Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Milion ludzi gromadzi się na Polach Elizejskich w Paryżu, aby zobaczyć Nowy Rok |  Francja

Milion ludzi gromadzi się na Polach Elizejskich w Paryżu, aby zobaczyć Nowy Rok | Francja

Nieoczekiwanie milionowy tłum ludzi zgromadził się na Polach Elizejskich, aby świętować początek 2023 roku, dwa lata po odwołaniu Covid – a paryscy urzędnicy opisali to jako „renesans” ludzi, którzy chcą się ponownie spotkać i degustatorów przyszłości duże zgromadzenia. Igrzyska Olimpijskie 2024.

Francuskie władze spodziewały się, że około 500 000 paryżan i turystów przybędzie na aleję, ponieważ o północy wokół Łuku Triumfalnego podczas specjalnego muzycznego pokazu wystrzelono 340 kilogramów fajerwerków.

Ale oszołomiła milion ludzi z całego Paryża Francja A turyści z tak odległych miejsc, jak Stany Zjednoczone i Australia, wciskali się ciasno w gęsty, pozbawiony masek tłum na ulicy, pośród zaostrzonych środków bezpieczeństwa. Tłum ewakuowano wkrótce po zakończeniu fajerwerków po północy.

Ostatni wiec sylwestrowy w Paryżu odbył się na Polach Elizejskich 31 grudnia 2019 r. Z udziałem 250 000 osób. W 2020 roku został odwołany z powodu ograniczeń Covid. Zeszłoroczne spotkanie zostało odwołane, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wariantu Omicron.

„Gdybyśmy wzięli szersze peryferie, byłoby to około dwóch milionów ludzi” – powiedział minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin. „Wybuchł tak dobrze, jak mógł”.

Wszędzie rozmieszczono dziewięćdziesiąt tysięcy policjantów Francja na obchody Nowego Roku. Darmanin powiedział w niedzielę, że w całym kraju dokonano 490 aresztowań, w porównaniu z 441 w poprzednim roku. W oświadczeniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dodano, że nastąpił „historyczny” spadek liczby podpalonych pojazdów, w tym roku podpalono 690 samochodów, z 872 w 2021 r. W centrum uwagi policji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron wykorzystał swoje telewizyjne orędzie noworoczne, aby podkreślić, że rok 2023 będzie odpowiednim czasem na zreformowanie emerytury – kluczowego i kontrowersyjnego punktu jego programu wyborczego. Macron najpierw naciskał na reformę emerytalną Tygodnie protestów i strajków w transporcie W 2019 roku, na krótko przed wybuchem pandemii i wstrzymaniem zmian.

Oczekuje się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni francuski rząd ogłosi, w jaki sposób planuje podnieść wiek emerytalny – z szeregiem zmian w emeryturach, które mogą doprowadzić do starć w Zgromadzeniu Narodowym, ulicznych protestów i strajków.

READ  Serbia, tradycyjny sojusznik Rosji, jest świadkiem protestów przeciwko wojnie Kremla na Ukrainie

„Musimy pracować dłużej” – powiedział Macron. Nie wyszczególnił zmian w swojej emeryturze, ani nie oczekuje się, że jego obiecana szeroko zakrojona reforma systemu imigracyjnego zostanie wkrótce przedstawiona Parlamentowi. Powiedział, że oba kroki są konieczne w trudnych czasach, wzywając do „jedności, odwagi i wspólnych ambicji we Francji w 2023 roku”.