Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Na Corporate Pep Rally, dyrektor generalny Disney Pitches Warmer, Fuzzier Side

Na Corporate Pep Rally, dyrektor generalny Disney Pitches Warmer, Fuzzier Side

Co kilka lat Walt Disney Company organizuje ogromną entuzjastyczną paradę dla swoich najzagorzalszych fanów. Trzydniowe wydarzenie nazywa się D23 Expo, a prawie 140 000 osób płaci od 79 do 899 USD za szansę zobaczenia gwiazd Disneya, obejrzenia nadchodzących filmów i poznania nowych przejażdżek w parku rozrywki.

Przesłanie, jak to często bywa w przypadku Disneya, nie jest trafne: kupuj nasze rzeczy!

Na ostatnim pokazie D23, który odbył się w weekend w pobliżu Disneylandu w Południowej Kalifornii, w programie firmy znalazła się kolejna pozycja. To była szansa dla Boba Chuckle’a, dyrektora generalnego ogarniętego sporadycznie nękanego Disneya, próby zamknięcia trudnego rozdziału – problemu politycznego na Florydzie, strzelaniny dla kadry kierowniczej, otwartego buntu fanów parków rozrywki – i skupienia uwagi na planach Disneya na przyszłość. Była to również okazja do pracy nad rebootem marki dla siebie.

Pan Chabek nosił nową brodę. Fałszywe garnitury? Poszedł. Wyraźnie starał się być bardziej towarzyski, co, jak powiedział, nie przychodzi naturalnie. Uścisnął dłonie setkami rąk od czwartkowej nocy do niedzielnego południa, chwalił gwiazdy w sesjach za kulisami i dostarczał wywiady Dla mnie serwisy informacyjne i strony fanów. (Disney powiedział, że dał poświadczenia 1000 reporterów i pisarzy internetowych). Obok swojego syna pan Tangled jechał na kukurydzianym psie, który pobiegł do Disneylandu, zatrzymując się, aby zrobić zdjęcia, gdy zostanie rozpoznany przez oszołomionych gości.

„Próbuję pokazać więcej tego, kim jestem”, powiedział w piątek wieczorem w holu Grand Californian Disney Hotel & Spa. „Nie miałem wielu szans.”

Tegoroczne targi, pierwsze od przejęcia firmy przez pana Chapka w 2020 roku, rozpoczęły się w piątek rano dwugodzinną ceremonią otwarcia, podczas której Disney rozpoczął obchody stulecia i uhonorowanie osób, które wniosły „nadzwyczajny wkład” w firmę. Chwilę przed rozpoczęciem koncertu pan Tangle rozmawiał za kulisami z siedmioma gwiazdami musicali Disneya na Broadwayu. Byli przebrani i mieli rozpocząć przedstawienie.

– Zatańczysz z nami, prawda? Gilani Remy, który oszołomił rolę Simby z Króla Lwa, żartobliwie zapytał pana Chapka.

– Czy możesz nauczyć mnie kilku ruchów? Pan Shabek odpowiedział z uśmiechem. „Mam dwie lewe stopy.” Każdy się śmiał.

„Nigdy nie wrócimy!” śpiewali. „Przeszłość pozostaje w przeszłości!”

Ze skrawkami papieru spadającymi z krokwi pan Chappk wspiął się na podium, machając jak szef partii na zjeździe politycznym. Tłum stał się zauważalnie zimny, a publiczność się wprowadziła Uprzejmy aplauz i trochę gwizdów.

Jeśli pan Chapek zauważy, jest nie do odróżnienia. Rozpoczął przemówienie z udziałem zwykłych kasztanów Disneya. („Wszystko zaczęło się od myszy”). Potem jego prezentacja stała się niezwykle osobista. Opowiadał o swoim skromnym dzieciństwie w przemysłowej części Indiany io tym, jak rodzice zabierali go na coroczne wizyty w Walt Disney World.

„Szczerze, te wizyty zmieniły moje życie” – powiedział pan Chabek, gdy niezręczność na sali zaczęła się rozpraszać. „Uświadomiłem sobie, że w moim rodzinnym mieście jest wielki świat poza stosami dymu. Naprawdę, o to chodzi w Disneyu. To ta iskra, która rozpala w tobie coś wyjątkowego”.

Potem ujawnił plany nowej przejażdżki Avengers. Jeden z buczących mężczyzn zerwał się na równe nogi i zaczął wiwatować z rozpostartymi ramionami.

Pan Shabek, lat 62, został mianowany dyrektorem generalnym w lutym 2020 r., zastępując niezwykle popularnego Roberta Eggera. Dostawa nie poszła gładko. Pandemia koronawirusa zmusiła Chapka do zamknięcia większości firmy. W tym roku pan Chapek mierzył się z kryzysem po kryzysie, częściowo własnymi siłami.

W marcu Disney został uwikłany w gorący spór z gubernatorem Florydy, republikaninem Ronem DeSantisem, dotyczącym przepisów mających na celu zakazanie dyskusji na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej w klasie do trzeciej klasy. Pan Chapek początkowo próbował nie opowiadać się po żadnej ze stron, przynajmniej publicznie, co doprowadziło do buntu pracownika. Pan Tangle następnie potępił ustawę, wywołując burzę polityczną, z prawicowymi postaciami potępionymi przeciwko „Przebudzonemu Disneyowi”.

W czerwcu zeszłego roku Chapek został nagle zwolniony z najwyższego kierownictwa w Disney Television, ku rozczarowaniu Hollywoodu. W sierpniu aktywista inwestor Dan Loeb nakłonił Chapka do rozważenia szeregu zmian, w tym zmiany zarządu i rozwiązania ESPN. (W niedzielę pan Loeb wycofał się z drugiego programu, mówiąc na Twitterze Dowiedział się więcej o „planach rozwoju i innowacji” Disneya dla ESPN).

Przez cały czas niektórzy bardziej oddani klienci parków rozrywki Disneya byli coraz bardziej zirytowani wzrostami cen, które widzą. Nikiel i ściemnianie. W zeszłym miesiącu Disney powiedział inwestorom, że zyski parków byłyby wyższe, gdyby nie „niekorzystna mieszanka frekwencji” Disneylandu, którą posiadacze rocznych biletów uznali za zniewagę. T-shirty, kubki i naklejki zaczęły sprzedawać się w Internecie z napisem „Nie ulubiony” czcionką Disneylandu.

Stąd wysiłek, aby użyć Galerii D23 do polerowania okropnego, okropnego, złego, bardzo złego pana.

Próbę zreformowania marki przez pana Chapka można częściowo przypisać: Krystyna Shack, który dołączył do Disneya jako dyrektor ds. komunikacji w kwietniu. Pani Shack, która wcześniej pomogła odtworzyć publiczne portrety polityków, w tym Michelle Obamy i Hillary Clinton, była przywiązana do uda Chapka, gdy przemierzał ponad milion stóp kwadratowych D23 Expo. (Przyniosłem osiem par butów.)

Pani Shack przekonała go do noszenia brody po tym, jak zauważył, że zapuścił brodę na wakacjach. Krytycy z Hollywood sugerowali, że rozgłos sprawia, że ​​pan Chapek wygląda jak Thanos, supervillain Marvela. Ale magazyn GQ ma Błogosławieństwoz nagłówkiem w piątek, że pan Chapek był „brodą kołyszącą rzadką siłą firmy”.

D23 jest odniesieniem do 1923 roku, kiedy Walt Disney przybył do Hollywood. To wydarzenie zadziwiające i przerażające jednocześnie pokazujące, jak głęboko powstają produkty firmy, tworzące mity i postacie w tkance kulturowej. Jeden obszar poświęcony jest działalności telewizyjnej Disneya, która produkuje 300 programów telewizyjnych. Disney ma plik Biznes mieszkaniowy. Jest właścicielem National Geographic. Dzięki kurortom w Europie, Chinach, Florydzie i Kalifornii słońce nigdy nie zachodzi w parku rozrywki Disneya.

W weekend jeden z uczestników zasygnalizował swoją miłość do „Pięknej i Bestii”, występując jako świecznik Lumiere. Kobieta przebrana za Królową Kier z „Alicji w Krainie Czarów” szła wzdłuż alejek galerii krzycząc: „Zostaw jej głowę”. Dwóch uczestników rozpłakało się w sobotę, gdy dyrektor ds. treści Disney Studios, Alan Bergman, rozpoczął trzygodzinną zapowiedź nadchodzących projektów Marvela i Lucasfilm.

Te pakiety biletów za 899 dolarów? że oni Wyprzedane w siedem minut. Niektórzy ludzie zaczęli ustawiać się w kolejce o 3 nad ranem w piątek, aby kupić towar D23 Expo. W 2019 roku, kiedy ostatnia impreza miała miejsce, trzy lokalizacje detaliczne na konwencji wygenerowały sprzedaż przekraczającą 1 milion dolarów każda w ciągu trzech dni. (Nie nazywaj tego kultem; publicysta Disneya może pojawić się znikąd, jak czarny charakter „Herkules” Hades, by cię zbesztać.)

READ  Czarne Miasto: Polski port w Gdańsku jest zasypany pyłem węglowym

W prywatnych rozmowach kilku dyrektorów Disneya oburzyło się, że pan Chapek nie poszedł do stołu obiadowego dla zdobywców Disney Legend Awards, jak zwykle robił to olśniewający Iger. Chuck opuścił również piątkowy specjalny koktajl, w którym wzięli udział najlepsi dyrektorzy kreatywni Disneya.

Ale magiczny atak pana Chapka był widoczny gdzie indziej. Za kulisami w piątek mieszali się takie gwiazdy jak Amy Adams, Ariana Debuss, Jude Law i Cynthia Erivo. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jesteśmy częścią rodziny Disneya” – powiedział Chapek do Jamiego Lee Curtisa, który pojawi się w nadchodzącym „Nawiedzonym dworze” Disneya.

Wcześniej pan Chapek przeprowadził rozmowy z Jennifer Lee, nagrodzoną Oscarem reżyserką „Krainy lodu” i dyrektorem kreatywnym w Walt Disney Animation Studios. Pani Lee pisze scenariusz do „Wish”, oryginalnego muzycznego filmu animowanego. „To, co przeczytałem, jest naprawdę świetne” – powiedział jej. Odpowiedziała: „W ten weekend pracuję nad scenariuszem. Jeszcze nic nie widziałeś”.

Kierując się do swojej garderoby, za kulisami zaparkowany samochód kempingowy (z lodówką pełną wody, dietetycznej coli i dr Pepper), pan Chapek spotkał uczestnika w D23, który uporczywie próbował zwrócić na siebie uwagę prezesa. Miał dwadzieścia kilka lat i wyglądał ekscentrycznie.

— Panie Splątany — Bob! — Proszę, mów do mnie — zawołał mężczyzna.

Przepraszam.

Ochroniarz Disneya próbował trzymać pana Chucka z dala, ale pan Chuck zatrzymał się i odwrócił.

Chciałem tylko, żebyś wiedział, uścisnął ci rękę i podziękował – dziękuję za utrzymanie Disneya – powiedział z wahaniem mężczyzna.

– Cieszę się, że tu jesteś – powiedział pan Chapek. „Chcę, żebyś wiedziała, że ​​cię doceniamy”.

Zadowolony prezent zniknął w tłumie.