Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Na Pucharze Świata w Polsce w Dubreuil srebro zdobyła drużyna kobiet w biegu na dochodzenie – Team Canada

Na Pucharze Świata w Polsce w Dubreuil srebro zdobyła drużyna kobiet w biegu na dochodzenie – Team Canada

Laurent Dubreuil do pierwszego miejsca na 500 m zabrakło zaledwie jednej dziesiątej sekundy, a bieg kobiet na dochodzenie zdobył srebro w Pucharze Świata ISU w Tomaszowie Mazowieckim, mimo że ze składu wyszła znajoma twarz.

Dubreuil zakończył bieg pomiędzy Tingyu Gao z Chin a obecnym liderem Pucharu Świata na 500 m Wataru Morishige z Japonii. Na niezwykle zaciętym mecie Gao pokonał Dubreuila na dystansie wyścigu w 34,70 sekundy, a Kanadyjczyk dobiegł do mety w 34,77 sekundy.

Dla Dubreuila był to drugi medal Pucharu Świata po zdobyciu srebra w Pekinie w listopadzie.

Dubreuil jest dwukrotnym mistrzem świata w biegu na 500 metrów. Obecnie w sezonie 2023–24 zajmuje czwarte miejsce.

W rywalizacji kobiet drużyna w składzie Ivany Blondin, Valerie Maltois i Beatrice LaMarche zdobyła drugi z rzędu srebrny medal.

Ostatnie srebro Kanadyjka zdobyła w biegu pościgowym kobiet w Obihiro w Japonii w listopadzie, kiedy Isabelle Wightman zastąpiła Lamarche. Trio debiutantów poprawiło ten czas z 3:03,24 do 2:59,25. Pomimo poprawy nie wystarczyło, aby dogonić Japonię, która zdobyła w tej imprezie drugie złoto z rzędu.

Pierwsze srebro na dystansie Isabelle Weidman od sezonu 2018-19.

Polska zajęła trzecie miejsce.

Według: Kanada zdobyła srebrny medal w kategorii kobiet w Pucharze Świata Obihiro

Akcja łyżwiarstwa szybkiego zakończy się jutro w Polsce biegami na 1000 m i ze startu wspólnego kobiet oraz biegami na 500 m-2 i 5000 m mężczyzn.