Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Muzeum Jackie Robinson otwarte po 14 latach planowania | zabawa

NOWY JORK (Associated Press) – dawno temu marzenie, które ewoluowało dłużej niż kariera człowieka, którego honoruje w wielkiej lidze. Muzeum Jackie Robinson zostało otwarte we wtorek na Manhattanie z uroczystym przyjęciem, w którym wzięła udział wdowa po łamającym bariery piłkarzu i dwóch jego dzieci.

Rachel Robinson, z Skończył 100 lat 19 lipcaobejrzeli półgodzinną uroczystość na świeżym powietrzu na wózku inwalidzkim w temperaturze 80°F (27°C), a następnie przecięli wstęgę, by zwieńczyć projekt rozpoczęty w 2008 roku.

Jej córka, 72-letnia Sharon, podniosła wzrok z wózka inwalidzkiego, a jej 70-letni syn David przemówił do około 200 osób siedzących na składanych krzesłach ustawionych w rzędzie na zamkniętej części Varrick Street, głównej arterii, przy której znajduje się muzeum. położony 19,380 stóp kwadratowych. Otwarte dla publiczności 5 września

„Problemy w baseball, problemy, które rzuciły wyzwanie Jackie Robinsonowi w 1947 roku, wciąż są z nami” – powiedział David Robinson. „Usunięto tylko białe oznaczenia, ale złożoność równych szans pozostała”.

Rachel Robinson ogłosiła muzeum 15 kwietnia 2008 r., w 61. rocznicę przełamania przez Jackie głównej bariery kolorystycznej z Brooklyn Dodgers na Ebbets Field. Robinson został nazwany debiutantem roku NL, mistrzem NL w mrugnięciach w 1949 i MVP, siedmiokrotnym mistrzem All-Star i World Series w 1955. Trafił 0,313 z 141 golami i 200 przechwytami bazy w 11 sezonach i został wybrany do Hall of Sława 1962.

Robinson, który zmarł w 1972 roku, Wywarł wpływ poza baseballZmobilizował dużą część amerykańskiej opinii publicznej i promował ruch praw obywatelskich.

„Nigdzie na świecie nie ma marzeń związanych z naszym imieniem – ani nazwą naszego kraju” – powiedział Eric Adams, burmistrz Nowego Jorku. „Nie ma niemieckiego marzenia. Nie ma francuskiego marzenia. Nie ma polskiego marzenia. Cholera, jest amerykański sen. na kartce papieru stałbyś się marzeniem życia.Jesteśmy najwięksi Ze względu na numer 42 i dlatego, że jego niesamowita żona zrozumiała ten sen i wizję.”

READ  The Ultimate Hotel Guide to Warsaw, Poland

W poniedziałek wieczorem zorganizowano kolację, aby obejrzeć muzeum, które zawiera 350 artefaktów, w tym sprzęt do zabawy i przedmioty, takie jak kontrakt ligowy Robinsona z 1946 roku za 600 dolarów miesięcznie i jego kontrakt juniora z 1947 roku z stypendium w wysokości 5000 dolarów. W muzeum znajduje się również kolekcja 40 000 zdjęć i 450 godzin fotosów.

Podczas ceremonii zagrał 15-osobowy zespół, w którym wzięli udział były melonik CC Sabathia, były prezydent Holandii Len Coleman i były właściciel Mets Fred Welbone, a także prezes Stowarzyszenia Graczy Tony Clark i prezes Hall of Fame Josh Rawich.

– Bez niego nie byłabym – powiedziała Sabathia. „Nie byłbym w stanie spełnić mojego marzenia o grze w Major League Baseball”.

Dyrektor generalny Yankees Brian Cashman, reżyser Spike Lee (w czapce Brooklyn Dodgers) i była gwiazda tenisa Billie Jean King byli pod ręką.

„Wygląda na to, że jesteśmy bardziej podzieleni niż kiedykolwiek” – powiedział King. „Ludzie tacy jak Jackie Robinson codziennie rano, każdego wieczoru przypominają nam, że każdego dnia musimy postępować właściwie”.

Pierwotne prognozy miały otwarcie w 2010 roku i kosztowały 25 milionów dolarów. Wielka Recesja spowodowała opóźnienie.

Grunt został ostatecznie przełamany 27 kwietnia 2017 r., kiedy Fundacja Jackie Robinson poinformowała, że ​​zebrała 23,5 miliona dolarów z planowanych 42 milionów dolarów, a muzeum miało zostać otwarte w 2019 roku. Pandemia spowodowała dalsze opóźnienia, a łączna kwota wyniosła 38 dolarów. 1 milion dolarów, z czego 2,6 miliona dolarów wniósł Nowy Jork.

Bilety kosztują 18 USD dla dorosłych i 15 USD dla studentów, seniorów i dzieci. Na drugim piętrze znajduje się centrum edukacyjne, które jest częścią planu opracowanego przez Rachel Robinson.

„Chciała trwałego hołdu dla męża, gdzie ludzie mogliby przychodzić i uczyć się o nim, ale także inspirować” – powiedziała prezes Fundacji Della Breton, która przewodniczyła projektowi. „Chcemy być tym miejscem, mówią młodzi ludzie, bezpiecznym miejscem, w którym ludzie będą rozmawiać o rasie i nie martwić się o początkową reakcję, gdy powiesz coś w mediach społecznościowych”.

READ  Steven Spielberg chciał obsadzić „West Side Story”, aby cieszyć się „bogactwem różnorodności” na planie

David Robinson powiedział, że jego ojciec byłby z tego dumny.

„Był człowiekiem, który użył słowa „my”, powiedział David. „Myślę, że dzisiaj Jackie Robinson powiedziałaby, że akceptuję ten zaszczyt, ale akceptuję ten zaszczyt w imieniu czegoś, co wykracza poza moje indywidualne ja, z dala od mojej rodziny, poza nawet moja rasa. Jackie Robinson zwykł mawiać Nie myśl, że stoisz na moim ramieniu, myślę, że stoję na ramionach mojej matki, która była rolniczką w Georgii, i mojej babci, która urodziła się jako niewolnica.

___

Więcej zasięgu AP MLB: https://apnews.com/hub/MLB A https://twitter.com/AP_Sports