Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Młodzi twórcy poszukiwali przecinających się dzieł sztuki

Program dla młodych twórców, nowy projekt wspierający tworzenie różnych produktów, został uruchomiony w czwartek przez Edinburgh Fringe Showcase oraz New Bund 31 Cultural and Performing Arts Centre.

Program ma na celu wychowanie młodych twórców zainteresowanych tworzeniem cross-produkcji, które zawierają elementy wielu gatunków. Oprócz wsparcia finansowego artyści w programie będą wspomagani przez mentorów rozwijających ich twórczość.

Najlepsze prace, które wyłonią się z programu, zostaną zaprezentowane w Nowym Centrum Bund 31, kiedy zostanie otwarte za około dwa lata.

Zbudowane przez Shun Tak Holdings z siedzibą w Hongkongu, nowe Centrum Sztuki Performatywnej znajduje się w dzielnicy Pudong Qiantan. Składa się z głównego teatru o pojemności 2500 miejsc i zadaszonej powierzchni 1500 metrów kwadratowych, na której można organizować wystawy i małe przedstawienia. Centrum zapewni również przestrzeń plenerową na koncerty w parku.

Tjong

Nowy Bund 31 będzie gotowy za około dwa lata.

Edinburgh Fringe Gallery została utworzona przez Beijing 707 N-Theater Co w 2012 roku. Prezentowała najnowsze, przełomowe prace z międzynarodowych festiwali, takich jak Edinburgh Art Festival, Adelaide Arts Festival, London International Mime Festival i Auckland Arts Festival – wszystkie z których miały swoje premiery w Azji i Chinach.

„Przedstawiając te kreatywne i zabawne produkty artystyczne lokalnej publiczności, spodziewamy się również, że chińscy twórcy będą bardziej odkrywczy i odważni w tworzeniu wzajemnych produkcji” – powiedziała Crystal Deng, dyrektor artystyczny Edinburgh Fringe Showcase i dyrektor artystyczny Young Creators Program.

Według Dinga program odłoży początkowe zatrudnienie do końca przyszłego miesiąca. Wybrani kandydaci zostaną wybrani do 15 czerwca. Każdy z nich otrzyma 20 000 juanów (3060 USD) na sfinansowanie swojej pracy.

Druga runda we wrześniu wyłoni pięciu najlepszych twórców, a każdy z nich otrzyma dodatkowe 40 000 juanów dofinansowania. Do stycznia przyszłego roku jury programu wybierze najlepszą pracę, a twórca otrzyma 100 000 juanów, aby nadać swojej pracy ostateczny szlif, zanim zostanie zaprezentowana jako inauguracyjny występ Nowego Bund 31 Center for Cultural and Performing Arts. w 2023 roku.

Crystal Deng jest dyrektorem artystycznym programu dla młodych twórców.

„Jurorzy nie tylko ocenią biznes, ale będą również zaangażowani w pomoc kandydatom w rozwijaniu ich biznesu” – powiedział Ding. „Zachęcamy kreatywnych ludzi do łączenia w swojej pracy różnych form artystycznych i pełnego wykorzystania multimediów. Ich teatr nie ogranicza się do teatrów, ale w każdym miejscu publicznym”.

Eksperci potwierdzili, że w skład komitetu wchodzą dramaturg Yu Rongjun, pekiński artysta operowy Wang Peiyu, muzyk Rin Yuqing, tancerz Hu Ying, producent dramatyczny Yuan Hong, kompozytor Huang Ru i pisarz Zhang Zhang.

Osoby zainteresowane udziałem mogą zalogować się na https://newbund31.com/sc/young-creator-program, aby uzyskać więcej informacji. Program jest otwarty dla chińskich artystów w wieku 45 lat i młodszych w pierwszym roku.