Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

LA Metro gra Bacha i Beethovena na dworcu kolejowym – dlaczego muzyka nie jest dokładnie w uszach wszystkich |  LAist – NPR News dla Południowej Kalifornii

LA Metro gra Bacha i Beethovena na dworcu kolejowym – dlaczego muzyka nie jest dokładnie w uszach wszystkich | LAist – NPR News dla Południowej Kalifornii

Metro w Los Angeles gra Bacha i Beethovena na dworcu kolejowym – dlaczego nie dokładnie ta muzyka w uszach wszystkich

W styczniu stacja Westlake-MacArthur Park stała się miejscem zdarzenia Nowy program pilotażowy LA Metro Miejskie organy ścigania będą starały się zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów i publiczne podczas transportu. Tylko w tym roku w autobusach i pociągach metra doszło do 22 zgonów związanych z przedawkowaniem, a rok 2022 wykazał 24-procentowy wzrost poważnej przestępczości. Aspekty programu obejmują więcej oświetlenia na peronach, partnerstwo z organizacją non-profit People Assisting The Homeless (PATH) oraz odtwarzanie muzyki klasycznej na całej stacji. To ostatnie spowodowało, że stacja stała się teraz miejscem kontrowersji, a pasażerowie narzekają, że muzyka jest zbyt głośna i bronią krytyki LA Metro za wykorzystywanie muzyki do eksmisji bezdomnych. Mimo krytyki liczby pokazują, że muzyka działa. Władze tranzytowe podały 75-procentowy spadek wezwań alarmowych, 50-procentowy spadek wandalizmu i 20-procentowy ogólny spadek przestępczości od czasu wdrożenia programu. Krytyka ze strony publiczności musiała być zbyt głośna, by znieść, kiedy LA Metro w końcu wyszło Zmniejsz głośność muzyki Wczoraj.

Dołącz do gościnnej gospodyni, Julii Baskin, aby omówić pilotaż i związane z nim obawy opinii publicznej Jenna OsborneI Główny specjalista ds. Bezpieczeństwa i ochrony w Los Angeles Transit Authority (LA Metro) I Scarlett de LeonI Dyrektor kampanii, Alliance for Community Transit LA (ACT-LA). Chcemy również usłyszeć od Ciebie! Czy często jeździsz metrem? Czy próbowałeś głośnej muzyki na stacji Westlake-MacArthur Park? Co sądzisz o wysiłkach LA Metro na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa transportu? Dołącz do nas, dzwoniąc pod numer 866-893-5722 lub wysyłając do nas e-mail [email protected].

Drag March LA W tę niedzielę omawiamy to wydarzenie i jego znaczenie

West Hollywood Park będzie zatłoczony w niedzielę, ponieważ w tym czasie odbywa się LA Drag March i jest to jedna z opcji na zbudowanie społeczności w niedzielę wschodnią. Drag March pojawia się w czasie, gdy społeczność drag queen została zaatakowana przez konserwatywnych prawodawców, którzy próbują zdewaluować drag jako sztukę performance i odczłowieczyć tych, którzy decydują się na wyrażanie siebie w ten sposób.

READ  Nie do zapomnienia: autor Nappa opowiada opowieści swoich rodziców o II wojnie światowej | zabawa

Dzieje się tak po tym, jak sędzia tymczasowo zablokował pierwsze w swoim rodzaju prawo Tennessee w kraju, które nałożyło surowe ograniczenia na pokazy drag queen, stając po stronie grupy, która pozwała, twierdząc, że prawo narusza Pierwszą Poprawkę. Dziś w programie gościnna gospodyni Julia Paskin opowiada o Marszu Dragów w Los Angeles i jego znaczeniu, biorąc pod uwagę niedawne ataki na społeczność LGBTQ+ z udziałem Tera Russell SlavinI Chief Impact Officer w Centrum LGBT w Los AngelesI dylematI Drag Queen śpiewa na żywo i jest menadżerem oddziału Drag Queen Story Hour w Los Angeles.

z plikami z Agencja prasowa

Przeciągnij bagno los angeles Odbędzie się w West Hollywood Park w niedzielę, 9 kwietnia, od 10:00 do 13:00.

Fakty dotyczące „syndromu oszusta” i tego, jak radzimy sobie z poczuciem nieadekwatności

Większość dorosłych doświadcza tak zwanego „syndromu oszusta”. przynajmniej raz w życiu. Prawda jest taka, że ​​tak naprawdę nie jest to syndrom. Według psychologów, którzy ukuli tę koncepcję, nie jest to oficjalna diagnoza psychiatryczna i nie miała taka być. Naukowcy wyjaśniają, w jaki sposób zjawisko to stało się powszechnie rozpoznawalnym wyrazem współczesnego nowojorczyka sztuka. To dokuczliwe uczucie zwątpienia w siebie lub martwienia się, że zostanie się oszukanym. Wydaje się to szczególnie powszechne w edukacji lub miejscach pracy. Dzisiaj w AirTalk rozmawiamy o tym, co to znaczy mieć syndrom oszusta, jak pojęcie to ewoluowało, a nawet było niewłaściwie używane na przestrzeni czasu i co ludzie mogą zrobić, aby poradzić sobie z poczuciem nieadekwatności. Lisette SanchezI Licencjonowany psycholog i założyciel Calathea Wellness, wirtualnej prywatnej praktyki doradczeji dołącza do gościnnej gospodyni, Julii Baskin, do dyskusji. Opowiedz nam o swoich doświadczeniach z syndromem oszusta, dzwoniąc pod numer 866-893-5722 lub wysyłając e-mail [email protected].

FilmWeek: film Super Mario Bros. Pokaż się, pomaluj i nie tylko

Krytycy filmowi Larry Mantle i LAist Klaudia PuigI Piotra Rainera I Karol Salomon Przejrzyj nowe premiery filmowe w ten weekend w kinach, na platformach streamingowych i na żądanie.

READ  Usunięcie białego wyglądu z „Slave Play” usuwa przeszkodę w rozpakowaniu go

Larry przeprowadza wywiad z Markiem Vieirą, autorem książki „Warner Bros.: 100 Years of Storytelling”

W ostatnich latach Warner Bros. stał się popularny. Dzięki swoim szerokim franczyzom, takim jak Harry Potter i uniwersum DC. Jednak słynne studio filmowe zadebiutowało w filmie noir z aktorami Humphreyem Bogartem i Bette Davis oraz w klasycznej animacji ze słynnymi postaciami Looney Tunes. W swojej nowej książce „Warner Bros: 100 Years Of Storytelling” reżyser, scenarzysta i fotograf Marek Vieira Opowiada historię legendarnego studia. Vieira dołącza do Larry’ego, aby omówić początki studia jako rodzinnej firmy imigrantów wśród braci polskich Żydów, aż do jego kontrowersyjnego rozwoju dzięki filmom takim jak „Mechaniczna pomarańcza” i „Egzorcysta”.