Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Megogo wchodzi na polski rynek

Megogo wchodzi na polski rynek

Megogo, świadczące usługi wideo i telewizyjne online, ugruntowało swoją obecność na polskim rynku, otwierając biuro w Warszawie i znacząco poszerzając swój katalog polskich treści.

Według spółki oferta, którą świadczy na terenie kraju, obejmuje przede wszystkim pakiety płatnej telewizji z szeroką gamą kanałów informacyjnych, sportowych i rozrywkowych, kanały dla dzieci i edukacyjne z funkcją interaktywną, a także bibliotekę filmów i seriali. Abonamenty Start, Optimal, Maximal oraz TV & Movies UA są dostępne także w Polsce.

Biurem firmy w Warszawie kieruje Artur Pakula, Prezes Zarządu Megogo Polska. Wcześniej pracował dla The Walt Disney Company, Sony Music Poland i Suluban.

Komentując uruchomienie, powiedział: W ciągu ostatnich miesięcy starannie przygotowywaliśmy się do uruchomienia serwisu medialnego. Pakiety abonamentowe obejmą wszystkie wiodące kanały na polskim rynku, takie jak TVN, Polsat, TV Puls, TV4, Stopklatka TV i Zoom TV. Katalog filmów w różnych przedziałach cenowych powstał dzięki owocnej współpracy z partnerami z rynku polskiego i międzynarodowego.

Wołodymyr Borovik, dyrektor generalny i założyciel Megogo, dodał: „Megogo powstało w Kijowie, stolicy Ukrainy, w 2011 roku. W czasie wojny nasza firma jako odpowiedzialna firma i pracodawca musiała wspierać gospodarkę kraju i dbać o naszych pracowników, dlatego szukamy dróg i środków rozwoju.

„Na szczęście przez te 11 lat stworzyliśmy mocny zespół. Jakość produktów Megogo oraz unikalne kompetencje naszych specjalistów pozwalają nam mimo wszelkich wyzwań czasu nadal pracować na wysokim poziomie, a także rozwijać się nawet na rynkach międzynarodowych.

„Od początku zakrojonej na szeroką skalę rosyjskiej inwazji miliony Ukraińców zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów i szukania schronienia w Polsce. Zainteresowanie naszymi usługami jest tutaj tak duże, że otwarcie biura było tylko kwestią czasu.

Megogo obsługuje jedną z wiodących platform OTT na Ukrainie i jest obecna w 14 krajach, a mianowicie na Ukrainie, w Polsce, Kazachstanie, Uzbekistanie, Mołdawii, Łotwie, Litwie, Azerbejdżanie, Armenii, Kirgistanie, Estonii, Turkmenistanie, Gruzji i Tadżykistanie.

READ  Lider opozycji obiecuje nie podnosić wieku emerytalnego – pierwsza wiadomość

Serwis współpracuje z Fox, BBC, Walt Disney, Monolith, Gutek Film i innymi studiami, a część jego katalogu jest dostępna na całym świecie.