Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mieszkańcom Madrytu nakazano pozostać w domach, ponieważ nad Hiszpanią przetaczają się ulewne deszcze

Mieszkańcom Madrytu nakazano pozostać w domach, ponieważ nad Hiszpanią przetaczają się ulewne deszcze

MADRYT (Reuters) – W niedzielę burmistrz Madrytu zalecił wszystkim mieszkańcom pozostanie w domach, ponieważ stolica przygotowuje się na ulewne deszcze i burze, które nawiedzią część Hiszpanii.

Narodowa Agencja Meteorologiczna AEMET wydała czerwony alert, oznaczający możliwe poważne zagrożenie, na niedzielę w regionie Madrytu, prowincji Toledo i mieście Kadyks.

Stwierdzono, że w Madrycie w ciągu 12 godzin może spaść do 120 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Burmistrz Madrytu Jose Luis Martinez Almeida napisał w X, wcześniej na Twitterze: „W związku z wyjątkową i nienormalną sytuacją, w której zostaną pobite rekordy opadów, proszę mieszkańców Madrytu, aby dziś pozostali w domach”.

Ciemne chmury burzowe zebrały się nad Madrytem w niedzielę wczesnym popołudniem, ale wiele osób jak zwykle było na zewnątrz.

„Myślę, że (czerwony alarm) to dobry pomysł. Najlepsze, co możesz zrobić, to nie korzystać dzisiaj z samochodu. O szóstej będzie silniejszy, więc to zrobimy” – powiedział Manuel Loro, 42 lata, mieszkaniec Madrytu rezydent. Idź wcześniej do domu.”

Służby ratunkowe Madrytu wysłały do ​​mieszkańców wiadomości tekstowe, ostrzegając ich przed ryzykiem powodzi i radząc, aby nie korzystali z pojazdów.

Liga Hiszpańska w związku z alarmem zawiesiła wieczorny mecz pomiędzy Atletico Madryt a Sewillą na stadionie Wanda Metropolitano w Madrycie.

Z kolei w Alcanar w Tarragonie na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii służby ratunkowe zamknęły mieszkańców w domach z powodu powodzi, po tym jak w ciągu ostatnich 24 godzin spadło 215 litrów deszczu na metr kwadratowy.

(Raport: Elena Rodriguez i Guillermo Martinez – przygotowany przez Mohameda dla Biuletynu Arabskiego) Tekst: Jessica Jones. Redakcja: Andrew Cawthorne

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskaj prawa licencyjneotwiera nową kartę