Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraińscy Żydzi w Polsce oferowali żydowskie zajęcia łącznikowe |  JNS

Ukraińscy Żydzi w Polsce oferowali żydowskie zajęcia łącznikowe | JNS

Setkom ukraińskich żydowskich dzieci-uchodźców mieszkających w Polsce tego lata oferowane są nieformalne programy edukacyjne mające na celu poprawę ich związku z ich żydowską tożsamością.

Izraelski minister ds. diaspory, Amichai Sigli, zainaugurował w poniedziałek wieczorem program edukacyjny w Warszawie, będący wspólną inicjatywą jego ministerstwa, Chabad of Poland i Mosaic United.

„Dorastając, zawsze nie mogliśmy się doczekać lata, szansy na uprawianie sportu, zabawę i budowanie wiecznych przyjaźni, pozostawiając za sobą monotonię reszty roku” – powiedział Chabad o polskim reżyserze, rabin Sholom Per Stambler. . „Dla naszych dzieci lato to wyjątkowy czas, kiedy możemy zapewnić bardziej holistyczny i dynamiczny sposób edukacji pozaformalnej, który koncentruje się na żydowskiej tożsamości, dziedzictwie, wartościach i zwyczajach”.

Każda organizacja partnerska zobowiązała się do bezpośredniego sfinansowania lub zebrania funduszy na pokrycie kosztów programowania dla 200 ukraińskich uchodźców żydowskich, szacowanych na setki tysięcy dolarów.

Od początku wojny rosyjskiej na Ukrainie w zeszłym roku, Chabad w Polsce pomaga żydowskim uchodźcom z Ukrainy w osiedleniu się w Polsce i działa jako duchowy kanał dla tych, którzy przenoszą się do Izraela i innych krajów.

„Mamy nadzieję, że nasz program zapewni tym dzieciom fizyczny i emocjonalny komfort tego lata w zabawnym i stymulującym otoczeniu” – powiedział Stampler.

Polska służy jako główna brama z Ukrainy na zachód.

Pozycja Ukraińscy Żydzi w Polsce oferowali zajęcia z łączenia Żydów pojawił się pierwszy JNS.org.

READ  Gwyneth Paltrow przekazuje darowiznę na historyczną tablicę na swoim żydowskim cmentarzu przodków w Polsce