Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Memorandum ERBUD Daewoo E&C, PolskaOd lewej: szef działu zagranicznego Daewoo E&C, Han Cheung; Przewodniczący Daewoo E&C Jung Won-ju; A Przemysław Janiszewski, członek Związku Pracodawców Budownictwa Polskiego, pozuje do zdjęcia po podpisaniu porozumienia w piątek w Warszawie. (E&C Daewoo)

Daewoo Engineering & Construction podpisało w poniedziałek memorandum z południowokoreańską firmą budowlaną ERBUD, trzecią co do wielkości firmą budowlaną w Polsce, dotyczące realizacji nowych projektów w kraju europejskim, w tym budowy elektrowni jądrowych.

Partnerstwo zostało podpisane w Warszawie w piątek, kiedy przedstawiciele Daewoo E&C towarzyszyli prezydentowi Yoon Suk Yeolowi w podróży do Europy jako członkowie prezydenckiej delegacji.

Nowe partnerstwo jest zgodne z porozumieniem osiągniętym podczas ubiegłotygodniowego szczytu między Yunem a jego polskim odpowiednikiem Andrzejem Dudą, w którym przywódcy zgodzili się wspierać firmy z obu krajów w budowie polskich elektrowni jądrowych.

Daewoo E&C oczekuje, że w ramach nowego partnerstwa firma znajdzie nowe możliwości biznesowe w Polsce i pobliskich regionach.

„(Firma) może zabezpieczyć nowe projekty budowlane w wielu sektorach poprzez partnerstwa z ERBUD i innymi firmami w kraju” – powiedział Daewoo E&C w oświadczeniu.

Daewoo E&C od kilku lat rozbudowuje swoją sieć w Polsce. Wcześniej spółka podpisała memoranda z lokalnymi firmami inżynieryjno-budowlanymi, takimi jak Polimex Mostostal w czerwcu 2022 r. i Budimex w listopadzie 2021 r.

„Daewoo E&C, Korea Hydro & Nuclear Power przygotowują się do wspólnego wejścia na polski rynek energetyki jądrowej. Najnowszy memorandum stanie się ważną podstawą do budowy sieci z polskimi firmami budowlanymi” – powiedział przedstawiciel Daewoo E&C.

„Dzięki wsparciu rządu Daewoo E&C ma nadzieję zyskać nowe możliwości biznesowe na rozwijającym się polskim rynku budowlanym i przyczynić się do rozwoju gospodarki Korei Południowej” – dodał urzędnik.

Tymczasem Daewoo E&C uczestniczyło w piątek w trójstronnym spotkaniu firm budowlanych z Korei Południowej, Polski i Ukrainy, na którym omawiano działania na rzecz odbudowy zniszczonych wojną miast na Ukrainie.

READ  Rynek zamówień publicznych w Polsce

Shim Woo-hyun ([email protected])