Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Microsoft twierdzi, że Call of Duty będzie dostępne na PlayStation „co najmniej przez kilka lat” po obecnej umowie

Microsoft twierdzi, że Call of Duty będzie dostępne na PlayStation „co najmniej przez kilka lat” po obecnej umowie

takie jak audyt rządowy Sugerowane przez Microsoft Activision Blizzard Przejęcie wydawcy Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów Rosnące – szczególnie pod względem wpływu na PlayStation – Microsoft ujawnił swoje zobowiązanie do utrzymania Call of Duty na platformach PlayStation przez „co najmniej kilka lat” po obecnej umowie marketingowej z Sony.

ten Według The Vergektóry mówi, że zobowiązanie zostało złożone w liście od szefa Xbox, Phila Spencera, do szefa PlayStation Jima Ryana na początku tego roku.

„W styczniu złożyliśmy podpisaną umowę z Sony, aby zagwarantować Call of Duty na PlayStation, z takimi samymi funkcjami i zawartością, przez co najmniej kilka lat po obecnej umowie z Sony, ofertę, która znacznie przekracza typowe umowy w branży gier” – powiedział Spencer dla wydawnictwa Publishing. w oświadczeniu.

Wiadomości: Sony niechętnie podnosi cenę PS5, ale wie, że może mu to ujść na sucho.

Kiedy Microsoft wcześniej omówione Jego stałe zobowiązanie do umieszczenia Call of Duty na platformach PlayStation w lutym powiedziało, że „zapewni to… poza obecną umową i w przyszłość”. Dzisiejsze rozmowy o „co najmniej kilku kolejnych latach” dodają więcej konkretów do planów Microsoftu, ale ostatecznie niewiele znaczy bez znajomości aktualnej umowy Sony z Activision Blizzard. Nie jest też pewne, co może się stać, gdy minie „wiele lat”.

Wiemy jednak, że Microsoft wprowadzi Call of Duty (i inne wielkie hity Activision Blizzard, takie jak Overwatch i Diablo). W przepustce do gry Jeśli przejęcie będzie kontynuowane, jednocześnie zobowiązując się do „udostępnienia tej samej wersji Call of Duty na PlayStation tego samego dnia, w którym gra zostanie wydana w innym miejscu”. Nie jest jednak jeszcze jasne, jak długo ten obowiązek będzie wypełniany.

READ  Tactics Ogre: Reborn data premiery, zrzuty ekranu i inne przecieki online