Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Misja na Marsa jest najbezpieczniejsza, gdy słońce znajduje się w zenicie: „słoneczne maksimum” chroni przed promieniami kosmicznymi

Pomysł wysłania astronautów na Marsa jest powszechny zarówno wśród agencji kosmicznych, jak i prywatnego przemysłu, ale negatywne skutki zdrowotne dla astronautów są dobrze połączone: rak, promieniowanie kosmiczne, problemy sercowo-naczyniowe i pogarszające się funkcje poznawcze.

Nowe badanie wykazało, że odkrywcy kosmosu mogą być pewni bezpieczeństwa na podstawie tego, kiedy się wybierają.

Badania, połączone przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego, MIT, Skolkovo Institute of Science and Technology w Moskwie i GFZ Potsdam, wykazały, że jeśli misja 300 milionów mil jest oddalona o mniej niż cztery lata i ma miejsce, gdy słońce jest najwyższe poziom aktywności – określany jako maksymalna energia słoneczna – Możliwa jest misja na Czerwoną Planetę.

Astronauci, którzy udają się na Marsa, będą bezpieczni, jeśli misja ma mniej niż cztery lata i gdy aktywność słoneczna osiągnie szczyt. Przez ponad cztery lata będą mieli do czynienia z „niebezpiecznie wysokimi” poziomami promieniowania

W maksimum słonecznym szybkość galaktycznych promieni kosmicznych zmniejsza się, a istniejące cząstki słoneczne są zmniejszone

W maksimum słonecznym szybkość galaktycznych promieni kosmicznych zmniejsza się, a istniejące cząstki słoneczne są zmniejszone

Astronauci podczas podróży na Marsa napotkają cząstki słoneczne i galaktyczne promienie kosmiczne

Astronauci podczas podróży na Marsa napotkają cząstki słoneczne i galaktyczne promienie kosmiczne

Cokolwiek dłuższe niż cztery lata narażałoby astronautów na „niebezpiecznie wysoką ilość promieniowania” podczas lotu, zgodnie z oświadczenie.

Oczekuje się, że kolejne maksimum słoneczne osiągnie szczyt w lipcu 2025 r NASA.

Podczas minimum słonecznego aktywność słońca jest najniższa, a w maksimum aktywność słońca jest największa

Zagrożeniem będą również cząstki pochodzące spoza Układu Słonecznego, znane jako galaktyczne promienie kosmiczne.

Współautor badania i UCLA Research powiedział: „To badanie pokazuje, że chociaż promieniowanie kosmiczne nakłada poważne ograniczenia na masę statku kosmicznego i czas wystrzelenia, a także stwarza trudności technologiczne dla ludzkich misji na Marsa, taka misja jest wykonalna. W oświadczeniu geofizyk Yuri Shpritz.

READ  Naukowcy twierdzą, że „superrobaki” z apetytem na polistyren mogą zrewolucjonizować recykling plastiku

Według współautorów badania, istnieją dwa rodzaje cząstek, które astronauci powinni odczuwać: cząstki słoneczne i promienie kosmiczne galaktyczne.

W zależności od aktywności słonecznej, intensywność każdego rodzaju cząstek może zmieniać się w górę lub w dół.

Podczas maksimum słonecznego szybkość galaktycznych promieni kosmicznych zmniejsza się, a ogólne prawdopodobieństwo obecności cząstek słonecznych również maleje.

To trochę ironiczne, ale niższy GCR w maksimum słonecznym i prawdopodobnie mniej zdarzeń SEP ze względu na trend niższej aktywności słonecznej sugeruje, że następne maksimum słoneczne może być jednym z najbezpieczniejszych momentów na lot w przestrzeń kosmiczną w ciągu ostatnich 80 lat. ” Nathan Chodron, badacz w osobnym badaniu na ten temat Powiedzieć NASA.

Galaktyczne promienie kosmiczne są najniższe 6-12 miesięcy po szczytowej aktywności słonecznej.  Energetyczne cząstki słoneczne mają swoją maksymalną intensywność podczas maksimum słonecznego

Galaktyczne promienie kosmiczne są najniższe 6-12 miesięcy po szczytowej aktywności słonecznej. Energetyczne cząstki słoneczne mają swoją maksymalną intensywność podczas maksimum słonecznego

Shprits dodał, że galaktyczne promieniowanie kosmiczne jest najniższe przez sześć do dwunastu miesięcy po szczycie aktywności słonecznej, podczas gdy cząstki słoneczne mają swoją maksymalną intensywność podczas maksimum aktywności słonecznej.

„Przepływy w cząstkach pochodzenia słonecznego zwiększają się podczas maksimum słonecznego, gdy cząstki pochodzące z odległych galaktyk są najbardziej dotknięte przez układ słoneczny w czasie, gdy Słońce jest aktywne” – napisali autorzy badania.

Z naszych obliczeń jasno wynika, że ​​najlepszy czas dla ludzkiej przestrzeni – aż do Marsa – to czas szczytu słonecznego, kiedy możliwe jest zabezpieczenie się przed cząstkami SEP. Nasze symulacje pokazują, że zwiększenie ekranowania powoduje wzrost promieniowania wtórnego z bardziej aktywnego GCR, co skutkuje wyższą dawką, ograniczając w ten sposób czas trwania zadania.

Szacujemy, że potencjalna misja na Marsa nie powinna przekraczać około 4 lat. Badanie to pokazuje, że chociaż promieniowanie kosmiczne nakłada poważne ograniczenia i stwarza trudności technologiczne dla ludzkiej misji na Marsa, taka misja jest nadal opłacalna.

READ  Europejska Agencja Kosmiczna oczekuje na Szczycie Kosmicznym poparcia ludzkich wysiłków w kosmosie

Okno wysyłania astronautów na Marsa zależy od wyrównania Słońca, Ziemi i Marsa, z Ziemią pośrodku, zjawisko, które występuje raz na 26 miesięcy.

Ostatnie okno miało miejsce 14 października 2020 r., a następne nastąpi pod koniec 2022 r.

Statek kosmiczny powinien koncentrować się na ochronie astronautów przed obydwoma rodzajami promieniowania, zwłaszcza przed cząstkami słonecznymi.

Jednym z największych problemów astronautów w kosmosie jest radzenie sobie z promieniowaniem.  W zależności od aktywności słonecznej intensywność galaktycznych promieni kosmicznych i cząstek energii słonecznej może poruszać się w górę lub w dół

Jednym z największych problemów astronautów w kosmosie jest radzenie sobie z promieniowaniem. W zależności od aktywności słonecznej intensywność galaktycznych promieni kosmicznych i cząstek energii słonecznej może poruszać się w górę lub w dół

Sugerują posiadanie statku kosmicznego wykonanego z aluminiowej obudowy o promieniu wewnętrznym 3 stóp, aby lepiej je chronić.

Badania zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym klimat kosmiczny.

NASA zamierza wysłać ludzką misję na Marsa w latach 30. XX wieku, chociaż ostatnio doznała niepowodzeń w misji Artemis na Księżyc, którą ma nadzieję zakończyć w 2024 roku.

Administrator NASA Bill Nelson powiedział niedawno, że agencja wciąż stara się umieścić pierwszą kobietę i następnego mężczyznę na Księżycu w 2024 roku.

Na początku tego miesiąca NASA poinformowała, że ​​poszukuje „niezwykle podekscytowanych osób” do życia w wydrukowanym w 3D środowisku Marsa w nadziei na jak najszybsze wysłanie ludzi do 2037 roku.

W lutym dyrektor generalny SpaceX Elon Musk powiedział, że pierwsza załogowa misja na Marsa może się odbyć już w 2026 roku, choć ostrzegł, że do osiągnięcia tego celu potrzeba wielu nowych technologii.

W czerwcu Chiny ogłosiły plany wysłania ludzi na Marsa w 2033 roku, jednocześnie budując bazę na Czerwonej Planecie.

NASA planuje wysłać załogową misję na Marsa w latach 30. XX wieku po pierwszym lądowaniu na Księżycu

Mars stał się kolejnym wielkim skokiem w eksploracji kosmosu przez ludzkość.

Ale zanim ludzie dotrą do Czerwonej Planety, astronauci wykonają serię małych kroków z powrotem na Księżyc na roczną misję.

READ  Jak widzisz zorzę polarną z Wielkiej Brytanii w tym tygodniu?

Ważne szczegóły na orbicie Księżyca zostały ujawnione jako część osi czasu wydarzeń, które doprowadziły do ​​misji na Marsa w latach 30. XX wieku.

NASA przedstawiła swój czteroetapowy plan (na zdjęciu), który ma nadzieję, że pewnego dnia pozwoli ludziom odwiedzić Marsa podczas Humans to Mars Summit, który odbył się wczoraj w Waszyngtonie.  Będzie to oznaczać wiele misji na Księżyc w nadchodzących dziesięcioleciach

NASA przedstawiła swój czteroetapowy plan (na zdjęciu), który ma nadzieję, że pewnego dnia pozwoli ludziom odwiedzić Marsa podczas Humans to Mars Summit, który odbył się wczoraj w Waszyngtonie. Będzie to oznaczać wiele misji na Księżyc w nadchodzących dziesięcioleciach

W maju 2017 r. Greg Williams, zastępca dyrektora NASA ds. Polityki i planowania, przedstawił czteroetapowy plan agencji kosmicznej, który ma nadzieję, że pewnego dnia pozwoli ludziom odwiedzić Marsa, a także przewidywane ramy czasowe.

Etap pierwszy i drugi Będzie obejmować wielokrotne loty w przestrzeń księżycową, aby umożliwić budowę habitatu, który zapewni miejsce postoju dla lotu.

Ostatnim dostarczonym sprzętem będzie rzeczywisty łazik Deep Space Transport, który później zostanie wykorzystany do transportu załogi na Marsa.

Symulacja życia na Marsie będzie prowadzona przez rok w 2027 roku.

Trzecia i czwarta faza rozpoczną się po 2030 roku i będą obejmować ciągłe ekspedycje załogowe do systemu Mars i powierzchni Marsa.