Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najgorętsze trendy w branży wystroju wnętrz online

Internetowa sprzedaż produktów dekoracyjnych do wystroju wnętrz ma się świetnie i nie brakuje kupujących, którzy chcą szybko i wygodnie zamówić niezbędne elementy do swoich domów, mieszkań i biur. Chociaż co sezon pojawiają się nowe trendy (jesienne, świąteczne, walentynkowe), wiele stylów dekorowania pomieszczeń domowych i biurowych cieszy się niesłabnącą popularnością. Dla branży e-commerce specjalizującej się w sprzedaży dekoracji to spora szansa, aby pozyskać nowe grono klientów. Tym, co może przyciągnąć nowych kupujących jest odpowiednia prezentacja najbardziej modnych produktów, motywów i stylów.

Zaskakujący element – tapeta lub plakat

Plakaty lub tapety są doskonałym sposobem na metamorfozę każdego pomieszczenia. Co ciekawe, nie trzeba oklejać tapetą wszystkich ścian, aby uzyskać oszałamiający efekt. Coraz częściej tapetę umieszcza się na jednej ścianie, fragmencie ściany lub wnętrzach szafek i półek.

Nieco prostszym rozwiązaniem jest umieszczenie na ścianie oprawionego plakatu. Warto jednak znaleźć taki plakat, który będzie można łatwo wkomponować do już istniejącego stylu. Przykładowo, na stronie Desenio plakaty, afisze zostały podzielone na wiele kategorii tak, aby bez problemu znaleźć idealne rozwiązanie do każdego wnętrza.

Małe przestrzenie – optymalne wykorzystanie i sprytne dekorowanie

Dekorowanie niewielkich przestrzeni nie jest prostym zadaniem i często stanowi wyzwanie dla wielu potencjalnych klientów. Źle dobrane elementy mogą przytłoczyć i optycznie zmniejszyć rozmiar pomieszczenia. Co więcej, niewielkie pokoje w domu spełniają obecnie wiele ról. Służą do pracy, nauki, zabawy, odpoczynku, a nawet treningu.

Jak sprawić, aby małe pomieszczenie spełniało kilka funkcji, a przy okazji nie wydawać na metamorfozę zbyt dużych pieniędzy? Kupujący zwracają szczególną uwagę na to, aby dekoracje i wyposażenie wnętrz spełniały wiele funkcji. Stolik kawowy z niewielką półką na książki czy piękne pojemniki do przechowywania mogą stanowić inspirację dla dalszego projektowania sprytnych przestrzeni.

READ  Black Eyed Peas solidaryzuje się ze społecznością LGBTQ+ na noworocznym koncercie w Polsce Mel C wychodzi kilka dni wcześniej – ostateczny termin

Jeszcze więcej natury w pomieszczeniach

Rośliny doniczkowe, elementy ozdobne nawiązujące do natury, wyposażenie tarasów i balkonów, tworzenie żywych ścian – te trendy stały się szczególnie widoczne jeszcze w czasach pandemii i do dzisiaj cieszą się olbrzymią popularnością. Wprowadzanie przyrody, zieleni i żywych roślin do wnętrz z pewnością pozostanie w trendach przez kolejne lata.

Zrównoważony rozwój i ekologia

Coraz więcej klientów zwraca uwagę na to, aby robić zakupy w sposób zrównoważony. Oznacza to między innymi wybór produktów wykonanych z upcyklingu, materiałów nadających się do recyklingu lub uważanych za ekologiczne. Zadaniem sprzedawców jest otwarte informowanie kupujących o tym, z czego wykonane są produkty, dlaczego wyróżniają się na tle innych oraz w jaki sposób sklep podchodzi do kwestii zrównoważonego rozwoju.

Kolejną kwestią jest walka z marnotrawstwem, gdzie dużą rolę odgrywają właśnie sprzedawcy i producenci. Czy kupując jeden produkt można go używać na wiele sposobów? Czy dekoracje są uniwersalne i mogą być używane przez kilka sezonów? Wielu kupujących jest w stanie zapłacić za produkt dużo więcej, jeśli wiedzą, że posłuży im on przez lata, podczas wielu okazji.

Inspiracje z portali społecznościowych

Wiele pomysłów na to, jak udekorować swoje niewielkie mieszkania znajduje się mediach społecznościowych. Stworzenie osobnego działu z inspiracjami dla kupujących, którzy nie do końca wiedzą, jak zagospodarować i upiększyć niewielkie pokoje i sypialnie jest pomysłem, który coraz częściej wykorzystują wnętrzarskie sklepy internetowe.

Najlepiej sprawdzają się krótkie filmiki typu „przed i po” oraz zdjęcia z inspiracjami, połączone bezpośrednio z linkami do odpowiednich produktów w sklepie. Platformami, które cieszą się największą popularnością w branży wystroju wnętrz są Pinterest i TikTok.