Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Miejsce Pamięci Auschwitz nazywa WWE „bezwstydnym” za użycie w obozie koncentracyjnym Promo: NPR

Miejsce Pamięci Auschwitz nazywa WWE „bezwstydnym” za użycie w obozie koncentracyjnym Promo: NPR

Pomnik Auschwitz, przedstawiony tutaj w lipcu 1997 r., uderzył WWE po tym, jak gigant zapaśniczy użył obrazu obozu koncentracyjnego w filmie promocyjnym.

Jacques Joyce/AFP za pośrednictwem Getty Images


Ukryj podpis

Przełącz napis

Jacques Joyce/AFP za pośrednictwem Getty Images

Pomnik Auschwitz, przedstawiony tutaj w lipcu 1997 r., uderzył WWE po tym, jak gigant zapaśniczy użył obrazu obozu koncentracyjnego w filmie promocyjnym.

Jacques Joyce/AFP za pośrednictwem Getty Images

Gigant rozrywki zapaśniczej WWE, znany ze swoich wymyślonych historii, stoi w obliczu prawdziwych kontrowersji po tym, jak fani zauważyli, że wykorzystał obraz obozu koncentracyjnego Auschwitz do promocji sobotniego meczu.

Obraz pojawił się w pięciominutowym filmie przedstawiającym zawody WrestleMania 39 pomiędzy supergwiazdami Dominikiem i Reyem Mysterio. Ujęcie, pokazane na pre-show przed transmisją na żywo, zostało użyte jako towarzyszący surogat dla komentarzy Dominica o byciu zatwardziałym przestępcą.

Miejsce pamięci Auschwitz nazwało WWE „bezwstydnym” w oświadczeniu na Twitterze.

„Fakt, że [an] Muzeum pisze, że zdjęcie z Auschwitz, które zostało użyte do promocji meczu WWE, trudno określić jako „błąd redakcyjny”. „Eksploatacja miejsca, które stało się symbolem ogromnej ludzkiej tragedii, jest haniebna i obraża pamięć wszystkich ofiar Auschwitz”.

WWE nie odpowiedziało natychmiast na prośbę NPR o komentarz.

Wydaje się, że zdjęcie Muzeum Polskiego zostało usunięte z dokładnej kopii podczas oficjalnej transmisji Blogi WWE i fanów. Nie pojawia się w powtórce WrestleMania Night 1, został zastąpiony ogólnym materiałem filmowym przedstawiającym drut kolczasty i pustą, niezidentyfikowaną celę więzienną.

READ  Nagrody Konserwatywne łączą kampanie z wezwaniami do działania i długo oczekiwaną Nagrodą Akademii dla Diane Warren

Historia głosi, że Dominic zwrócił się przeciwko swojemu ojcu, WWE Hall-of-Famer Rey, po tym jak był pod wpływem Doomsday, nikczemnej stajni zapaśników.

Po nieudanej próbie zwabienia ojca do walki, Dominic ląduje w więzieniu, co tylko potęguje osobowość twardziela, którego używa, by ukryć swoją prawdziwą zepsutą esencję. (Dominic przyjechał w sobotę policyjną furgonetką. Snoop Dogg jechał swoim tatą na niskim wózku.)

Historia była jednym z kilku hitów dla fanów WrestleManii. W większości program przedstawił swojego ekskluzywnego streamera, Peacock z NBC Oglądaj dowolne wydarzenie na żywo z wyjątkiem Superbowl.

Wydarzenie osobiste również przeszło do historii, ustanawiając rekord frekwencji na poziomie Stadion SoFi. WWE sprzedało ponad 161 000 biletów Na dwie noce meczów.

Fani przenieśli się do mediów społecznościowych podczas audycji, aby potwierdzić swoje podejrzenia co do materiału filmowego z Auschwitz.

„100% Auschwitz. Byłem tam w zeszłym roku. Nigdy tego nie zapomnę” – napisał jeden z użytkowników Reddita. Nadeszła kolejna odpowiedź „Chłopcze, żeby być muchą na ścianie na następnym spotkaniu produkcyjnym”.

the Obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau Został zbudowany przez Niemców w okupowanej Polsce w 1940 roku i szybko stał się jednym z największych ośrodków zagłady II wojny światowej. Przed wyzwoleniem obozu w 1945 roku w Auschwitz zginęło ponad 1,1 miliona mężczyzn, kobiet i dzieci.