Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Burning Man: Policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci podczas ulewnego deszczu

Burning Man: Policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci podczas ulewnego deszczu

  • Napisane przez Davida Willisa i Kathryn Armstrong
  • BBC News, Burning Man w Nevadzie i Londynie

podpis wideo,

ZOBACZ: Uczestnicy festiwalu zmagają się z płonącą kąpielą błotną

Wszczęto śledztwo w sprawie śmierci osoby podczas ulewnego deszczu podczas festiwalu Burning Man w amerykańskim stanie Nevada.

Tysiące ludzi nadal uczestniczy w wydarzeniu po tym, jak zła pogoda zamieniła ziemię w głębokie, śliskie błoto.

Biesiadnikom kazano schować się i zatrzymać jedzenie, a drogi do i z miejsca wydarzenia były zamknięte, ponieważ pojazdy ledwo mogły się poruszać.

Akcja Burning Man rozgrywa się na pustyni Black Rock, która jest zazwyczaj sucha i zakurzona.

W sobotnim oświadczeniu biuro szeryfa hrabstwa Pershing oświadczyło, że „obecnie prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci, która nastąpiła podczas ulewy”, ale nie podało żadnych dalszych szczegółów na temat okoliczności. W oświadczeniu dodano, że rodzina mężczyzny została powiadomiona.

Niezwykła ulewa nadeszła pod koniec dziewięciodniowego festiwalu, kiedy największe tłumy przybyły, aby obejrzeć wielki finał – spalenie gigantycznego drewnianego człowieka.

Według BBC najgorsze opady już minęły, ale nadal istnieje ryzyko kolejnych opadów i burz.

Może upłynąć kilka dni, zanim ziemia wyschnie na tyle, że ludzie będą mogli opuścić teren, dlatego też musieli oszczędzać żywność, wodę i paliwo.

Biesiadnicy twierdzą, że toalety festiwalowe nie nadają się obecnie do użytku, ponieważ pojazdy służb nie mogą chodzić po błocie, aby je opróżnić.

Według biura szeryfa, niektórzy ludzie, którzy próbowali wydostać się z festiwalu, pogorszyli błotnisty teren.

Uczestnicy festiwalu powiedzieli BBC, że widzieli kilka osób próbujących uciec, ale wkrótce utknęli w gęstym, przypominającym błoto błocie szlamie.

Przed zamknięciem w sobotę na miejsce przybyło ponad 70 000 osób, ale dokładna liczba osób, które nadal tam przebywają, nie jest znana.

Niektórym udało się opuścić stronę, ale amerykański DJ Diplo Napisane na X, dawniej TwitterzeOn i komik Chris Rock odprowadzili Sarę 8 km do drogi, gdzie zostali podwiezieni przez fanów.

Inni także musieli polegać na obcych.

Mieszkający w Londynie Ashley Smith powiedział BBC, że on i jego przyjaciele zostawili większość swojego sprzętu i udali się na drogę, skąd udało im się przedostać do San Francisco. Cały lot trwał 14 godzin.

Organizatorzy wydarzenia zorganizowali autobusy, które odbierały ludzi z drogi i przewoziły ich do oddalonego o ponad 160 km Reno.

podpis pod zdjęciem,

Niektórzy biesiadnicy używają plastikowych toreb, aby chronić swoje buty przed kruszonym błotem

Zdjęcia przedstawiają namioty częściowo zanurzone w błotnistej wodzie powodziowej.

Melia Nershberg, lat 12, która drugi rok z rzędu uczestniczy w festiwalu z ojcem, powiedziała BBC, że pozwalają swoim przyjaciołom pozostać w furgonetce, a także pozwalają innym korzystać z toalety w furgonetce.

„Ludzie w namiotach przeżywają trudne chwile z powodu powodzi. Ponieważ jedziemy ciężarówką, staramy się zaprosić ludzi, aby przyjechali i zatrzymali się u nas, ponieważ nie mają jedzenia ani wody” – powiedziała.

Burning Man to jedno z najbardziej znanych wydarzeń artystycznych i kulturalnych w Ameryce. Odwiedzający tworzą prowizoryczne miasto na środku pustyni i oczekuje się, że podczas pobytu będą w dużej mierze samowystarczalni.

„Przybyliśmy tutaj, wiedząc, że tutaj przyniesiemy wszystko, czego potrzebujemy, aby przetrwać” – stwierdził Burning Man w oświadczeniu. „I dlatego wszyscy jesteśmy tak dobrze przygotowani na takie wydarzenie pogodowe”.

Oprócz muzyki na festiwalu zwykle pojawiają się gigantyczne interaktywne instalacje artystyczne, ale kilka atrakcji musiało zostać odwołanych.

Wielu jednak próbowało wykorzystać sytuację, tańcząc w błocie w rytm muzyki techno.

„Korzystamy z okazji, aby spędzić więcej czasu z naszymi nowymi i starymi przyjaciółmi z obozu” – powiedział Josiah Rowe.

podpis pod zdjęciem,

Uczestnicy Burning Man starają się wykorzystać niesprzyjającą pogodę

Burning Man został założony w czerwcu 1986 roku i po raz pierwszy odbył się na pustyni Black Rock w stanie Nevada w 1990 roku.

Zdobycie biletów może być bardzo trudne, a czasami z widzami festiwali przeprowadza się wywiady, aby dostać się do obozu oddolnego i muszą udowodnić swoje przywiązanie do jego ideałów.

Niektóre grupy spędzają cały rok na planowaniu obozu, prac graficznych i tematu.

Jednak w tym roku pojawiły się obawy dotyczące pogody i bilety były sprzedawane na rynku wtórnym po cenach niższych od rynkowych.

Dodatkowe raporty Jamesa Claytona z San Francisco i Azadeha Moshiri.

READ  Staub o włos wygrywa pierwszą turę wyborów prezydenckich w Finlandii | Wiadomości wyborcze