszy czas na oglądanie w ten weekend „Bożonarodzeniowej Komety” na północnym wschodzie, która „prawdopodobnie nigdy nie wróci”

Co to jest, co leci po niebie z prędkością 157 000 mil na godzinę?

Nie, nie sanie Rudolfa i Mikołaja, ale kula, którą niektórzy nazywają urodziny sprawca.

Znana jako Kometa Leonard, została odkryta na początku tego roku w Obserwatorium Mount Lemmon w Tucson w Arizonie i można ją zobaczyć w tym tygodniu z północnego wschodu. według niebo i teleskopNajbliżej Ziemi minie 12 grudnia, w odległości 21,7 miliona mil.

Przejdź tutaj, aby dowiedzieć się więcej o aktualizacjach, nowościach i recenzjach z całego północnego wschodu

W kolejnych tygodniach Kometa Leonard będzie kontynuowała peryhelium – najbliższe podejście do Słońca – 3 stycznia przyszłego roku.

Ale podczas gdy większość komet staje się częścią Słońca, obliczenia dotyczące kąta nachylenia orbity komety Leonarda oznaczają, że jest prawdopodobne, że te komety są procami poza naszą własną. Układ Słoneczny.

Aby uzyskać najlepszą szansę zobaczenia tego jedynego w życiu wydarzenia, Dan Bai, dyrektor ds. astronomii w Science Communications w Obserwatorium KielderaMa kilka rad.

Obserwatorium Kieldera

„Przez kilka następnych dni postaraj się dostać gdzieś całkowicie zaciemnionej” – powiedział Dunn. „Kometa jest naprawdę na krawędzi tego, co widzimy gołym okiem, więc naprawdę potrzebujesz dobrych warunków i ciemnego nieba – najlepiej daleko. przed zanieczyszczeniem światłem”.

„Kometa nie będzie tak jasna jak Neowise, ma tylko 5,7 stopnia (nasz widzialny horyzont jako ludzi oznacza, że ​​nie możemy zobaczyć niczego słabszego niż 6 magnitudo).

„Idealnie potrzebna byłaby lornetka lub mały teleskop, aby dobrze ją zobaczyć i spojrzeć na wschód lub północny wschód oraz w dół w kierunku horyzontu. Będzie najjaśniejsza między 4 rano a wschodem słońca”.

Osobą, która rzeczywiście zobaczyła Kometę Leonarda, był Stephen Lomas, który odebrał strzał około 4 rano w czwartek od Latarnia Sutter w Marsden.

READ  LeGrand współpracuje z Microsoftem, aby stworzyć nową hybrydową przestrzeń konferencyjną

Powiedział: „Próbowałem to zrobić zeszłej nocy, ale było zbyt wietrznie, aby teleskop mógł zogniskować. W czwartek rano było tak spokojnie, że byłem zaskoczony, jak szybko zrobiono zdjęcie”. Jest prawie widoczny gołym okiem. Myślałem, że widziałem to zeszłej nocy, ale nie byłem pewien.

„Idzie tak szybko, że po 20 minutach musiałem zresetować teleskop. Wyjdę ponownie około 4 lub 5 w sobotę rano, aby zobaczyć, czy zmienił się warkocz komety. zobacz to.” ruszaj się!”

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, ogłoszenia i recenzje What On prosto do swojej skrzynki odbiorczej, przejdź tutaj, aby zapisać się do naszego bezpłatnego biuletynu