Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości z Trumpa dzisiaj: Giuliani i Lindell biorą udział w przyjęciu noworocznym Trumpa, nawet jeśli jego dzieci go opuszczają

Wiadomości z Trumpa dzisiaj: Giuliani i Lindell biorą udział w przyjęciu noworocznym Trumpa, nawet jeśli jego dzieci go opuszczają

Co wiemy o zeznaniach podatkowych Donalda Trumpa

Rudy Giuliani i producent poduszek Mike Lindell byli wśród gości, którzy odwiedzili byłego prezydenta Donalda Trumpa w Nowym Roku.

Eric, drugi najstarszy syn 45. prezydenta, i jego żona Lara byli obecni na ceremonii, ale wydawało się, że dwoje jego dzieci, które wcześniej były częścią jego politycznego opiekuna, opuściło to wydarzenie.

Jego najstarszy syn, Donald Trump Jr., i jego córka, Ivanka Trump, nie byli widziani na przyjęciu. Poczta z Palm Beach.

Trump, który w listopadzie ogłosił swój start do Białego Domu w 2024 roku, rozmawiał krótko z mediami, gdy wraz z Melanią Trump szli na parkiet.

Były prezydent, który niedawno ogłosił swoją kandydaturę do Białego Domu, powiedział, że ma nadzieję, że wojna rosyjsko-ukraińska „bardzo szybko się wyprostuje” i wezwał do „mocnych granic”.

„Musimy też odbudować gospodarkę… z inflacją, która niszczy nasz kraj” – dodał, kierując się do sali balowej.

Jego poprzednie przesłanie z 2023 r. życzyło szczęśliwego Nowego Roku jego politycznym wrogom, od „radykalnych lewicowych Demokratów” i „marksistowskich szaleńców” po przywódcę mniejszości w Senacie Mitcha McConnella i republikanów przeciwnych Trumpowi, którzy, jak twierdzi, pracują nad „zniszczeniem” Stanów Zjednoczonych .

1672639200

ICYMI: Zeznania podatkowe są sprzeczne z twierdzeniami Białego Domu, że Trump przekazał swoją pensję podczas Covid

Jego zeznanie podatkowe ujawniło w piątek, że Donald Trump nie przekazał nic Departamentowi Zdrowia i Opieki Społecznej podczas szczytu pandemii COVID-19, pomimo publicznych zapewnień, że to zrobił.

Obraz nakreślony przez niedawno ujawnione dokumenty jest dość jasny: nie twierdził, że przez cały 2020 rok nie składał żadnych datków na cele charytatywne, co oznacza, że ​​jego obciążenia podatkowe nie zostały w ogóle zmniejszone (przynajmniej w tym zakresie). Będzie nadal płacił 0 USD podatku dochodowego za cały rok.

Alexa Woodwarda2 stycznia 2023 06:00

1672635600

ICYMI: Adam Kinzinger obwinia Kevina McCarthy’ego za polityczne przetrwanie Trumpa i „szalone elementy” w GOP

Adam Kinzinger, jeden z republikanów w komisji śledczej Izby Reprezentantów badającej atak na Kapitol USA, obwinił przywódcę Partii Republikańskiej Kevina McCarthy’ego o danie Donaldowi Trumpowi politycznej deski ratunku po powstaniu, otwierając drzwi dla „szalonych elementów” w najbliższym czasie: Izba Reprezentantów kontrolowana przez Republikanów.

„To przez niego Donald Trump wciąż jest pracownikiem” – powiedział Kinzinger w CNN 1 stycznia. „To dlatego niektóre z szalonych przedmiotów w domu wciąż tam są”.

Alexa Woodwarda2 stycznia 2023 05:00

1672632039

ICYMI: Trump jako prezydent miał zagraniczne konta bankowe w Chinach, Wielkiej Brytanii i Irlandii i płacił więcej zagranicznych podatków niż Stany Zjednoczone w ciągu roku

Z ujawnionych dokumentów podatkowych Trumpa wynika, że ​​były prezydent podczas swojej prezydentury miał zagraniczne konta bankowe w Chinach, Wielkiej Brytanii, Irlandii i St. Martin, aw pierwszym roku w Białym Domu płacił zagraniczne podatki więcej niż Stany Zjednoczone.

Alexa Woodwarda2 stycznia 2023 04:00

1672628439

Jak Trumpowi uszło na sucho płacenie tak niskich podatków?

Sama złożoność imperium biznesowego byłego potentata rynku nieruchomości oznacza, że ​​szczegółowe przejrzenie ponad 6000 stron danych liczbowych zajęłoby trochę czasu, ale od razu widać, że aktywnie realizował legalne, ale kreatywne strategie księgowe, aby zapewnić, że jego federalne składki podatkowe były utrzymywane na odpowiednim poziomie. zamówienie. tak nisko, jak to możliwe.

Podczas gdy Trump zapłacił 641 931 dolarów federalnego podatku dochodowego w 2015 roku, zapłacił tylko 750 dolarów w 2016 i 2017 roku i nic w 2020 roku.

Wypłacił blisko 1 milion dolarów w 2018 roku i 133 445 dolarów w 2019 roku, ale są to niewielkie kwoty jako procent jego zarobków.

NiezależnyJoe Somerlad wyjaśnia, jak to zrobił.

Alexa Woodwarda2 stycznia 2023 03:00

1672624800

Raport mówi, że Jorge Santos najwyraźniej przyznał się do popełnienia oszustwa czekowego w mediach społecznościowych w 2008 roku.

Ale obejmie urząd w obliczu fali zarzutów, że sfabrykował większość swojego CV i wypełnił swój profil fałszywymi twierdzeniami dotyczącymi jego życia i kariery. Pytania o jego historię zatrudnienia, finanse osobiste, zarzuty oszustwa i to, czy kłamał w sprawie śmierci matki, narastały dopiero w ostatnich tygodniach.

Jeden z tych zarzutów obejmuje zarzut z 2008 roku, że Santos, wówczas 19-letni, ukradł książeczkę czekową i został oskarżony o dokonywanie nieuczciwych zakupów w Brazylii.

Alexa Woodwarda2 stycznia 2023 02:00

1672621205

Co wiemy o zeznaniach podatkowych Trumpa

NiezależnyEric Garcia przedstawia najważniejsze informacje z setek stron długo zaległych dokumentów podatkowych dotyczących byłego prezydenta.

Dowiedzieliśmy się, że Trump nie przekazał żadnych datków na cele charytatywne w swoim ostatnim roku jako prezydent, pomimo złożonej obietnicy, miał zagraniczne konta bankowe podczas sprawowania urzędu i twierdził, że dochód lub straty podlegające opodatkowaniu w Chinach, Izraelu, Kanadzie i innych krajach.

Alexa Woodwarda2 stycznia 2023 01:00

1672617600

W miejscu, w którym stał obelisk konfederatów, wzniesiono pomnik Johna Lewisa

Pomnik zmarłego kongresmana i wybitnego działacza na rzecz praw obywatelskich, Johna Lewisa, zastąpi miejsce, w którym kiedyś stał pomnik konfederatów w Georgii.

Wysoki na 16 stóp posąg zostanie wzniesiony w okręgu kongresowym Decatur, który Lewis reprezentował przez 17 kadencji. Wcześniej w tym miejscu obelisk Konfederacji stał tam przez ponad 100 lat, dopóki nie został usunięty w 2020 roku.

Alexa Woodwarda2 stycznia 2023 00:00

1672614005

ICYMI: Trump wydał 1 milion dolarów, aby uratować upadający biznes Donalda Jr. w 2018 r., New Tax Returns Show

W 2010 roku najstarszy syn Trumpa założył firmę Titan Atlas Manufacturing, która dostarczała szalunki do domów prefabrykowanych. Jednak do 2017 r. firma pogrążyła się w jeszcze większym zadłużeniu. To skłoniło byłego szefa do stworzenia firmy o nazwie DB Pace w celu przejęcia.

Alexa Woodwarda1 stycznia 2023 23:00

1672610400

Trump podobno nie ufa „ultra MAGA” Elise Stefanik

Profil Powstającej Partii Republikańskiej New York Times Podobno zajmująca trzecie miejsce republikańska Elise Stefanik zyskała reputację dzięki swojej pracowitości „w propagowaniu przesłania partii” i „bezwstydnie transakcyjnej” relacji, gdy awansuje do Izby Reprezentantów w Kongresie.

Ale źródła zbliżone do byłego prezydenta powiedziały czasy Że wszelkie historie opisują ją jako „potencjalną partnerkę wyścigową”. [to Trump] Uważane przez własny zespół za niezdarne, rośliny budzą zdumienie i kpiny”.

Mówili, że Trump ją kochał i uwielbiał patrzeć, jak go broni. Ale nawet on jej nie ufał” – czytamy w raporcie.

czasy Jest to kronika szybkiej ewolucji pani Stefanik, zagorzałej zwolenniczki byłego prezydenta, od stosunkowo umiarkowanej do czołowej postaci w skrajnie prawicowym skrzydle Partii Republikańskiej z samozwańczym programem „ekstremalnej MAGA”, która opowiada się za panem Bezpodstawna narracja Trumpa o wyborach. Oszustwa i teorie spiskowe, które odwołują się do reakcyjnej bazy.

Alexa Woodwarda1 stycznia 2023 22:00

1672603205

Jorge Santos twierdził, że został okradziony z czynszu. NYPD nie ma danych

W zeznaniu złożonym pod przysięgą w sądzie mieszkaniowym w 2016 roku George Santos – który ma objąć urząd w tym tygodniu – twierdził, że został okradziony w drodze do zapłacenia setek dolarów czynszu swojemu właścicielowi w Queens podczas sprawy o eksmisję. Departament Policji Nowego Jorku nie ma danych o takim ataku.

Republikanin napisał, że „nie był w stanie złożyć raportu policyjnego” i kazano mu wrócić na policję kilka dni później, aby odebrać raport, zgodnie z oświadczeniem złożonym pod przysięgą.

Raport zawiera długą listę fabrykacji i kłamstw ujawnionych niedawno w jego życiorysie zawodowym i doświadczeniach życiowych, w tym fałszywych twierdzeń dotyczących jego wykształcenia, zawodu, portfela nieruchomości i śmierci jego matki.

Alexa Woodwarda1 stycznia 2023 20:00